Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit csináljak ha a lányom...

Mit csináljak ha a lányom folyton hazudozik nekem de én tudom az igazságot?

Figyelt kérdés

Pl. Ma véletlenül ahogy mentem boltba akkor megláttam egy fiúval csókolozni és még azt se mondta hogy van barátja meg most sem. Amikor hazaért megkérdeztem tőle hogy mit csinált? Erre ő csak a barátnőivel játszott utána amikor hazamentek ő is jött haza,de ez nem igaz mivel láttam mit csinált. Mit csinálhatnék hogy igazat mondjon nekem ?

Válaszokat előre is köszönöm

A lányom 13éves



2016. ápr. 19. 21:58
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 11/205 anonim ***** válasza:
24%
Mostanaban a gyerekek nevelik a szuloket vagy mi tortenik itt?
2016. ápr. 19. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/205 anonim ***** válasza:
87%

Inkább azon kellene elgondolkozni első sorban, hogy miből fakad ez a bizalmatlanság felétek? Talán nem meri elmondani valami oknál fogva.


Mondjuk nekem 15 évesen volt először barátom, de azt sem kötöttem a szüleim orrára. Amikor jóval később lett egy komoly kapcsoaltom, azt már elmondtam. Lehet, hogy még csak most alakul valami köztük, nem akarja elsietni a nagy bejelentést. Talán meg akarja várni, hogy mi sül ki az egészből..gáz lenne neki, ha pl. elmondja nektek aztán egy hétre rá kiderül, hogy mégsem akar vele lenni vagy hasonló.

Amire még gondolok az az, hogy kellemetlen neki fiúkról beszélgetni veletek..adjatok neki időt (ez alatt nem pár napot vagy hetet értek).

2016. ápr. 19. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/205 piriiiii ***** válasza:
87%

13 éves. Most kezd kamaszodni. Csókolózott egy fiúval. Ebből már mindenki egyből arra következtet, hogy hú, holnap már biztos elveszti a szüzességét, felelőtlen lány lehet, 16 évesen már terhes lesz meg ilyesmik?

Szerintem ez természetes ilyen korban. Itt inkább arról van szó, miért titkolja. Ez pedig tényleg nevelés kérdése, a szülő és a gyerek közti bizalomé... egy ilyen korú kislány még csak most ébredezik, türelem kell hozzá, nem ostoba és mindent elrontó szigorítás, fejmosás meg ilyesmik. Megértés kell és támasz.

Miért ilyenek a mai szülők? Azt hiszik, hogy a gyerek egy nyitott könyv, mindent tudnak róla, az meg mindent el is mond azonnal magától? A gyerek nem egy tárgy, nem egy birtokolt valami, hanem egy ugyanolyan ember, ugyanúgy érzésekkel, gondolatokkal, akikből nem lehet kikényszeríteni semmit. Időt kell adni és kész.

És azt miből gondolod, kérdező, hogy nem igaz az, hogy a barátnőivel volt? Ebből nem derül ki az, hogy ez hazugság lenne. Az derül ki, hogy megkérdezted, mit csinált, válaszolt rá, egyszerűen talán csak hiányosan. Bizonyos körülmények közt ez nem hazudozás. Ráadásul a hazudozás többszöri esemény. Máskor is hazudott már?

Ő a Te lányod. Én se értem, miért nem lehet leülni vele és megbeszélni ezt. Odamész hozzá, és felhozod valahogyan ezt a témát. Egyszerűen csak megkérded, KEDVESEN ÉS ÉRDEKLŐDVE, hogy mi a helyzet a fiúkkal? Ha azt mondja, semmi, mondhatod, hogy de hát láttalak ma egy fiúval. Semmiképpen se vádold hazudozással.

Nem lehetséges, hogy azért nem mondja el, mert sosem szoktál érdeklődni? Úgy gondolja, minek is mondaná el.

