Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mennyi zsebpénz ideális egy...

Mennyi zsebpénz ideális egy kamasz gyereknek ilyen feltételek mellett?

Figyelt kérdés
Bérletet, menzapénzt, osztálypénzt, ruhát Stb. a szülő fizeti, neki a zsebpénzéből kell telnie :kozmetikumokra, színházjegyekre, mozijegyekre, videójátékokra, könyvekre, nassolásokra. Stb.
2016. ápr. 14. 18:29
1 2 3 4 5 6
 11/59 anonim ***** válasza:
28%

Személy szerint úgy vélem, hogy 2016-ban 5-10.000 ft zsebpénz nevetséges összeget képez, olyan árak mellett, amik jelenleg vannak. Ez kb. 15 éve állta meg a helyét, manapság ennek a dupláját vagy háromszorosát kellene adni, figyelembe véve, hogy az árak is ennyit nőttek.


Természetesen csak ha a szülőknek ez nem megerőltető! Mindig ez a fő szempont.

2016. ápr. 14. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/59 anonim ***** válasza:
36%

MINDENT fizetnek neki a szülők.Akkor minek többet adni 10-12-nél?

Ha az én lányom így fog viselkedni mint egy-két taknyos kis szros itt, biztos megcibálom!

Neveletlenek és szörnyen szemtelenek vagytok!

Hallottatok már a diákmunkáról?

2016. ápr. 14. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/59 anonim ***** válasza:
23%

Mert ha van miből, miért várod el azt a gyerekedtől,hogy egy hétköznapi dologra is spóroljon? Amennyit te írtál, abból kb. semmit nem tud magának venni nélkülözés nélkül.


Szerintem értelmesebb dolog úgy zsebpénzt adni,hogy tudjon belőle az igényeinek megfelelően költekezni, esetleg félretenni is.


Persze még fiatal vagyok, kisbabám van nem tini gyerekem, lehet, majd 12 év múlva máshogy látom a dolgot.

2016. ápr. 14. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/59 anonim ***** válasza:
31%

Azt, hogy ne szórja el a pénzét, csak neki segítek.Az nem baj ha megtanul bánni a pénzzel.

Amúgy nincs kamasz gyerekem, még csak 6 éves.

2016. ápr. 14. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/59 anonim ***** válasza:
39%

"hétköznapi dologra"

A nassolás nálam pont nem az, sem a "mekiben" való tekergés.

2016. ápr. 14. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/59 anonim ***** válasza:
55%

Attól pont, hogy nem tanul meg bánni a pénzzel, ha annyit adsz neki, amiből hetente egy szendvicset+kávét meg esetleg egy csokit tud venni (kb. 1500 ft, szóval havi több, mint 5000).


Azzal segíted, ha annyit adsz neki, amiből tud az érdeklődésének, hobbijának megfelelően vásárolni, esetleg hosszútávú célokra eltenni.


Annak semmi értelme,hogy "nem adok neki, mert elkölti", hiszen NEM tudhatod, hogy elkölti-e, ha sosem adsz neki.


Mellesleg a világ legnagyobb bunkósága szülőként,a saját gyermekedtől elvárni, hogy diákmunkázzon.Nem árt neki a szünidőben, de iskola alatt, amikor az iskolaidő+tanulás egy teljes munkanapot kitesz, szerintem szívtelenség sok szülő részéről. Nem értem, hogy az ilyen minek szül gyereket, ha csak arra jó, hogy kiélje rajta a szadista hajlamait - miszerint a gyereknek legyen szar, dolgozzon meg mindenért, tőled ugyan nem kap semmit.

Akkor ne szülj, és nem lesz kitől sajnálnod a pénzt...

2016. ápr. 14. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/59 anonim ***** válasza:
45%
Na, a sok tudatlan paraszt jól lenullázta a válaszom. Gondolom színházat ti is csak kívülről láttatok....
2016. ápr. 14. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/59 anonim ***** válasza:
13%
Mennyi időre, én napi 5000-t kaptam kb. Abból 2-3000 volt a taxi a gimiig. A nassolást a szüleimmel együtt vettük meg, ők állták. Mozit is, könyveket is.
2016. ápr. 14. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/59 anonim ***** válasza:
32%

2 éve volt, hogy utoljára kaptam azt a 2000Ft-t. Képzeld, ebből meg születésnapi pénzből (ami szintén nem volt sok) telt új gépre, telefonra, mozira, könyvekre és egyebekre. Attól mert 2016 van, nem azt jelenti, hogy el kell kényeztetni a gyerekeket. Nem fogják értékelni a pénzt.


21/L

2016. ápr. 14. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/59 anonim ***** válasza:
63%
Ezen itt mindig veszekedés van. Mindenki annyit ad amennyi belefér. Azok a szülők aki keresnek havonta 2-300.000t nem annyit fognak adni, mint aki keres 3-4 milliót havonta. Ez van el kell fogadni. Érthető hogy a havi 300e ft-os fizetésű szülők 10-20-at adnak, a 3-4milliósok meg 150 körül. El kell fogadni. Nem irigykedni, hanem törekedni a jobbra.
2016. ápr. 14. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!