Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit csináljak ha a lányom...

Mit csináljak ha a lányom folyton hazudozik nekem de én tudom az igazságot?

Figyelt kérdés

Pl. Ma véletlenül ahogy mentem boltba akkor megláttam egy fiúval csókolozni és még azt se mondta hogy van barátja meg most sem. Amikor hazaért megkérdeztem tőle hogy mit csinált? Erre ő csak a barátnőivel játszott utána amikor hazamentek ő is jött haza,de ez nem igaz mivel láttam mit csinált. Mit csinálhatnék hogy igazat mondjon nekem ?

Válaszokat előre is köszönöm

A lányom 13éves



2016. ápr. 19. 21:58
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯
 51/205 anonim ***** válasza:
19%

és képes vagyok tudomásul venni, hogy vannak dolgok, amelyek nem az én döntéseim


Amíg egy felnőtt ember döntéseiről van szó addig jogos mindez, ha a szomszédom tesz bármit amit én nem tennék, az valóban az ő döntése, és nem szólok bele, saját erkölcs, saját normákkal. De amíg a kiskorú gyerekem életéről van szó, addig igen is jogom van szabályozni, mit jogom kötelességem. Mert azért szülő a szülő. Az hogy a kortársainak mit engednek meg egy dolog. Te lelkiekben egy nagy gyerek vagy ha úgy gondolod ez mindenre megoldás. Kis sarkítással ha az sozálytársa Dunába ugrik meg másik 3 is mert ez a trend akkor mosolyogva hagyod hogy a sajátod is megtegye? Mert a kortársaikkal kell együtt élni nem veled? Ez nem épp felnőtt döntés. Mint mondtam nem a full konzervatív hozzáállás mellett vagyok, de azért mindennek van ésszerű határa.

2016. ápr. 21. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/205 anonim ***** válasza:
23%

49.: << én csak véleményt mondhatok, meg tanácsot adhatok... igen, a saját gyerekemnek is... >>


Én se látom be, miért is kellene elfogadni a másik (főleg ha egy 13 évesnek a) döntését NORMAKÉNT. Az más szintű probléma, hogy az a gyerek vagy hallhat rád, vagy nem, (ha nem, akkor az azért valahol a nevelés csődje is).

2016. ápr. 21. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/205 anonim ***** válasza:
23%
*hallGat
2016. ápr. 21. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/205 anonim ***** válasza:
50%

#51, nézd, mindenki úgy indokol meg magának dolgokat, ahogy tud, vagy akar... de ítélkezni a GYEREK fog, ugye párhuzamos kérdés: " http://www.gyakorikerdesek.hu/csaladi-kapcsolatok__szulo-gye..

Én valahogy az ilyen szülőket nem tudom egy percig sem sajnálni, a többségük simán megérdemelte a sorsát.


" Te lelkiekben egy nagy gyerek vagy ha úgy gondolod ez mindenre megoldás." - nézd, attól, mert engem próbálsz épp cimkézni, attól még ugyanúgy a saját gyereked fog ítélkezni, és nem én. Azt büszkén vállalom, hogy a "rendpárti-értékelvű-tekintélyelvű" fertelem alá soha nem fogok lovat adni, se URL se IRL.

2016. ápr. 21. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/205 anonim ***** válasza:
32%

#52 "Én se látom be, miért is kellene elfogadni a másik (főleg ha egy 13 évesnek a) döntését NORMAKÉNT." - dehogy kell, ahogy a tiédet se, meg az enyémet se, meg főleg a vallásokét se...

Mindenkire kötelező normaként ott van a jogrendszer, ami azon túl van, abban meg mindenki saját meggyőződése, értékrendje a mérvadó, azt gondolom...

