Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tegyek? Már fél éve...

Mit tegyek? Már fél éve együtt vagyok a párommal (én 18/L, ő 38) és sajnos a szüleim tiltanak tőle pedig szerintem nem a kor számít a szerelembe.

Figyelt kérdés
Sose engednek találkozni vele sokszor titokba kellett ha meg kiderült vagy elmondtam hogy hol voltam vagy hova megyek akkor le szidtak. Költözésről is volt szó csak félek lépni mert félek hogy utána elveszítem a családom,vagy pedig viszáj lesz, pedig úgy gondolom hogy meg kell lépnem ezt. Kérlek adjatok pár jó tanácsot vagy véleményt ha valaki még járt így..köszi előre!!

2016. jún. 8. 01:33
1 2 3 4 5
 41/47 anonim ***** válasza:
48%

Nem olvastam a kommenteket, de leirom a velemenyem.

Amikor en 18 eves voltam en is mindig az idosebb ferfiakhoz vonzodtam, nincs ezzel semmi baj. De. ha logikusan atgondolod a kapcsolatod, ra fogsz jonni hogy nem sok jovoje van. 10 ev mulva mar 48 eves lesz, es ilyenkor a ferfiak mar oregszenek, faradtak, nyugosek, az en ferjem pont ennyi most es bizony rohadtul szamit meg par ev is, pedig koztunk csak tiz ev van. Annak a pasinak se lehet sok esze, mar bocs, aki egy 18 eves kislannyal van, egy negyven eves pasi ha normalis nincs egy szinten egy magadkorabeli lannyal. Egyszeruen mas az igenyszintetek, ezt lehet tulmagyarazni meg cafolni, de bizony igy van. Valoszinuleg elvezi a fiatalsagod, talan magahoz is szeretne kotni, mig majd tiz ev mulva ott allsz ket gyerekkel es a falba vered a fejed hogy miert nem gondoltad at jobban. Persze most van szerelem, hu de jo de ez el fog mulni. Mert mindig elmulik. Varj meg 1-2-3 evet.Hat ezert tiltanak a szuleid es igazuk van. Összekoltozni meg plane nem kell, nehogymar 18 evesen egy f...i gatyajat mossad meg hazvezetono legyel amig megun....a legtobb embert akit ismerek mar 25 eves korara vagy 3 osszekoltozesen meg szakitason van tul, olyanok mint a kifacsart mosogatorongyok...ne akard ezt.

2016. jún. 8. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/47 A kérdező kommentje:
#41 Rendben ,köszönöm a jó tanácsot és a felvilágosítást! :)
2016. jún. 8. 19:43
 43/47 anonim ***** válasza:

Nem olvastam el az előzőeket, de megértem valahol a szüleidet. Tény, hogy a tiltással nem mennek semmire, de szerintem nem tudnak hirtelen hova kapni. Ha alapból jó volt velük a kapcsolatod és szerettétek egymást a családban, akkor ne dobd el őket magadtól a pasiért ilyen korán.


18 vagy, gondolom szeretnél tovább tanulni és addig szükséged van a szüleid támogatására. Lehet, hogy 38 évesen megígérte, hogy majd segít, meg eltart, de kell az neked? Egy jó barátnőm nyárra kiment a kint élő (magyar) pasijához külföldre egy olyan árszínvonalú országban, hogy szóba sem jött, hogy a repjegyen kívül fizetni tudna valamit. Úgy jött haza, hogy soha többé. Minden vitánál eszébe jutott, hogy ha vége a kapcsolatnak, akkor ő nem tud hova menni. A világ másik felén bizony nem tudsz kiállni az érdekeidért akkor sem, ha épp igazad van (és akkor sem fog menni, ha a szüleidhez nem mehetsz haza).


Én a helyedben várnék. Ez csak egy fél éves kapcsolat, ki tudja mi lesz még. Nekem már két kapcsolatom is fuccsolt be 2.5 év után, szóval ne siess sehova, főleg ha mondjuk más városban tanulsz majd tovább és távkapcsolatra fogtok kényszerülni. Én azt mondom, hogy akkor költözz, amikor képes vagy fedezni az alap szükségleteidet a pasi nélkül is és ha kiállta a kapcsolatotok az idő próbáját. Értem, hogyha ő tényleg szeret, akkor sietne, összeköltözne és család, mert mindjárt 40, de te nem ebben az életszakaszban vagy még. Neked még tanulni kell, élvezni a fiatal éveid, amibe egy tartós kapcsolat is belefér, de egy elsietett összeköltözés és esetleges családalapítás nem feltétlenül. Ne hagyd magad zsarolni estleges költözés vagy vége hisztikkel, ha ő tényleg szeret, akkor meg kell értenie, hogy csak 18 vagy és várni kell még rád pár évet. Szerintem te sem akarnál elköltözni otthonról úgy végleg még, csak a szüleid tiltása miatt sodródsz ebbe.


Ha pár év múlva, mondjuk 20 fölött is ezt akarod majd, akkor egy rossz szavam sem lesz már és anyukádéknak is bele kéne nyugodni, ha ténylegesen önellátó felnőttként is így döntesz majd. Ha akkor sem fogadják el, akkor talán megéri a családi viszályt, de amíg nem vagy benne 100%, addig nem.

2016. jún. 8. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/47 A kérdező kommentje:
#43. Igen így van, igazad van nagyon! Köszönöm a tanácsot :)
2016. jún. 8. 23:34
 45/47 anonim ***** válasza:
90%

38 éves, gyereke nincs, igazi jó fogásnak tűnik. Ja, nem. Inkább az a fajta aki soha nem tud kialakítani egy tartós kapcsolatot, mert hajtja az ösztön egyik nőtől a másikhoz, a kötöttségtől pedig menekül. A korban hozzáillő nőknél esélye sincs, mert vagy kapcsolatban vannak már gyerekkel, vagy átlátnak az ilyen megállapodni képtelen embereken. Maradnak a kislányok, akiknek semmi tapasztalatuk és rajongva szeretnek bele abba a független és "felnőttes" életstílusba, amit látszólag képvisel. Valójában érzelmi kuka, meg akarja őrizni a függetlenségét, ezért dobbant ha komolyodna a dolog.

Ennél már csak az eltitkolt család/gyerek jobb, azokból is van bőven raktáron. A hab a tortán pedig a nem kívánt terhesség 18 évesen, ami ilyenkor riasztóan sokszor következik be "véletlenül" (vagy azért, hogy a férfit megtartsa, amikor az már kezd ráunni - persze hiába, a csaj élete kampec).

2016. jún. 9. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/47 anonim ***** válasza:

Rám 8 hónapot várt a párom (Végeredmény: 8 éve tökéletes és töretlen kapcsolat). 3 hónap az kutya füle, fél lábon is.


Szerintem túl nagy a korkülönbség. Nem jósolnék neki túl nagy jövőt. Ha oda költözöl belegondoltál, hogy élősködni fogsz valakin? Nem tudom mik a továbbtanulási terveid, de nagyon nehéz dolgozni teljes állásban és mondjuk egyetemet is végezni, meg még a házimunkát is csinálni. Ezt tapasztalatból mondom.


Ha meg nem mész el dolgozni akkor nem teszed oda magadat teljesen, ha meg továbbtanulni nem mész akkor meg megette a fene az egészet.

2016. jún. 9. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/47 anonim ***** válasza:
Véletlenül rátaláltam a kérdésre, és végig olvastam az összes választ... De a kérdező lefelejtette a végéről az eredményt :( Mi lett a dolog vége? Mostmár komolyan érdekel
2018. jún. 25. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!