Ez nagyon nagy hiba/bűn?

Figyelt kérdés
"Elloptam" apukámtól háromezer forintot. Ő adta a kezembe, mert úgy volt, hogy hazabuszozok akupunktúra után, adott rá nyolcezer forintot (az akupunktúráért is kell fizetni), de végül nem buszoztam és a háromezer forint nálam maradt. Tudom, hogy lehet vissza kéne adnom, de neki háromezer forint semmi, nekem pedig rengeteget jelent, és csak úgy nem adnának. Persze, ha kéri visszaadom, de mekkora baj lenne ha nem tenném? Nem szoktam lopni, nem is akarok, de most nemsokára megjelenik egy könyv amit nagyon szeretnék megvenni magamnak, arra kéne pénz, mert most pont nincs :/ mennyire szemét dolog ez tőlem?

2016. ápr. 11. 16:30
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
30%
Utolsó válaszoló, azért Budapesten, többszöri átszállással kijön az az összeg.
2016. ápr. 11. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
100%
350 Ft a vonaljegy. 4x kéne átszállnia? Kétlem. A metrón eleve nem kell átszálláshoz új jegy.
2016. ápr. 11. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:

" Utolsó válaszoló, azért Budapesten, többszöri átszállással kijön az az összeg."


Egy diákbérlet majdnem olcsóbb lett volna... Diákjeggyel Nagykanizsáról szoktam Budapestre buszozni 220-on valahány km-t 2100 forintért. Hová jársz te akupunktúrára, külföldre?

2016. ápr. 11. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
azért aki ennyit utazgat budapesten, annak általában van bérlete
2016. ápr. 11. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
85%

Tehát akkor tulajdonképp kifizette az akupunktúrdat és a 3000 ft-ot ami maradt, buszra szánta neked.Tehát a 3000 Ft-ot úgyis te költötted volna el, nem igaz? Nos, akkor szerintem apukád szempontjából tökmindegy, az a 3000 buszra megy-e, vagy könyvre, ő azt már úgyis rád szánta.Bizonyára nyilván örülne, ha megspóroltad volna és visszakapná, de ha amúgy sem sokat számít az az összeg neki, akkor gondolom, nem haragudna, ha könyvre költöd.Szerintem vedd meg a könyvet, ha apudnak nem égetően fontos az a pénz és majd akkor mond meg, mit vettél, ha majd kérdezi, addig ne hozd fel a témát, felesleges.

azonban alternatív megoldás lehet, hogy ha apukád is szeret olvasni olyan témájú könyvet, amit venni akarsz, akkor mondd azt, hogy inkább gyalog jöttél, mert meg akartad lepni egy jó könyvvel, amiért olyan szuperapuci! :)

2016. ápr. 11. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
Szerintem se lesz gáz ha elmondod neki, hogy szeretnél könyvet venni abból a pénzböl. Én nem gondolom, hogy lenne olyan szülö, aki ennek ne örülne.Föleg ha nem is hiányzik neki az a pénz.
2016. ápr. 11. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 A kérdező kommentje:
Köszi a rengeteg választ. Nem, nem kellett volna az összes pénz, csak apa többet adott, mert egy ezressel drágábbnak hitte és nem maradt kisebb pénze (vagyis: adott 6000et az akupunktúrára és 2000-és volt a legkisebb pénze ezért azt adta buszra)
2016. ápr. 11. 20:03
 18/21 anonim ***** válasza:
100%

A leírtakból úgy tűnik, apukád nagyvonalú ember. Szerintem mondd meg őszintén, hogy ez a pénz megmaradt, de egy könyvet meg akarsz venni, és ebből kijönne. Biztos vagyok benne, hogy szívesen neked adja a megmaradt pénzt. Te meg jó lelkiismerettel veheted meg a könyvet. :-)


Azért áruld el, hogyan jutottál haza ingyen? Gondolom, nem gyalog, ha ennyit kaptál utazásra. Ismerőssel találkoztál, aki hazahozott?

2016. ápr. 12. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim válasza:
17%
Dehogy, aki olyan hülye hogy akupunktúrára szórja a pénzt, az megérdemli. Ötezer forint azért hogy haszontalan tűkkel szurkáljanak?
2016. ápr. 12. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 Lollipop Girl ***** válasza:
100%
Én inkább rákérdeznék,h : Apa maradt egy kis pénz,megvehetem belőle a könyvet,amit kinéztem?
2016. ápr. 12. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!