2016. ápr. 19. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/205 A kérdező kommentje:

Lehet nevelés kérdése meg minden de én meg a férjem mindent megteszünk ami kell és ezért nem értjük.

Akik normálisat válaszoltak köszönöm a többiből nem kérek

2016. ápr. 19. 22:43
 15/205 anonim ***** válasza:
90%

Kerdezo mikor csokolozott eloszor? Es mikor szamolt be errol a szuleinek? Megis mit vartal? Valami ilyesmit? Haaat csokoloztam egy fiuval, es megfogta a ruha alatt a bal mellemet a bolt melletti falatozoban.

De elmeselnem a lanyomnak, hogy kb annyi idos lehettem, mikor eloszor csokoloztam egy fiuval, de most tenyleg nem ertem, miert kell ezt feszegetni, ez annyira intim dolog.

2016. ápr. 19. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/205 piriiiii ***** válasza:
72%
Akármi is lesz most, elmondja-e, vagy sem, mindenképpen próbálj ezen az eseten túl is kapcsolatot keresni vele, bizalmat építeni. Én egy nem kifejezetten jó anya-gyermek kapcsolatnak a gyerek fele vagyok, tudom, miről beszélek... bizalom nélkül nem megy. A kamaszok lázadoznak, bezárkóznak a szüleik elől, ha nem találnak utat feléjük, miközben legszívesebben tényleg nyitnának...
2016. ápr. 19. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/205 anonim ***** válasza:
86%

Nekem is harom dolog ugrott be ugy egybol, ebbol kettot mar masok is erintettek:

1. Bizalom. Kettotok kozott nem olyan szoros, h ezt kapasbol kivagja

2. A fejmosas es szigor visszajara fordul. Tobbe garantaltan nem mond el semmit, de ezentul arra is figyel, nehogy veletlenul meglasd.

3. - Mit csinaltal ma delutan?

- Jatszottam a baratnoimmel, aztan smaroltam egy fiuval hazafele jovet, most meg itt vagyok.

Tedd a kezedet a szivedre, hogy reagaltal volna? Jo esellyel kikelsz magadbol, felhaborodsz, tiltasz, parancsolsz, elmondod az apjanak, akkor meg o is " megtalalja" v kettesben toljatok le ujra esatobbi...


Valoszinuleg ezert se mondta el.


Nem mondom, h ez oke 13 evesen, sot! Azt is ertem, h szerinted ilyenrol tudnod kellene. De a bizalom nincs meg a reszerol es ennek oka van...

2016. ápr. 19. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/205 anonim ***** válasza:
19%
#9 sok 16 éves van ezek alapján itt :D
2016. ápr. 19. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/205 anonim válasza:
29%
Azt gondolom, hogy a harag, a szigor csak súlyosbítana a helyzeten. A lányod tetteit nem tudod megváltoztatni már, és nem is neked kell ítélkezni felette, csak elmagyarázni neki, hogy gondolja végig, hogy neki jó-e, ha ezt csinálja. Ha nem mondja el a dolgokat, akkkr félhet tőled, vagy a következményektől, ezért a büntetés csak rosszabbá tenné a helyzetet. Most, az Irgalmasság Évében a megbocsájtással és a bizalom kialakításávak próbálkozz!
2016. ápr. 19. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/205 anonim ***** válasza:
7%
Nálunk kiskoromban bejött az, hogyha az igazat mondtam nem kaptam büntetést. Ha hazugságon kaptak elverték a seggem. Mondjátok, hogy ebben nem kell hazudnia és örülrök neki! Forduljon hozzátok bizalommal bármikor! 14 éves kora alatt bűncselekménythet követ el a fiú. Beszélni lehet vele arról, hogy van aki tartogatja magát, de nem kötelező. Én adnék neki teret is. Ne egy sikátorba veszítse már el... és tudja hogyan és miktől kell védekeznie.
2016. ápr. 19. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!