Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mennyi zsebpénz ideális egy...

Mennyi zsebpénz ideális egy kamasz gyereknek ilyen feltételek mellett?

Figyelt kérdés
Bérletet, menzapénzt, osztálypénzt, ruhát Stb. a szülő fizeti, neki a zsebpénzéből kell telnie :kozmetikumokra, színházjegyekre, mozijegyekre, videójátékokra, könyvekre, nassolásokra. Stb.
2016. ápr. 14. 18:29
1 2 3 4 5 6
 31/59 anonim ***** válasza:
52%
Én személy szerint nem kapok zsebpénzt pedig szüleim tudnának adni,mert van miből.De viszont nem adnak,és nem is várom el!Nekem mindent ők finanszíroznak.Ha valami nasit szeretnék magamnak venni,vagy valamire kell akkor szólok nekik,és adnak.Persze nem úgy kell elképzelni hogy minden b.romságra adnak,amire nincs szügségem.Én pénzt csak ünnepekre szoktam kapni.Egy ünnep alatt kapok kB 6000ft-t.Meg valami mást.Abból a pénzből meg a szüleimnek mind1 mit veszek,de be is próbálom osztani(van mikor sikerül,van mikor nem.xD)Meg akkor azt veszek belőle amit éppen szeretnék venni.
2016. ápr. 14. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/59 anonim ***** válasza:
76%

debreceni vagyok.

120 forintból otthon hozol ki egy szendvicset. az iskolai büfék meg monopólium helyzetben vannak, biztosan nem fogják anyag áron adni. nálunk legalább 400-500 a legalapabb szendvics.


bocsi az offért kérdező.(már megválaszoltam amit akartam)

2016. ápr. 14. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/59 anonim ***** válasza:
19%
120 ft ember az egy víz.
2016. ápr. 14. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/59 anonim ***** válasza:
28%
Én nyitnék a gyerekemnek már születésétől fogva egy lekötési számlacsomagot ahova minden hónapban beraknék 15 ezer forintot. Ez nem nagy összeg (számomra) de egy évben már 180 ezer forint. 10 év alatt már 1.800.000 plusz kamatok. Durván 5 millioja jönne össze 20 éves korára. Persze ha jobban menne akkor többet is raknék de azért ügyelnek arra minidg tudjak berakni neki. Igen tudom az évek alatt változik a pénz értéke, lehet ami ma 15 ezernyi forint értéket képviselt az 10 éve csak 10 ezer forint volt. A gyereknek pedig adnék junior bankkártyát ahová kapná a zsebpénzét havonta. Ő osztja be mire költi- hogyan. Gyüjtené vagy elveri minden hónapban a kapott összeget. Egy általános iskolásnak havi 30 ezret adnék. Gimiben ez az összeg tovább nőne: ha jól tanul akár havi 50 ezret is megkaphat de ha rosszul akkor marad a havi 30 ezer forint. Evvel valamilyen színten ösztönözném is. Ruhát, cipőt, tisztálkodási szereket, iskolai felszerelést, osztálypénzt, bérletet, menzapénzt, sport foglalkozást és a napi tíz óraiját én biztosítanám. De ha ezek felett szeretne egy kakaót vagy kávét vásárolnia a Costa coffeeba( példa) akkor az már a saját zsebpénzéből menne. Elverheti a Costaba is a zsebpénzét kakaora és szendvicsre de akkor rövid időn belül rá kellene hogy jöjjön hogy a pénznek értéke van és ha megeszük nem marad semmire.
2016. ápr. 14. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/59 anonim ***** válasza:
30%

Kamasz gyerekre vonatkozott a kérdés :

Ha minden biztositva van akkor havi 30-50.000 teljesen normális.

Ha nincsen biztosítva ésebből kell állnia mindent akkor sokkal több havonta de függ a szülő jövedelmétől is az összeg. Mondjuk ha a lányom hetente a Zaraba meg a berskhaba szórná el rongyokra nem lennék boldog. Megtanitanam arra is hogy a kevesebb ruha több. Egy jó minőségű téli kabát mindig szép lesz és jó megjelenésű és jobban megéri mint ha 3 zara kabátot vesz az árából ami mindenkin van és 1 szezont is alig bír anélkül hogy szét jöjjön. Mindennek felett környezettudatosabb hozzá állás is.

2016. ápr. 14. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/59 anonim ***** válasza:
71%

Igen 2 szelet kenyér, felvágott, saláta, vaj. Ezt én szívesen adom neked 400 ért. Nálunk a rántott húsos zsömle, amibe félbe hajtva is kilóg a karaj, az is csak 340. A parizeles zsömle ubival 120. A 40 cm-es teljes kiörlésű bagett sajttal, sonkával, tojással, salival 280. 2 Frankfurti virsli 2 szelet bundás kenyér, frissen facsart narancslé 500.


