Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért engedik a szülők a...

Miért engedik a szülők a 12-15 éves gyereküket cigizni?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy a "tiltott gyümölcs vonzóbb és édesebb", na de azért mégis!


Unokatesóm ugyanez a kategória. Nevetséges és nagyon szánalmas látvány, ahogy a haverjaival fuldokolnak a cigarettától, pedig unokatesóm is még csak 14 éves. Amikor rákérdeztem az anyjánál, ő csak széttárt karokkal, vigyorogva közölte, hogy mit csináljon vele, ha tiltja, akkor meg úgyis a háta mögött csinálja. És ennyivel le van rendezve az egész.

És nem ez az első eset,hogy ilyet láttam. 12-15 évesek rendesen cigiznek, sőt, van hogy még az anyjuk/apjuk adja nekik a cigarettát.

Ismerek olyan 17 éves csajt, akinek már most sárgásabb a bőre a sok cigarettától.

Vagy olyan 15 éves gyereket, akinek szó szerint cigarettabűze van, a haja/ruhája/bőre mind-mind ontja magából a cigarettaszagot.


És sokszor a szülők tudnak róla, és semmit nem tesznek ellene, hagyják, hogy a gyerek nyugodtan mérgezze magát 12-15 évesen. Fuldokolnak a kölykök a cigarettától, de nem baj, szívják, mert az a "menő", a szülő meg legyint egyet, hogy csinálja csak.

De miért?


Ismerek olyat, ahol a szülő erősen tiltja a cigarettát, a gyerek nem is dohányzik, pedig a szülő igen! És ott mondta anyuka, hogy ha már neki függősége lett, legalább a gyerekének ne legyen.


Miért hagyják?



2016. júl. 11. 10:34
1 2 3 4 5
 21/43 anonim ***** válasza:
0%
Ez a mai világ. Hiányzik a szülői szigor. Jajj, mert szegény gyerek... nyakas és megtudja, hogy mi a magyarok istene.
2016. júl. 11. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/43 anonim ***** válasza:
0%

Én sem értek egyet azzal, ha engedik cigarettázni. Sógornőmék esete a példa. A gyerek 14 éves korától cigizik, kb 16 évesen tudták meg a szülei. Biztos volt egy kis "ej-ej" de kb. ennyivel maradtak. A lány egyetemista, keresete még nincs és hát a cigit is a szülők finanszírozzák arra hivatkozva, hogy ha kevesebb pénzt adnak, akkor képes inkább nem enni, csak hogy jusson cigarettára.


Nem tudom mit tennék a helyükben, de abban biztos vagyok, hogy nem engedném hogy előttem a lakásban cigarettázzon és semmiképpen nem adnék annyi pénzt neki, hogy üsse cigire is.

2016. júl. 11. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/43 anonim ***** válasza:
0%

Ezt én se tudom. Egyik válaszolóak üzenem, a cinikusság nem árt senkinek, sőt az intelligens ember ismertetőjegye. Csak magad égeted.


Én minden esetre lehet lenyomnék neki egy tockost, ha 12 évesen cigivel a szájába "menőzne". Előbb utóbb ki próbálja mindenki, tudom, de azt ne egy kis takony csinálja, legalább, ha már arra a döntésre jutott, hogy tönkre vágja magát, azután tegye, hogy átesett a növekedési fázisok nagyrészén.

2016. júl. 11. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/43 anonim ***** válasza:

Sok igazságot írnak itt a válaszolók.

