Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tegyek? Már fél éve...

Mit tegyek? Már fél éve együtt vagyok a párommal (én 18/L, ő 38) és sajnos a szüleim tiltanak tőle pedig szerintem nem a kor számít a szerelembe.

Figyelt kérdés
Sose engednek találkozni vele sokszor titokba kellett ha meg kiderült vagy elmondtam hogy hol voltam vagy hova megyek akkor le szidtak. Költözésről is volt szó csak félek lépni mert félek hogy utána elveszítem a családom,vagy pedig viszáj lesz, pedig úgy gondolom hogy meg kell lépnem ezt. Kérlek adjatok pár jó tanácsot vagy véleményt ha valaki még járt így..köszi előre!!

2016. jún. 8. 01:33
1 2 3 4 5
 31/47 anonim ***** válasza:
16%
sz*rd le. Manapság egy kapcsolat sem tartós. Élvezd ki amíg együtt vagytok.
2016. jún. 8. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/47 anonim ***** válasza:
67%

Most nem sértésből, de nagyon kis naiv vagy. Ennek a kapcsolatnak 98%-ban nincs jövője, mert egy olyan pasas aki 38 évesen a szellemi társának tart egy 18 évest, az érettségileg annyira le van maradva, hogy akár 4-5 év múlva már túl érett leszel hozzá képest. Ha érett lenne a koráhz képest, akkor nem egy gimissel próbálkozna, akinek baromira nincs élettapasztalata... ha 38 évesen az neki elég, hogy értelmes diskurzust nem tud folytatni a munkájáról, adózásról, mindennapi gondokról, mert fix, hogy nem érted meg teljesen, hiszen nem kerültél még ezekhez a témákhoz testközelbe... akkor 17-18 éves fiúcska szintjén van. Valószínűleg bem tud vagy akar felelősséget vállalni, ezért tök jó neki egy 18 éves kiscsaj, akit el lehet kápráztatni kevesebb energiabefektetéssel is.

Illetve van az az opció, hogy így van ingyen szűk suna,


Ami meg a 18 éves srácokat érinti.. van közülük sok normális, kedves, a korához viszonylag érett is. Miért van az az érzésem, hogy kezdtél 3 népszerű, hűdehelyes, "falubikája" sráccal, aztán csodálkozol, hogy miért felszínesek...

2016. jún. 8. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/47 anonim ***** válasza:
72%

Bár én kaptam volna ilyen tanácsokat 18 évesen nagyon hasonló helyzetben. Mert ha hallgatok rájuk, akkor most nem lennék ilyen fos helyzetben, mint amiben vagyok.

15 éves házasságunk eljutott arra a szintre, hogy abszolút különbözőek lettünk az élet összes területén. És még gyerekünk is van... :'(

2016. jún. 8. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/47 anonim ***** válasza:
69%
Akkor is gyerek vagy még kérdező. Fogsz te még nagyot bukni, úgy érzem én. Akkor pedig az akkora bukás lesz, hogy nem ide fogod majd kiírni.
2016. jún. 8. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/47 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek! Át fogom gondolni ezt mert elég sok olyan vélemény jött ami miatt muszáj is lesz...
2016. jún. 8. 11:17
 36/47 A kérdező kommentje:
#33 meg nagyon sajnálom :( Remélem meg fog oldódni,csak az a baj hogy a múltban levő dolgokat nem lehet vissza csinálni és ezért ezzel már te is kinyitottad a szemem az egészre
2016. jún. 8. 11:19
 37/47 anonim ***** válasza:
59%

Szia! Én is szerettem már bele nálam jóval idősebbe (igaz csak 12-vel volt több ) viszont én bevallottam. alig 17 évesen szerettem a fickót, nekem mondták inkább barátok maradjunk. Mondtam pár taliba senki nem hal bele, elengedtek. Szét is mentünk, barátok maradtunk.


De gondolkozz józanul. 18 vagy. Egy 38 éves pasi mit lát benned, a fiatal barátnőn -aki oda van érte- kívül?


Sajnos nagy %-ban ezen kívül ilyen esetben semmit nem látnak. Csak a naiv 18 évest. Elhiszem hogy csalódtál a korodbeliekben, én alapból mindig nálam 4-5 évvel idősebbekkel jöttem össze ( 16 voltam, amikor először összejöttem valakivel, viszont nem feküdtem le senkivel 18 éves koromig kb) most pedig másfél éve vagyok kapcsolatban és egyidős velem.


Nem akarlak letolni tudom mit érezhetsz. Megpróbálok pár tanácsot adni.


Szüleid felé: mitől féltenek? FELNŐTT módjára beszélj velük, ne hisztizve, ne ordítva. Ha megmondják, válaszolj rá kedvesen, bízzanak benned, tudod, hogy mit teszel, csak szexre a korodbelieknek is kellhetsz (ezt tényleg ne ma kor hanem a személyiség befolyásolja). Ha meg vége, mondhatják, hogy megmondtam, elfogadod de addig is gyűjtöttél tapasztalatot.


Párod felé: ne telefonon beszéljen velük. Hívja el őket kávézni, és beszéljen velük őszintén veled kapcsolatban. Ha ezt nem teszi meg, akkor kaki van a palacsintában.


Remélem tudtam segíteni. :)

2016. jún. 8. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/47 anonim ***** válasza:
71%

"Csak egy idő után amikor a korabeli "fiùkba" csalódik az ember akkor megváltozik a véleménye,főleg amilyen nyikhajok a mai fiúk."

Aha, mert az összes korodbeli fiút ismered. Amúgy akkor keresgélj 23-25 évesek között, akik már dolgoznak, kicsit benőtt talán a fejük lágya, de nem olyan brutális a korkülönbség.

16 évesen én is nagyon "szerelmes" voltam a 30 éves tanáromba, azóta csak a fejemet fogom miatta, és hálát adok minden létező és nem létező természetfölötti erőnek, hogy nem lett köztünk semmi végül.

Megértem a szüleidet.


"ha annyira csak a sex-re kellenèk akkor vàrt volna 3 hónapot?"

Volt, aki 2-3 évet "várt" és haverkodott velem, aztán megpróbált megerőszakolni, erről ennyit..


Nézd, én nem bántani akarlak, mint írtam, nekem is volt ilyen korszakom, tudom, hogy vonzó lehet egy idősebb pasi, mert más mint a korodbeliek, de gondolj bele, ha lesz gyereketek pl, akkor neki kb nem lesz apja, csak egy öregapja. Most még 40 körül lehet fiatalos, de azért pár éven belül valószínűleg "elfárad"; te huszonévesen életed legszebb időszakát fogod élni, szórakoznál, stb, ő meg egyre öregebb és morcosabb lesz, valamint úgy alapból máshol tartotok majd az életben.

Persze, van rá esély, hogy működjön, de nagyon kevés.

2016. jún. 8. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/47 A kérdező kommentje:

#37 Köszi a jó tanácsokat,nagyon rendes vagy! :)

#38 Igen igazad van abban hogy most kell hogy éljem az életem,és én is gondolkodtam azon hogy pl. az unokáit már meg se fogja élni.

2016. jún. 8. 15:09
 40/47 anonim ***** válasza:
23%

"Nyilván azért kúrogat ostoba kislányokat,mert a saját korosztályában labdába sem rúghat az a balfsz. :D"


Vagy talán azért, mert manapság a nők már huszonévesen gyereket szülnek, kövér disznók lesznek, és 30-40 éves korukra leélt, kiégett felmosórongyok.

2016. jún. 8. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!