Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan vegyem rá a szüleimet,...

Hogyan vegyem rá a szüleimet, hogy a barátomnál aludhassak? 18/L

Figyelt kérdés

Majdnem 8 hónapja vagyunk együtt és nagyon szeretjük egymást... viszont a szüleim nem veszik komolyan az egész kapcsolatot, fiatalnak tartanak ahhoz hogy ez komoly lehessen, meg hogy az együtt alvás felnőtt korban a normális.. meg csak terhet jelentek majd a szüleinek ha ott alszom, zavarom majd őket..meg biztos akkor szexelni is fogunk és az is korai. Meg milyen gáz lesz amikor meglátják a környéken hogy én reggel megyek haza stb.

Meg egyáltalán nem látják az értelmét, hogy minek ez


Nem is nagyon mertem idáig ezt felhozni mert nem akarok vitát de már nagyon szeretnénk együtt aludni


(az hogy hozzánk jöjjön a barátom teljesen esélytelen)


2016. márc. 22. 09:45
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:
73%
6: csakhogy ugyanez forditva is igaz, a szulok nem kotelesek eltartani es szallasolni 18 eves kora utan. Szoval amig nem onallo anyagilag, addig nincs ertelme jogokra hivatkozva izmozni mert o huzza a rovidebbet, pusztan ennyire akartam utalni.
2016. márc. 22. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 anonim ***** válasza:
21%
Azért a te korosztályodban ha valóban aludni akartok és nem szexelni akkor forduljatok szakemberhez, mert az viszont nem normális, ha két fiatal, szerelmes ember nem akar szexelni. Védekezésre figyeljetek és ha nem engedik éjjel az együtt alvást, akkor maradnak a délutánok, ez van.
2016. márc. 22. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 anonim ***** válasza:
92%
Én mikor ennyi idős voltam,ugyanilyen helyzetbe kerültem. Én írtam a szüleimnek egy levelet,amiben leírtam az érveimet, felsoroltam az ellenérveket is,és azt kértem benne,hogy gondolkozzanak ezen pár napot,és ha úgy gondolják,felelősségteljesen tudok viselkedni,akkor engedjenek,ha nem,azt is elfogadom, de ne egyből nemmel válaszoljanak...elengedtek.
2016. márc. 22. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 anonim ***** válasza:
82%

Utolsó tanácsát fogadd meg.


Ha csak úgy lelépsz - megteheted, nem arról van szó -, könnyen lehet, hogy nem mehetsz vissza, vagy továbbiakban ha "elmenni nagy voltál, akkor eltartani magad is legyél az"... stb.

2016. márc. 22. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 anonim ***** válasza:
70%

Basszus, 18 éves vagy, 8 hónapja együtt vagy a pároddal és még nem aludtál nála, mert nem engedik a begyepesedett szüleid?

Mit ne mondjak, ez elég...

Én 18 évesen 7 hónap után költöztem össze a párommal. Igaz, nem tetszett a szüleimnek, de megmondtuk nekik hogy bocsi, ez van, egyetem miatt úgyis elmentem volna otthonról, akkor meg már nem mindegy hogy hova? Azóta bőven megbékéltek, támogatnak meg minden.

Állj a sarkadra!

20/L

2016. márc. 22. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim ***** válasza:
5%
Utolsó, 20 évesen milyen munkát tudtál találni hogy összeköltözhess a pasiddal?
2016. márc. 22. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 anonim ***** válasza:
63%
Felnott vagy mar 😂 ha dugnatok abba se lenne semmi foleg 8 honap utan
2016. márc. 22. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 anonim ***** válasza:
46%
Csinálják csak a szüleid nyugodtan, de egy büdös rossz szavuk se legyen, ha még 35 évesen is a nyakukon élsz, mert ők elvettek minden lehetőséget, hogy valakivel úgy összemelegedj, hogy az illetővel aztán különköltözz és önálló életet kezdj. Ki fog téged úgy feleségül venni, hogy ha még csak együtt sem aludhattok a kapcsolatotok során?
2016. márc. 22. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 anonim ***** válasza:
87%
11-es válaszolónak "a szulok nem kotelesek eltartani es szallasolni 18 eves kora utan" Tévedésben vagy, de nagyon! Sajnos a te véleményed/témáról való tudásod a nagyon átlag agyar gondolkozást tükrözi. Nem 18 éves korig van kötelességea szülőknek! Ez nem így szabályozzák, a szülőknek 25 éves korig lehet(!!) kötelessége jogszabály szerint. Abban az esetben ha még középiskolás az adott 18 éves a szülő köteles eltartani a gyereket. Érettségi után akkor köteles ha megszakítás nélkül nappali tagozaton tanulmányokat folytat a fiatal (azaz egyből felvették egyetemre vagy egy okj szakképzésre nappalira), és az eltartás nem veszélyezteti a tartásra kötelezett létfentartását. Tehát egy átalgaos jövedelmű szülőt bíróság ezekresimán kötelezi..De attól, hogy valaki még nem képes eltartani önmagát még nagykorú...Bárhogy is hitetlenkedsz ez így van. Nyilván nagyonkevés család jut el idáig hogy a gyereknek bíróságon perelni kell a szüleit, de hidd el van rá pálda. (nekünk volt ilyen ügyfelünk, és simán megítélte a bíróság...)
2016. márc. 22. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 anonim ***** válasza:
75%

"a szulok nem kotelesek eltartani es szallasolni 18 eves kora utan"


Ennyi erővel megszülni sem muszáj ám! Aki gyereket vállal az igenis törődjön bele, hogy a szülőség nem szűnik meg a gyereke 18. születésnapján. Lehet, hogy nincs törvénybe foglalva, hogy támogatnia kell, de azért álljon már meg a menet.

2016. márc. 22. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!