Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » A 17 éves lányom egy 31 éves...

A 17 éves lányom egy 31 éves pasival van. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

A lányom nem tudja, hogy tudok erről a "viszonyról"...mert állítólag még nem jöttek össze, még csak kavarnak...

Mindent el szokott mondani, minden pasi dolgot, de erről egyáltalán nem szólt, az egyik barátnőjétől tudom. Ő azt mondta, hogy normális a pasi, bár mondjuk kinek mi a normális. De én akkor sem tartom jónak ezt a dolgot, nagyon nem az ő korosztálya ez a pasi és nem akarom hogy sérüljön...nem is értem, mit akar tőle, eddig 2-3 évvel idősebb barátai voltak csak.

Mit csináljak? Aggódom érte.


2016. márc. 19. 22:34
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
17%

#6: "Előző! A törvény szerint azzal szexel akivel akar!


A beleegyezési korhatár annyit jelent, hogy az idősebbik fél nem követ el bűncselekményt, nem pedig azt, hogy a szülőnek asszisztálni kell ahhoz, hogy a kiskorú gyermeke minden vén faxszal összefeküdjön.

2016. márc. 20. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
47%

Hmm, először is 31 éves nem vén fsz azért még, na meg vannak olyan párok, akiknél ez nem probléma.

Nekem a "kavarás" sokkal gázabbul hangzik 17 éves létére... Ennek jelentése, hogy kb. ingyen és bérmentve odaadja a testét bármikor, a pasi meg ezt kihasználja, és valószínű, a pasi nem akar párkapcsolatot, nem a lány.

Szóval én valszeg annyit mondanék a lánynak, hogy ingyen luknak lenni a prostituált létnél is rosszabb, és a végén még kva nagyot is fog koppanni, ha eddig az életében még nem voltak nagyobb koppanások.

2016. márc. 20. 01:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
59%

Én a helyedben beszélnék a lányoddal. Az a 14 év korkülönbség sok, de akadnak életreszóló kapcsolatok ilyen és még nagyobb különbséggel, ennek lehetősége a lányodtól és a pasitól függ.


A pasi éveken belül "végleges" társat akarhat, gyereket, családot, stb. A lányodra a kora miatt nagy valószínűséggel nem mint végleges társra tekint, bár ki tudja. Az is lehet nem akar végleges társat. A lényegen nem változtat, a kapcsolatuk így vagy úgy majdnem bizonyosan véget ér.


Addig is azonban van valakije, ami (általában)jobb mint a semmi. Sokan életük végéig egyedül élnek, ez a véglet se jó.


Ha elbeszélgetsz vele figyelmeztesd a szakítás magas kockázatára, és javasold neki ha talál egy jobban hozzáillő fiút gondolja át a szakítást. Vagyis kezelje helyén ezt a kapcsolatot, bármi lehet belőle.


Szakítani is tudni kell. Oké, nem jó ha valaki számolatlanul falja a partnereket és havonta megejt egy szakítást, de az sem ha valaki boldogtalanul leéli életét egy alkalmatlan egyénnel. 17 évesen egy szakítás nem olyan mint egy válás 40 évesen 2 gyerekkel, meg a leírásod alapján így is túl van legalább 2 fiún.


Jó esetben később akár hasznos tapasztalatokkal és pozitívan tekinthet vissza, ha nem is maradnak együtt.


Három dolgot tehetsz:

1. Nem teszel semmit, mint aki semmit sem tud. Szerintem ez nem annyira jó.

2. Tiltod. Mi lesz az eredménye? A lányod rövidesen szerez vele egykorú pasit, vagy összevesztek és a "vén" pasinál köt ki?

3. Elfogadod, beszélsz vele, elmondod mit várhat, készüljön fel rá, hogy a pasi talán elhagyja, vagy ő hagyja el mert talál jobban hozzá illőt.


A két utóbbi opciónál, hogy vezeted fel a beszélgetést? Hogy nem őszinte veled, majdnem akkora gáz mint a vén pasi. Nem kellene összevesznie a barátnőjével aki "beárulta". Mi van ha rákérdezel na most van e valakid? Kérd, hogy nyugodtan legyen őszinte veled, a 3-as opciónál ez könnyebb.


Fenntartásokkal olvasd el a fentieket, mert én egy 38 éves nem normális pasi vagyok, akinek sosem volt senkije.

2016. márc. 20. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
37%

A lányod érettségétől függ...

36évesen volt 18 éves barátnóm, akivel 5évig voltunk együtt boldogan, aztán egyszercsak féltékenykedni kezdett, s akkor szakítottunk, pedig eléggé komoly volt a kapcsolat.... Szóval szerintem ne elutasítóan beszélj vele, csak h azért lásson benne némi veszélyt, h ne használja ki a pasi, de ha szereti, és tényleg komolyra fordul a kapcsolata, akkor mutassa be.

Azon, h szexel nem tudsz változtatni. Azon ne idegesítsd magad

2016. márc. 20. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
17%

a, a pasi csak dugni akar.

b, akkora luzer hogy csak naiv tiniket tud felszedni a penzevel, esetleg kocsijaval.

ha tudom hogy ki a pasi, biztos meglatogatnam, es elvennem jo idore a kedvet a csajozastol ha sajat magatol nem szivodna fel...

2016. márc. 20. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:

Sokféle hsz született, és bizony látom, sokan a rózsaszín szemüvegen keresztül nézik a párkapcsolatokat.

