Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mi van a mai szüleink generáci...

Mi van a mai szüleink generációjaval? Miért ilyen maguknak valóak, önzőek?

Figyelt kérdés
Tényleg nem értem,mimdegyik alomvilágban él,akárhol olvasom meg tapasztalom is a saját bőrömön..csak a saját érdekeik es elképzeléseik léteznek,mindent nekem és semmit a gyerekeimnek,unokáimnak..ez a kommunista diktaturára lehet visszavezetni?Tartjak a markukat,mentalisan es lelkileg is leépültek,a masik véglet a jobban éljek mint a gyerekem elv...tényleg nem értem ezt,és a mi alegdöbbentesebb a hálátlanság ha agyerek bármit is tesz értük és észre sem veszik..legyen az talaritas,bevasarlas,vagy veeg cslaadtagra vigyazas,szereles,javitas,számlafizetés...és akkor még ez a hülye szülöeltartási törvény is mikor semmit nem tettek meg értem sem...sem anyagilag,sem lelkileg,sőt lerombolták az önbizalmamat is!

2016. júl. 2. 12:07
1 2 3 4 5 6 7
 11/62 A kérdező kommentje:
Draga 10 es a te kornyezeted nem az orszag..bizonyara olyan kornyezezbe vagy..inkabb te altalanositasz...
2016. júl. 2. 13:01
 12/62 anonim ***** válasza:
53%
Jó, amúgy tényleg van sok olyan eset amit a kérdező ír, de nem hiszem, hogy ez az általános. "18 éves lettél fiam, most akkor ha itthon maradsz, akkor beadod a fél fizetésed a családi kasszába, meg amúgy költözz már el."
2016. júl. 2. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/62 A kérdező kommentje:
Utolso,sajnos ez az általános!
2016. júl. 2. 13:13
 14/62 anonim ***** válasza:
68%
13: miért lenne ez az általános. Ne legyél ilyen szűk látókörű. Persze van ilyen is. De azért, mert neked ilyen családot dobott a gép, még nem kell leírni egy egész generációt.
2016. júl. 2. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/62 anonim ***** válasza:
69%
A te környezeted az egész ország, a válaszolóé meg általánosítás?
2016. júl. 2. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/62 A kérdező kommentje:

Érdekes,sok ismerősöm van az ország minden tájáról,és ez mindegyikbe közös...annyira nem lehet általánosítás...meg "ezt dobta a gép" dolog..

Inkabb ugy erzem tagadni a tényt ciki,vagy kellemetlen,de ez nagyon is valós és nem nagyon ismerek olyat aki jóban lenne a szüleivel vagy ha igen az látszat felszines vagy érdekkapcsolat!

2016. júl. 2. 13:25
 17/62 anonim ***** válasza:
86%

A szüleim, párom szülei késő hatvanasok. Vigyáznak az unokákra, segítik a saját 90 felé járó szüleiket, a beeső családnak mindig jut ennivaló, és a gyerekek bőven kapnak születésnapi és karácsonyi ajándékot.

Szóval a mi szüleinkkel semmi baj nincsen szerintem.

2016. júl. 2. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/62 A kérdező kommentje:

Hát igen..a kivétel erősiti a szabályt!!

Eljatszani havonta vagy ket havonta a törődő szülőt főleg ha unokai is van es tavolság..nem nagy kunszt..Eljátszani hogy mindem rendben szintén..persze ehhez mindkét oldalon maszkot kell húzni!;)

2016. júl. 2. 13:32
 19/62 anonim ***** válasza:
87%

Szülő gyermek kapcsolat többrinye szereteten alapul..(sajnos nem mindenhol)

Az én környezetemben is erőn felül segítenek a szülők a gyereken.


Amiket példaként írtál nem fognak mindig dícsérgetni azokért (szerelés javítás) vannak a gyerekeknek is kötelességi sőt szerintem a gyerek akkor adhatja vissza köszönheti meg mindazt a jót amit a szülő tett érte amikor a szülő idősebb..

És hidd el bármilyen is a kapcsolat van mit megköszönnünk a szüleinknek

18/L

2016. júl. 2. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/62 anonim ***** válasza:
66%

Én mindig arra jutok, hogy igen, a komcsi érában felnőtt gyerekek, ilyenek lettek. A többség. van kivétel, de a többség ilyen. Várja, hogy neki jár. Borzasztó. Énn is rengeteg ilyen 55-70 év közötti ilyen szülőt tudok hirtelen a környezetemben. jellemzően nagyszülősködést is kikérik maguknak, holott nekik többnyire (akiket én ismerek) kétfelől volt segítség a gyerekekkel annó. Persze aztán kiabálnak a fiatalokra, hogy nem látogatják őket... de miért?? a lehúzásért?? ismerek olyan családot, ahol az 57 éve szülőket a ygerekek is, meg még az ő élő szülei is támogatják. Ők meg eladták a céget, mert az sok munka, meg ők nyugdíjasok akarnak lenni, mert az jár...


én nem foglalkozom evvel. pedig én anyám is fura. Nekem apám idősebb volt, ő még másban szocializálódott, így nálunk csak muter ilyen. túléljük. azért sokat változott. segítettünk neki felnőni:)


a komcsi érában egyszerűen generációk nem tanulták meg az önálló felelősséget. ez üt vissza.

2016. júl. 2. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!