És ez BP nigga!


Egyszer kérd meg anyukádat, csináljátok már szendvicset, mondja el mennyiből jött ki. Nem olyan nehéz otthonit vinni, ha ilyen drága a büfé!

2016. ápr. 15. 02:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/59 anonim ***** válasza:
64%

Hát én 16 vagyok. A szüleim átlagfizuból jönnek ki.

Ha számít a véleményem az van hogy itt sok mindenki nagyon jól látja, igencsak drága minden. Én havi 5-10 között kapok. Van hogy többet van hogy kevesebbet. Pl ha nehezebb" hónap akkor kevesebbet. Nem szoktam gondot csinálni belőle.

Így is rendesek hogy akkor is adnak azért valamennyit.

Nálunk megállapodás van.

Kirándulásokat, ruhát, kaját ők fizetik. + 1 héten egyszer én mondhatom meg hova mennék pl mozi azt is állják. Ha azon felül akarok valamit akkor azt pl már nekem kell fizetni.

Költőpénzt is adnak ha pl kirándulás van vagy ilyenek. Van hogy keveset , de nem gáz egyáltalán mert úgyis másra is kell, azt én is tudom.

Annyi hogy előre kell szólnom ha nagyobb alkatrészt vagy ilyeneket akarok venni és megszoktuk beszélni mi fér bele a keretbe.

Nyáron megyek dogozni. Az az enyém.

Azt elmondanám hogy jó fej szüleim vannak.

Szerintem ha nassra"meg mekire, meg ajándékra vagy ilyenekre ez teljesen jó így nekem. De másra nem igazán lenne elég, pedig nem szoktam szórni a zsét.

2016. ápr. 15. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/59 anonim ***** válasza:
63%

#37-es

Örülök, hogy vannak még normális fiatalok.

Komolyan mondom, a hajam égnek állt némelyik választól.

Semmit nem sajnálok a gyerekemtől, ugyan még csak 6 éves, nem tudom mikortól fog rendesen pénzt kapni, mert ugye hébe-hóba most is kap.Gyűjti szorgalmasan, ha szeretne valamit, ő akarja kifizetni, persze ezt sosem engedem. :)

Aki meg olyan baromságot ír, hogy havi 50-et adni a gyereknek, az nincs tisztába a pénz értékével. (igaz, értéke nincs, de megkeresni havi 50-et elég keserves)

2016. ápr. 15. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/59 anonim ***** válasza:
53%

"Durván 5 millioja jönne össze 20 éves korára. " ez így nagyon jól hangzik, de ne felejtsd el, hogy a magyarországi infláció mellett ez kb. 2-2,5 m akkori értéknek felelne meg, legalábbis ha az elmúlt 50 év pénzügyi, gazdasági statisztikáira vetsz egy pillantást ez várható.


Hosszútávon csak értékálló vagy értéknövelô befektetéseknek van értelme, a pénz egyszerű elrakása igazából kidobas.

2016. ápr. 15. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/59 anonim ***** válasza:
61%

Előre bocsi a nem túl gyerekajnározó válaszomért.


Szerintem tök felesleges ilyen feltételek mellett még plusz pénzt is adni. Nézve a hozzászólásokat 30 ezer? Minek? A semmiért? Érdekes gondolkodás.



Mivel van mit ennie, bérletre kap, menzára is, ruhát is nem látom értelmét annak, hogy pluszba kapjon csak úgy.

Hogy miért?


Szendvicset mindenki tud összerakni magának reggel vagy még este. Máris elteheti a menzapénzt. Drágák a suli büfék, otthon meg mindig van valami, amiből csinálhat szendvicset (mielőtt valaki kötözködne: ahol telne arra, hogy zsebpénzt kapjon ott telik napont 2-3 zsemlére meg felvágottra, ilyenekre is).


Még mielőtt valaki kitalálná, hogy csak okoskodok meg irigykedem mert sose kaptam, elárulom: ugyanebben a szituban voltam, ám nálunk az élt, ha szükségem van valamire szóljak és megveszik, így nem megy el minden hülyeségre a pénzem - később meg mehetek diákmunkázni és megkereshetem a dolgaimra valót.


Esetleg, otthoni munkáért cserébe (meghatározva persze) adhatsz neki pluszt ha annyira rinyál a zsebpénzért. Így megtanulja értékelni, és nem az lesz hogy 20 évesen is a zsebpénzére fog várni és lusta lesz suli mellett dolgozni (láttam már ilyet) :D

2016. ápr. 15. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!