Normálisak a szüleim?

Figyelt kérdés

18 éves vagyok, de úgy bánnak velem, mint egy 12 évessel.

Van egy 22 éves barátom és szerintem természetes lenne, hogy le akarunk feküdni egymással, de anyámék nem képesek ebbe beletörődni és megszabják, hogy ha mondjuk délután 4-kor találkozok vele, akkor fél 6-ra már legyek otthon. Viszont nekem egy teljes óra hazabuszozni, szóval kb fél órát találkozhatnék vele, az meg még arra se elég, hogy csak simán együtt legyek vele, nem hogy felmenjünk hozzájuk. Őt meg nem engedik, hogy hozzám jöjjön.

Annyira gáz, hogy neki előttem olyan barátnői voltak, akiket simán elengedtek még ott aludni is nála, meg az ő szülei is megengedik, hogy felmenjen hozzá valaki, sőt, ő már 16 évesen hordott fel magához barátnőket...Nekem meg 18 évesen megmondják, hogy csak fél órát talizhatok egy nap a barátommal és amig el nem költözök innen, ami évek múlva lesz, ne is álmodjak arról, hogy nemi életet éljek.

Ez szerintem qrvára beteges, egy szülőnek nem kéne ennyire belemásznia a gyereke életébe. Ezzel már magát a kapcsolatomat veszélyeztetik, már esküszöm, arra várok, mikor mondja azt a barátom, hogy szakitani akar velem, mert ő egy nővel akar együtt lenni, nem egy kislánnyal, akit a szülei nem engednek felmenni a barátjához...És igaza is lenne. Pedig még csak 3 hete vagyunk együtt..

Miért ilyen elmebetegek? Mit csináljak??


2016. márc. 13. 16:39
1 2 3 4 5
 21/46 A kérdező kommentje:

Nem hiszem :)

Vagyis talán az, hogy 5.-es koromban beraktak napközibe és eltiltottak a legjobb barátnőmtől, persze máig se tudom, mi volt az okuk (szerintem egyszerűen csak nem volt szimpatikus anyámnak). És egyszer elegem lett és ahelyett, hogy délután 4-ig napköziben ültem volna, inkább utolsó óra után a legjobb barátnőmmel elmentünk a játszótérre. Aztán a napközis tanártól persze megtudták, hogy nem mentem be napközibe és elmondtam, hogy barátnőmmel voltam. Ez volt az utolsó ilyen dolog, ami miatt ne bizhatnának meg bennem.

2016. márc. 13. 18:21
 22/46 anonim ***** válasza:
88%
Mindkét szülőd ilyen, vagy csak egyikük? Ha mindketten, akkor sanszos, hogy valami miatt tényleg nem bíznak benned, ha meg az van, hogy a dominánsabb szülő ilyen, a másik meg ráhagyja, akkor az sanszos, hogy ilyen a természete és valószínűleg már változni sem fog.
2016. márc. 13. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/46 anonim ***** válasza:
10%
Egyetértek a szülőkkel. 3 hét után lefeküdni egymással? Az igen. Főleg tizenévesen. A fiú viselkedése is szégyen, tiszta bioszex; fűvel-fával. Én 3 éve ismertem a fiút, akit szerettem, mikor intim kapcsolatba léptünk egymással, és nem 18 voltam, hanem 28. Tizenévesen kapcsolatom sem volt, nemhogy nemi életet éljek. Hiszik vagy nem, de ilyen is létezik. Tudom, hogy majd jönnek a nagyokosok és kioktatnak, de le vannak ejtve magasról.
2016. márc. 13. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/46 anonim ***** válasza:
83%
Próbáltál már velük leülni ezekről beszélgetni? Azért ez a nyugtás dolog egy kicsit durva.
2016. márc. 13. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/46 A kérdező kommentje:
Mindketten ilyenek ._.
2016. márc. 13. 18:30
 26/46 A kérdező kommentje:
Beszélni meg hiába próbálok velük, nem lehet, mert mindenre az a válaszuk, hogy az a dolgom, hogy tanuljak meg takaritsak és ne akarjak iskola után bóklászni senkivel. Meg hogy amig náluk lakok, azt csináljam, amit mondanak..
2016. márc. 13. 18:31
 27/46 anonim ***** válasza:
31%
na és most mi mit csináljunk? menjünk, beszéljünk a szüleiddel?
2016. márc. 13. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/46 anonim ***** válasza:
57%

Tizenévesen? B_szki, 18 éves, had feküdjön már le azzal akivel akar, akkor amikor akar. Ennyi irigy embert egy rakáson..:D hihetetlen

Neked kérdező nem sok okosat tudok mondani, tanácsom is inkább a későbbiekhez, közeljövőhöz kapcsolatos, hogy próbálj meg minél hamarabb függetlenedni a szüleidtől, esetleg, ha ez a fiú igazán komolyra fordul, akkor hozzájuk, vagy vele közösen, akárhova, de nagyon nem természetes, ahogyan a szüleid kezelnek téged. Senki nem tehet ilyen senkivel, szerintem ez nem bizalmi dolog, nem korlátozhatnak. Egyébként, ha nem fogadsz szót, később mész haza, stb, hogyan kezelik? Leordítják a hajad, vagy tetlegességig is elfajulhat? Miért félsz nekik ellent mondani? Miért nem mered a saját érdekeidet előtérbe helyezni velük szemben? Barátodnak mi a véleménye erről?

24L

2016. márc. 14. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/46 anonim ***** válasza:
26%
Utolsó, itt buzdítod a nagy ellenszegülésre hisz komoly, felnőtt nő. De aszért eltartani még a szülei tartsák el hisz 18 évesen gyerek, még nem tud dolgozni.. hogy is van ez a kettős mérce?Ez a legtöbb ilyen kérdéseben felbukkan. Meg ha teherbe esik azért az abortuszt is a szülők fizessék nem? Vagy ha nemi betegséget kap annak a kezelését is...
2016. márc. 14. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/46 anonim ***** válasza:
18%

Azért durva, hogy 24 évesen azzal érvelsz, mindenki irigy a kérdezőre... :D

24N ;)

2016. márc. 14. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!