2016. ápr. 21. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/205 anonim ***** válasza:
25%

Nem tudom hogy kapcsolódik ide a kérdés. Az meg a saját szegénységi bizonyítványod, hogy a szülőt nem tudod sajnálni hogy téged idézzelek. MIért is? Adott egy 30+os felnőtt ember aki 17 éves kiscsajoknál él. Már eleve ez gyanus ahogy többen megjegyezték, az meg hogy a saját anyját ezért le se sz.ja az pluszban tetű dolog. Nem tudodm mit vétett a szülő szerinted, amiért ezt érdemelte. De inkább nem is akarom megérteni az agyament gondolkodásmódod.


Hogy szülőként nem hiszel a fegyelmben, rendszabályozásban, mint fogalmomban az szomorú nem kicsit. Te nem szülő lennél hanem valami haver, aki bármit ráhagy a saját gyerekére, mert az de jó már.

Saját meggyőződés? Olvasd már el az előző hsz-emet hogy mi a különbség a gyerek meggyőződése meg a felnőtt meggyőződése között...segítek, az előbbi nincs teljes felelőssége tudatában, mivel gyerek, utóbbi pedig igen, így valóban csak a törvény itélkezhet felette.. Szerinted miért létezik az hogy GYÁM?? Ha már a törvénynél tartunk? Rakd össze a nagy eszeddel. eszméletlen hogy vannak ilyen betegek a világon mint te, és talán szaporodnak is. Szülő feladata a nevelés, terelgetés, ha neked ez egy szörnyűséges dolog akkor talán nem kéne szülőnek lenned.

2016. ápr. 21. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/205 anonim ***** válasza:
44%

<< Azt büszkén vállalom, hogy a "rendpárti-értékelvű-tekintélyelvű" fertelem alá soha nem fogok lovat adni >>


lyówanakkór, menny, sodorj egy marihuánás cigit a srácaidnak oszt vidd el őket kurwázni, meg lyóberúgni-fekvehányni, lyóvanazúgyis

2016. ápr. 21. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/205 anonim ***** válasza:
31%

Utolsó, amúgy tényéeg basszus :D

Hihetetlen hogy lehet valaki ennyire 0 IQ-s hogy nem fogja fel egy gyerek nem lehet szellemileg társa egy felnőttnek...innentől kezdve kell hogy valami módon nevelve, szabélyozva legyen...kikasztó. Ilyenekből lesznke jó eséllyel később tolvajok, erőszakolók, meg társai mert abban a tudatban nőtt fel hogy neki mindent lehet csak meggyőződés kérdése.

2016. ápr. 21. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/205 anonim ***** válasza:
65%
#56, most egymás között, te hogy viseled, ha a kollegád feleannyi munkáért dupla fizetést kap? Ugye rosszul... akkor az a gyerek hogy viselje azt, hogy fele annyi joga van, és kontra kétszer annyit várnak el tőle, mint a haverjától, csak azért, mert pechére neki egy "rendpárti-értékelvű-tekintélyelvű" szülői ház jutott? Ki fogja valaha is kárpótolni ezért, és hogyan? Van valami ötleted?
2016. ápr. 21. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/205 anonim ***** válasza:
29%

:D :D Kérlek mondd hogy csak trollkodsz, bár egyre jobban szórakozom...akkor ismétlem, tagoltan hogy értsd.

1. szmély: FELNŐTT!!!

2. személy: GYEREK!!!


éN FELŐTTKÉNT kaphatok ugyanannyi fizut mint a másik felnőtt ez evidens mert ugyan annyit dolgoztam és tettem érte...de a gyereknek hogy lenne már annyi joga mint nekem ha neki még lövése nincs az életről? Ez nem lenézés és lealázás csak tény. Komolyan ha ezeket nem vagy képes megérteni, akkor kérj legközelebb a 13 éves gyerekedtől pénzügyi tanácsokat, a hitel felvételt is beszéld meg vele, de aztán ha szerinte a hitel a több milliós sportmotorra kell, mert neki épp az az álma, akkor vedd ám meg neki, elvégre annyi joga van mint neked, és a fegyelem, rend meg mehet a fenébe :D

2016. ápr. 21. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!