Sok a még mindig népszerű tévhit, amiket pedig az elmúlt évtizedek tapasztalatai sorra megcáfoltak.


Persze nem vagyunk egyformák, de egy 30+-os férfi gondolkodása egészséges esetben már inkább a megállapodás körül kell hogy forogjon, nem pedig a könnyű, felelősség nélküli kapcsolatok kialakításán. Vannak "örök p+%i vadászok", de ezek az emberek alkalmatlanok egy családban ellátni a szerepüket. Ahogy a felnőtté válással kialakul az önállósodási szándék, úgy ilyen korban kialakul a családalapítási szándék is. Hangsúlyozom: normális esetben.


Egy egészséges nő, aki kb.legalább annyira normális, hogy ki van békülve magával, és eléggé felnőtt, kb. a húszas évei közepén támasztja ezt az igényt a partnerei megválogatásánál. Mivel neki a biológiai óra miatt korábban jön ez a dolog.


A 17 éves lányod, kérdező, még messze áll ettől. Ennyi idősen még keresik önmagukat az emberek, próbálgatják magukat, nemtől függetlenül, alakul a személyiségük, igyekeznek elhelyezni magukat a világban. Tapasztalatból tudom, hogy nincs a világon nagyobb jutalom ebben a korban, mint ha egy ember azt érezteti velünk, hogy mi különlegesek vagyunk, kitűnünk a kortárs csoportból, igazi egyéniség vagyunk. És az is jól tud esni, főleg egy lánynak, ha minden nap éreztetik vele, hogy valakinek ő a legszebb, legfontosabb.


Egy 30 éves tapasztalt pasas ennél fogva sokkal kifinomultabban tudja manipulálni az ilyen korú lányokat. Eleve lehetővé teszi az anyagi helyzetük: míg egy esetleg őszintén fülig szerelmes 17-18 éves srác legfeljebb moziba viszi a lányt, addig egy dolgozó, egzisztenciával rendelkező középkorú férfi leviszi a balcsira fürcsizni egy olyan 20 éves piros MX3-ason, aminek az ára nem több két-három havi fizetésénél. Ez utóbbival pl. egy érett, egzisztenciával rendelkező, megállapodni szándékozó 28 éves nőt már nem tudna magához láncolni,mivel az látja, mi mennyit ér, és hogy a kocsi minden autóbontó előtt magától lassít, és a kapu felé húz, mert a gazdájával ellentétben tudja, hol a helye, de a csitri szemében minimum félisten a krapek.


Azaz könnyű préda, könnyű kalandokhoz egy ilyen korú lány, főleg ha azt képzeli, okosabb a többinél.


Tévhit még nagy korkülönbséggel működő kapcsolatok esetében, hogy azt nem kötik életkorhoz: egy felnőtt 30 éves nő, és egy 45 éves férfi között működik gond nélkül, de egy tinédzser, és egy 30 éves között már nagy a személyiségbeli különbség is. És itt nem érv, hogy ha valaki érettnek mond egy 18 éves kiscsajt, mert adott esetben érettebben gondolkodik, mint egy infantilis, királylány-szinten megragadt 28 éves szerencsétlen. 18-20 évesen az ember még nem érett, kiforrott személyiség. Korántsem. Egyszerűen nem egy szellemi színvonalon vannak, vagy ha igen, akkor az a férfit minősíti. Lefelé.


Az egyik hsz-ben írta vki, hogy az ember előbb-utóbb családot szeretne, de a kislány még nem valószínű, ezért felbomolhat a kapcsolat. Egy 30-cas, ha családot akar, akkor valóban nem vállalja fel annak kockázatát, hogy a 20 évesen szülő ifjú nej rádöbbenjen, és meglátva, hogyan buliznak az egyetemi csopitársak, otthagyjon csapot-papot-gyerkőcöt, lepattanjon egy hozéarmandó kinézetű másik 20 évessel.


Kedves kérdező, én a helyedben az aggódás mellett a tettek mezejére lépnék, és ahogy sokan bölcsen megírták, okosan, indulatoktól mentesen elmondanám neki az aggályaimat. Aztán csak lesz valami foganatja, ha más nem, nem hagyja magát 100%-osan kihasználni. Aztán a donjózsival is váltanék pár szót, a lány továbbtanulásáról, a távlati szándékairól, mert én pl. nem engednék egy felnőtt férfit a tini lányom közelébe kizárólag lyukszerzési céllal.

2016. márc. 20. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
4%
Ém meg 26 évesen 38-al, és? Nem mindenki robot mocsok szar.
2016. márc. 20. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
A keleti asztrológia a pár összeillik. A szüleim is azok. Hosszú évek óta házasok. Engem nem zavarna. De hogy nyugati érvet is mondjak, sokszor előnyös, ha a fiú az idősebb. A legtöbbjük később érik. A 2-3 az nekem kevésnek tűnik.
2016. márc. 20. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
8%

Kár tagadni, de a mai tizenéves lányok isznak, drogoznak és "kavarnak".

Sokaknak több szexkapcsolata van egy-egy hétvégi diszkóban, mint a 31 éves pasasnak az egész eddigi életében.

Lehet lepontozni.

2016. márc. 20. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
47%

"a pasi csak dugni akar. "


Meg a lányod is.

:)

2016. márc. 20. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!