Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Azt mondta a lányom, hogy...

Azt mondta a lányom, hogy elrontottam az életét. Igaza van?

Figyelt kérdés

A lányom azt vágta a feejmhez, hogy el lett rontva az életet a tesvére miatt.

16 éves volt mikor szültem az öccsét. Persze sokszor kértem, hogy segítsen be talán sokszor nem úgy figyeltem rá ahogy kéne de elég nagy volt ahhoz hog felmérje hogy a kisebbel többet kellet foglalkoznom illetve rá többet kellett költeni.

Ő mindig ki akarta húzni magát a dolgokból, rengeteget veszekedtünk ami végül addig fajult, hogy 17 évesen elköltözött.

AZóta ő is családos anya, de azóta sem akar velünk nagxon foglalkozni. Szerintem nem is szereti az öccsét ami nekem nagyon fáj, ha nem lesz jó a kapcsolat közöttük az bizony a lányom miatt lesz. Ha nagyon muszáj akkor jönnek át, a kötelező alkalmakra vesz neki valamit, de amúgy soha nem is érdeklődik felőle.

Mikor itt vannak akkor is csak azt látom, hogy olyan rosszindulattal néz rá. Ezt meg is említettem neki, és erre kaptam válaszul hogy mit várok mikor el rontotta az egész életét az öccse születése és a kettőnk kapcsolatát is.

Nem érzem jogosnak hogy ezt mondta.


2016. márc. 7. 18:27
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 1/104 anonim ***** válasza:
88%

"Ő mindig ki akarta húzni magát a dolgokból, rengeteget veszekedtünk ami végül addig fajult, hogy 17 évesen elköltözött. "


Hát talán nem veszedni kellett volna, hanem megoldani máshogy a gyerekre vigyázást. Nem hiszem, hogy elrontottad az életét, de hogy te vágtad tönkre köztük a testvéri kapcsolatot az biztos. Ne a lányod hibáztasd.

2016. márc. 7. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/104 anonim ***** válasza:
82%
Ki akarta húzni magát a dolgok alól... nem ő vállalta a gyereket. Jól ráeröltetted, látszik is mi lett a végeredménye: Megutáltattad vele az öccsét.
2016. márc. 7. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/104 anonim ***** válasza:
84%

Szerintem nem is szereti az öccsét ami nekem nagyon fáj, ha nem lesz jó a kapcsolat közöttük az bizony a lányom miatt lesz.


Nem, ha nem lesz jó a viszonyuk az csakis miattad lesz. Nem a nagy lányod akart testvért, a legundorítóbb dolog amit egy szülő tehet ha elvárja a nagyobbtól az ingyen bébiszitterkedést. Ha lett volna választási lehetősége, lehet ő is szivesebben foglalkozott volna vele. DE most gondolj bele. Született egy testvére, akit nem ő akart, a kisebb miatt őt elhanyagoltad és még csicskáztatni is akartad.. én is menekültem volna.

2016. márc. 7. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/104 anonim ***** válasza:
14%
Persze, hogy nem jogos amit mondott! És ő is anya lett? Szegény gyerek miket fog tanulni... Mind egy, nem ez volt a kérdés. Szerintem simán hanyagold vele a kapcsolatot. Te is a kötelezőkre limitáld a találkozást/beszélgetést. Azt ugye senki nem gondolja komolyan, hogy egy kisbaba bármiről is tehet? És ha kamaszként nem éri fel valaki ésszel, hogy a kicsi kiszolgáltatott és folyamatos figyelmet igényel, akkor azzal komoly bajok vannak. Tudom, hogy én könnyen beszélek, hisz nem az én gyerekemről van szó, ezért azt tanácsolom, hogy amit írtam oszd el kettővel ☺ sok sikert a gyerekekhez!
2016. márc. 7. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/104 anonim ***** válasza:
81%

PErsze, hogy igaza van. Tedd fel magadnak a kérdéseket!


- Fair dolog, hogy a lányodtól vonsz meg dolgokat, mert nem tudod magatoknak megteremteni a megfelelő életszínvonalat? Miért rajta spórolsz és nem magadon? Ennyire önző vagy?

- Fair dolog, hogy a gyereket ketten vállaltátok a férjeddel, de ő vigyázzon rá, amikor épp ebben akorban van a legnagyobb szüksége az egyedüllétre, önállósodásra és persze elsősorban sok idő elmegy tanulásra?!

- Fair az, hogy nem voltál képes megfelelően beosztani az idődet, és ez olyannyira durván az ő rovására ment, hogy végül inkább elköltözött, mert az alapvető törődést sem kapta meg tőled?


Őszintén, szerinted jó anya voltál? MErt a leírásod alapján mindent magadnak köszönhetsz.

2016. márc. 7. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/104 anonim ***** válasza:
19%

"mit várok mikor el rontotta az egész életét az öccse születése"


Nahát ez erős túlzás. A lányod családos anya? Mert inkább hisztis gyereknek tűnik.

2016. márc. 7. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/104 anonim válasza:
78%
Egyet értek a lànyoddal én is menekültem volna...Minek gyerek,ha úgy is rá marad..Nem ő akarta hagy ne neki kelljen már.Elég szánalmas,hogy ezek után még ő lesz a hibás is..Gratulálok
2016. márc. 7. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/104 A kérdező kommentje:

Ő is tudta hogy egy kisbaba érkezése lemondasokkal jár mint anyagilag mint máshogy.

Heti 3-4* kertem meg anno 1-2 órára hogy vigyázzon ra, nem gondolom hogy ez nem teljesíthető dolog lett volna egy testvér részéről.

Igen kevesebb jutott, nem tudtam így megvenni a legdrágább ruhákat, meg sminkeket ezt a diák munkából kellett állnia ami extra kiadás volt. Az ő korában mindenki ment.

Es szerintem se a testvérén kellene levernie ezeket a dolgokat. Nem is próbál meg vele kapcsolatot kialakítani.

2016. márc. 7. 18:50
 9/104 anonim ***** válasza:
84%

Majdnem az összes előző hoszzászólóval egyetértek, nem írom le még egyszer.


Annyit azért megkérdeznék a Kedves Kérdezőtől, hogy mindezek alatt hol volt, mit csinált a gyermekek apukája (vagy apukái?)?

2016. márc. 7. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/104 anonim ***** válasza:
93%
A lányodnak és az öccsének egy az apjuk?
2016. márc. 7. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!