Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mennyi zsebpénz ideális egy...

Mennyi zsebpénz ideális egy kamasz gyereknek ilyen feltételek mellett?

Figyelt kérdés
Bérletet, menzapénzt, osztálypénzt, ruhát Stb. a szülő fizeti, neki a zsebpénzéből kell telnie :kozmetikumokra, színházjegyekre, mozijegyekre, videójátékokra, könyvekre, nassolásokra. Stb.
2016. ápr. 14. 18:29
1 2 3 4 5 6
 21/59 anonim ***** válasza:
82%
Kieg.: Mekibe meg ilyen helyekre nem jártam. Minek? Ha nagyon éhes voltam, akkor vettem egy szendvicset az iskolai büfében ami 120Ft-t volt. Azzal legalább jól is laktam. De inkább otthon csináltam minden este szendvicset, ezzel is spóroltam.
2016. ápr. 14. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/59 anonim ***** válasza:
58%
Nem nagyon van olyan, hogy ideális. Mindenki annyit ad a gyereknek amennyit megengedhet magának. Persze ha valaki keres 300ezret nettóba és kap a gyerek 5ezret az nevetséges. De ha 80ezerből ad 5ezret arra már nem lehet rosszat mondani. Én sajnos ennyit sem kaptam.
2016. ápr. 14. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/59 anonim ***** válasza:
31%

Én világéletemben egy garast sem kaptam, csak ünnepekre. Ebből telt Mindenre sőt, díszkardokat is gyűjtőttem. Ami nem olcsó.

Hogyan? Úgy hogy nem költöttem fölös dolgokra(kivétel ugye a díszkardok).

Mekibe menni? Minek? Ettem a menzán, reggeliztem vacsoráztam. Tellet volna, de soha nem kértem pluszpénzt.

És hiszitek vagy sem, mikor lett pénzem, akkor se költöttem hülyeségekre.

2016. ápr. 14. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/59 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk 10 alkalmas diák színház bérlet 6200.

Talán megoldható, de aki erre kér pluszban szülőktől, annak az anyja érteni fogja a szavát.

Aki mekibe el tud menni, az tud színházra is félre tenni.

2016. ápr. 14. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/59 anonim ***** válasza:
69%

"Ha nagyon éhes voltam, akkor vettem egy szendvicset az iskolai büfében ami 120Ft-t volt."


csak az a kár, hogy a büfében egy szendvics is alsó hangon 400-500 forint..

aki ennyire nincsen képben az árakkal, az miért állít hülyeséget?

amúgy véleményem szerint a kérdésre nincsen jó válasz. anyagi lehetőségektől mérten kell ezt eldönteni. na meg az sem mindegy, hogy hány éves a gyerek. én pl egy gimnazistától nem várnám el, hogy diákmunkázzon, ezért adnék neki annyit, hogy ne kelljen nélkülöznie meló nélkül sem, hiszen a tanulás a munkája, amiért ő nem kap pénzt.

de ha már egyetemista a gyerek, akkoris adnék még pénzt, de ha extra igényei vannak, amik nem telnek ki a zsebpénzből, akkor elvárnám, hogy legalább heti 1-1 napot menjen el diákmelózni. de gimnazistaként nem is engedném dolgozni suliidőben..

egy gimisnek amúgy a havi 10 ezret reálisnak tartom. nyilván ha ez nagy hiányt okozna a kasszában, akkor nem adnék ennyit. de viszont ha fel sem tűnne,akkor akár hozzácsapnék még egy tízest. anyagi helyzettől függ.

2016. ápr. 14. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/59 anonim ***** válasza:
97%

25# vagyok. még annyi jutott eszembe, hogyha a gyerekem színházba vágyna, meg könyveket venne, akkor azt kifizetném neki a zsebpénzén kívül is. ezek olyan ritka dolgok, a mai fiatalság nagy részének eszébe sem jutna könyvet venni, vagy színházba menni..

videójátékra, nassolásra, kozmetikumokra meg maradna a zsebpénz. de kozmetikumokból is nyilván megvenném neki a tusfürdőt,sampont,tampont akármit.. ha lennének extra igényei(drága hajolajok, sminkcuccok) akkor azt venné a zsebpénzéből

2016. ápr. 14. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/59 anonim ***** válasza:
36%

Művész mozi diák jegyár rendszeres mozi látogatóknak 930 évi 50 előadás max 6 fő/előadás. Tabán mozi 860. Itt is kijön 10 előadás 5 embernek 9300ból egy évben. ( még rendszeresebb látogatóknak még kedvezményesebb).


Ez is csak tipp. Én ki tudtam használni fiatalon. Igaz, akkor meg 300 volt egy jegy: heti 1 előadás simán belefért, 25 zsömle ára volt akkor. Nem egy nagy összeg. Mekibe nem jártam. Volt máshova költeni 98ban a havi 500 forint zsebpénzt. Ha kevés volt szórólapoztam, adatrögzítettem, építkezésen dolgoztam 400-800as órabérben. Nyáron egy havi munkából 2 hétre elmenem Olaszországba 17 évesen.


Minden lehetőség ma is adott. Aki akar, meg tudja csinálni, el tudja érni céljait.


Zsebpénz meg komolyan jó lenne, ha leírnatok, mert ebben nem tudok mire gondolni. 3-400 havi bevétel, 120 elmegy házra, 20 autóra, 40-50 kajára. Befektetési alapba is megy 40. Ruha 30. Kultúra 50 marad 20-80 ezer. 3 gyerek... Mennyit kérsz belőle? Iskola, elektronika, sport még nincs is benne.

2016. ápr. 14. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/59 anonim ***** válasza:
57%
400-500 forint egy szendvics???Milyen, kaviárral töltött?Nálunk 200 egy szendvics, 120 egy zsömle méretű pogácsa.Azért nem mindegy
2016. ápr. 14. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/59 anonim ***** válasza:
47%
És hol élsz, Mucsaröcsögén? Bármelyik nagyvárosban 4-500 ft egy szendvics.
2016. ápr. 14. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/59 anonim ***** válasza:
64%
Miskolcon
2016. ápr. 14. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!