Én is 13 éven át dohányoztam, tiniként engem is tiltottak, és később, felnőttként sem gyújtottam rá család előtt egyrészt a cseszegetés elkerülése miatt, másrészt, hogy ne mutassak rossz példát az unokahúgaimnak. Mégis csak most, 29 évesen jutottam el oda, hogy már engem idegesített, hogy mindig külön helyet-időt kell találni a dohányzásra, hogy ha nem tudtam venni akkor is idegeskedtem, stb., ezért a hétköznapokban már egy ideje nem gyújtok rá. De ha inni/bulizni megyünk, akkor veszek, mert sajnos teljesen még nem sikerült kiirtanom a szokásaimból a dohányzást, a teljes elhagyáshoz szerintem legalább annyi idő kell majd (tehát ahhoz, hogy elfelejtődjenek a mozdulatok, helyzetek amikben rágyújtottam), amennyit aktívan dohányoztam.

2016. júl. 11. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/43 anonim ***** válasza:

szerintem 12 éves korban erről már késő ésszel beszélni, 15 ben pláne.

egyszerűen ilyeneken, hogy cigi, hányós részegség, stb, miért nem ok, a megbeszélésen túl kell lenni kisgyerekkortól folyamatosan. Mire felsőbe megy valaki, addigra így kialakul benne egy ösztönös nem. És akkor lesz esélye ellenállni.


Úgy szerintem tök értelmetlen izmolni, hogy sose beszélt róla valaki, nincs példa, ellenpélda, és majd egy dumából meg tiltásból megérti. Az totál felesleges

2016. júl. 11. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/43 anonim ***** válasza:
0%

OFF

A cinizmus a bizalmatlan emberek menekülése a saját félelmeik elől, semmi köze az intelligenciához, csak a bezártság és a "mindentudó vagyok"-érzés újabb jele.

Pszichológusok részletesen leírják ezt a személyiségtípust, közeli rokonságban van a depresszióval és a szociális fóbiával.

ON

2016. júl. 11. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/43 anonim ***** válasza:
51%

Hogyan szoktasd le a gyerekedet a cigiről oktatóanyag


1. lépés: vedd észre, hogy a gyereked cigizik. Tipp: a cigi k..rva büdös és egy nem dohányzó ember 10 méterről kiszúrja a másikról zárt térben, hogy cigi szaga van.

2. lépés: magyarázd el neki, hogy nagyon fájdalmas, hosszadalmas és korai halála lesz, emellett pedig baromi drága. Most nem akarod jobban leszúrni, majdnem mindenki kipróbálja, de többet ne csinálj ilyet.

3. lépés: ha még mindig cigiszagúan mászkál haza, akkor egy tockos kíséretében közölni vele, hogy innentől egy fillért nem kap, zsebpénz off, vegyen cigit amiből akar. Aztán még esetleg el lehet mesélni a szűkebb családi körben cigitől történt haláleseteket. Én mondjuk az élő csontvázként gégerákban lassan meghaló nagybátyámmal kezdeném, aki egy horrorfilmbe illően nézett ki az utolsó hónapjaiban.

2016. júl. 11. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/43 anonim ***** válasza:
50%

Férjem azt mondta, így fogja kezelni, ha szükség lesz rá:

Leülteti, és elszívat vele úgy 5-6 db-ot egyszerre, egymás után. Majd ha fizikailag rosszul lesz tőle, talán megérti, miért nem jó. És egy életre megundorodik tőle.

(mi is dohányoztunk, a gyerek miatt letettük, nem is szoktunk vissza.)


22-nek üzenem, ha csak havi 1000.-ft-ot adsz, már futja cigire. A többit megoldja. Sajnos ilyen a függőség...

2016. júl. 11. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/43 anonim ***** válasza:
42%
Utolsó, sok gyerek halt meg ettől a módszertől, amit te leírsz. Mindent túl lehet adagolni...
2016. júl. 11. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/43 anonim ***** válasza:
32%

" Utolsó, sok gyerek halt meg ettől a módszertől, amit te leírsz. Mindent túl lehet adagolni..."


Szerintem a büdös életbe nem halt még senki bele abba, hogy elszívott egymás után 5 cigit, de ha mégis lehetséges ilyen, akkor sem hiszem, hogy halálig szívatná valakivel a cigit bárki.

2016. júl. 11. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!