Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mennyi zsebpénz ideális egy...

Mennyi zsebpénz ideális egy kamasz gyereknek ilyen feltételek mellett?

Figyelt kérdés
Bérletet, menzapénzt, osztálypénzt, ruhát Stb. a szülő fizeti, neki a zsebpénzéből kell telnie :kozmetikumokra, színházjegyekre, mozijegyekre, videójátékokra, könyvekre, nassolásokra. Stb.
2016. ápr. 14. 18:29
1 2 3 4 5 6
 51/59 anonim ***** válasza:
45%
Utolsó előtti, ezzel as logikával, a kérdés nem is az volt hogy bunkóság-e a szülőktől, ha nem adnak zsebpénzt nem igaz?
2016. ápr. 16. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/59 anonim ***** válasza:
64%

16 evesen havi 1000ft-ot kapok, pedig nem keres rosszul edesanyam. Eszmeletlen, hogy 10-20as nagysagrendeken vitaztok.

(kajan rezsin es tanszeren kivul barmi mast nekem kell allnom.)

2016. ápr. 18. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/59 anonim válasza:
80%
15 éves vagyok. Napi 1000-1500 Ft-o kapok kajára, mert anyukám nem tud és utál is főzni. Emellé kapok még egy szendvicset, de nagyon sokat eszem, szóval kell ennyi pénz. Manapság egy normális, főtt étel alsó hangon 800 Ft. Erre én is költök ennyit. Előtte megeszem a szendvicset, veszek mondjuk egy innivalót, 2-300 Ft, és egy tejberizst, és már el is fogyott. A nagyszüleimtől kapok heti 1000 Ft zsebpénzt. Plusz rokonoktól szülinapra, karácsonyra szoktam kapni. 5-6 éve gyűjtöm, nem szoktam költeni belőle. Ha elmegyek moziba, színházba havonta 1-2 alkalommal, arra szokott adni anyukám pénzt. Mi nem elég nagyon jól, de azt mondja ételre különtanárra, a tanulásomra mindig van pénz. És kondiba is járok hetente 2x... Ez összesen kb 60-70.000 Ft egy hónapban. (Ha nem kapok ruhát vagy ilyesmit) Ez az össz. amit költ rám, de apukám, akitől elvált fizet utánam havi 100+ forintot, szóval az nem is megy mind el... (Egyke vagyok)Nem értek itt egyes szülőket. A mai árak mellett, simán lehet adni ÉTELRE pénzt a gyereknek. Bár mivel nálunk nincs otthon rendes kaja, ez nekem más egy kicsit...
2016. ápr. 19. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/59 anonim válasza:
Hatt en semennyit nem kapok attol fuggetlenul ha valahonnan veletlenul ossze kaparok egy kis penzt akk. Is tolem kernek kolcson. -10000 ft tartozasba vannak. Naggggyon nehezen szedek ossze penzt
2016. aug. 13. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/59 anonim ***** válasza:

Nyugodtan le lehet pontozni, én átlagban kb 32ezer Ft-ot kapok zsebpénz gyanánt, de nekem mindkétszülőm rendes fizetést kap + van 1 kiadó ingatlanunk (lassan 2), ez így már kb 800ezer Ft bevétel havonta, úgyhogy szerintem ennyiből simán megengedhetik maguknak, hogy ennyi zsebpénzt adjanak nekem is, és húgomnak is.

19/L

2016. aug. 20. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/59 anonim ***** válasza:
Az igaz, hogy saját pénzéből nem lesz gazdag az ember, ezért kell minnél több ingatlant kiadni olyan drágán, hogy másnak kajára se jusson utána :)
2016. aug. 21. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/59 anonim ***** válasza:
54%
Nem azért szül egy értelmes anya gyereket hogy utána hiányt szenvedjen bármiben is! Nincs gyerekem de ha lesz nem fogom kiszúrni a szemét fillérekkel, mert én is tisztességes zsebpénzt kaptam és mégse lettem szar ember hanem igényeim lettek amire megkeresem a pénzt màr felnőttként. A gyerekem is igényességre fogom nevelni! Ha nincs jó anyagi helyzet, nincs gyerekvállalás sem pont ezek miatt!
2016. dec. 23. 06:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/59 anonim ***** válasza:

16 éves vagyok.

Heti 1x matekozom egy kisfiúval 3000 forintért, ês a hóvégi átlagom alapján kapok a szüleimtől 0 és 40000 között (0 a 4.2 alatt, 40 4,8 fölött.) Így olyan 8-12 körül kapok havonta, ha jól tanulok, plusz ugye a heti 3000.

És ez abszolút reális: nem olyan húdesok, de semmit nem kell pusztán amiatt lemondanom, mert nem telik rá. Emellett nem a nyakamba hullik a pénz, hanem dolgozom érte :)

2017. jan. 10. 02:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/59 anonim ***** válasza:

Én amikor koleszos voltam (2012-2016), 1000 Ft-ot kaptam

Hetente... Igen ezer Ft-ot . Most itthon vagyok és semmi zsebpénzt nem kapok egyeltalán amit magamra költhetnék, buliba se mehetek ...

19/l

2017. febr. 12. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!