Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért vesz valaki az iskolás...

Miért vesz valaki az iskolás gyerekének negyed millás telefont?

Figyelt kérdés
Minek neki? Nem féltitek,hogy egy falka "C" megveri/megkéseli érte? És ha később egy sportkocsit akar,azt is megveszitek neki?
2016. márc. 27. 10:30
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
91%

Azért mert megteheti. Ha Te megtehetnéd, hogy válassz, akkor 10 milliós vagy 100 milliós házat választanál? Vagy egy hétköznapibb példa: a hentesnél a lejárat előtti olcsóbb húsok közül válogatsz vagy inkább a friss árut veszed meg? Csak és kizárólag használt ruhákat veszel, mert az olcsóbb?

Miért vegyek olcsó telefont a gyereknek, ha vehetek csúcskategóriásat is?

A baj akkor van ha valaki nem tehetné meg, de mégis megteszi. De a kérdésben fel sem merült, hogy valaki úgy teszi ezt meg, hogy nincsen rá kerete.

2016. márc. 27. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
27%
Dehogy tudják megfizetni a minap 2 szolis csajnál láttam akik valszeg a testükből élnek és iphonera feltöltést kértek
2016. márc. 27. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 acelsziv ***** válasza:
87%
Nem ott van a baj, amikor a gyereknél negyedmillás rohadó alma vagy samu van. Hanem ott, amikor a hülye szülő napi 16 órában nyomja túlórák meg minden, hogy a pici gyerekének meglegyen a telő. Közben éheznek a szülő rongyokban jár stb... Na ez az ami igazán gáz.
2016. márc. 27. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
54%

Mert valaki csak pénzzel, és pénzzel megvehető dolgokkal képes kifejezni a szeretetét érzelmek helyett.

Továbbá könnyebb valamit megvenni egy gyereknek, mint foglalkozni vele.

2016. márc. 27. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
63%

Ezt én sem értem.


Baromság, hogy megtehetik. Sokaktól hallom, hogy jaj, jaj, jaj, egyedül nevelem a kölkömet, meg hogy fizetem ki a számlákat, és HITELT vesz fel, meg részletre kéri a telefont, csak hogy a kölöknek meglegyen.


Akik esetleg megtehetik, azokkal sem értek egyet. Attól, hogy éppen MOST van pénzük, nem feltétlen kell feleslegesen szórni az ablakon.

Ennyi erővel vesz egy zsemlét, fizet egy 20 ezressel, de a visszajárót otthagyja az eladónak, mert ő hűűűű de megteheti? Lóf....! Azzal nem henceghet.


Azért mert valakinek van pénze, még nem kell agyhalottnak lenni.

Ez olyan, mint amikor valaki a macskájának megveszi a 150 ezer forintos cica fekhely kompozíciót, közben egy ingyen papírdobozban jobban elvan.


Kedves kérdező! Igen, az ilyen szülők SEMMILYEN kontrollt nem tesznek a gyerekkel szemben.

10 évesen kell a 200 ezres teló, 17 évesen kell a 20 millás autó, 18 évesen kell a 80 millás ház, és mindig mindent meg fog venni a szülő, csak mert el van kényeztetve a szeme fénye, csak mert az ő gyereke "felsőbb" rangú.


De mivel itt nem királyi sarjakról van szó, akiknek TÉNYLEG egész életükben ott lesz a luxus, a gyerek felnőtt korában majd jól pofára esik, hogy a pénzért meg kell dogozni.


Ilyenkor jön az, hogy qvákat fog futtatni, vagy ő maga áll ki oda, vagy drogokat fog terjeszteni, vagy bármi hasonlót amiben sok pénz van, mert rohadt mód hozzászokott a luxushoz, plusz addig amíg ő nyomkodta a méregdrága telefonját, a többiek tanultak, így nekik normális állásuk lett, de őt max egy közmunkásnak fogadják fel, amiből NEM fogja a megszokott luxust továbbra is fent tartani.

2016. márc. 27. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
72%

"Ha Te megtehetnéd, hogy válassz, akkor 10 milliós vagy 100 milliós házat választanál? Vagy egy hétköznapibb példa: a hentesnél a lejárat előtti olcsóbb húsok közül válogatsz vagy inkább a friss árut veszed meg? Csak és kizárólag használt ruhákat veszel, mert az olcsóbb?"


Ezt meg kell, hogy cáfoljam.

Ha én megtehetem, hogy a 100 millás házat vegyem meg, azért ÉN megdolgoztam.

És ott tényleg van különbség.

Mint ahogy a használt ruha és az új ruha között is.

Az olcsóbb húsról ne is beszéljünk.


Nyilván ha van pénzed fodrászra, akkor nem otthon pacsmagolod a hajad festékkel, ha van pénzed egy külföldi nyaralásra akkor nem otthon ülsz a szabadság alatt.


Ha a telefonos példához hasonlót akarsz, akkor:


Veszel a gyereknek egy 200 forintos tollat, vagy egy márkás, egyedi darabot 28.000 forintért?

Veszel egy 500 forintos tesi pólót neki, vagy egy 17.000 forintos márkásat?

Veszel neki egy 2000 forintos sálat, vagy egy licitálás során egy híresség sálát vásárolod meg neki amire kiadtál 1.300.000 forintot?


Tehát mint látod a példáimban, mind-mind felesleges nagyzolás.


Egy jobb minőségű hús, vagy egy nagyobb, modernebb, ház nem az.

2016. márc. 27. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
100%

-Mert kitudja fizetni, és mivel a gyereke már így is mindent megkapott (márkás ruhák, nyaralások...), arra gondol a szülő, hogy mért pont a telefonból maradjon ki.?


-Nincs pénze a családnak, de azt hiszik, hogy ez a normális, hiszen "minden" tizenéves megkapja.

Meg hát a gyerek is "elvárja" és kéri is.

2016. márc. 27. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
31%
Mert sok lány a túlárazott telefonokra gerjed.
2016. márc. 27. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
100%
Apukám nagyon jól keres, megengedhetné magának, hogy vegyen nekem ilyen drága telefont. De én nem tudnám büntudat nélkül elfogadni. Kérni meg pofám nem lenne. Látom, hogy milyen sokat dolgozik érte.
2016. márc. 27. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
3%

Mert megéri az árát, és egy iPhone 6-ot használtan/zugGSM-ből meg lehet kapni 140 ezerért, netto 110-ért.


Ezért a pénzért veszel alaphangon 2-3 év nyugalmat és nem kell 3 hónap múlva új telefont venned, mert az androidod lassú lesz.


Ezen felül bármikor látod, hogy hol van a gyerek a barátok alkalmazással és tudod kezelni a készülékét akár távolról is.


Szerintem kicsit jobb vétel, mint a gagyi kínai telefonok, vagy az előfizetéses szarok, amikre 2 év alatt ugyanennyit, ha nem többet kifizetsz és sosem lesz használható semmire egyik sem.

2016. márc. 27. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!