Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért engedik a szülők a...

Miért engedik a szülők a 12-15 éves gyereküket cigizni?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy a "tiltott gyümölcs vonzóbb és édesebb", na de azért mégis!


Unokatesóm ugyanez a kategória. Nevetséges és nagyon szánalmas látvány, ahogy a haverjaival fuldokolnak a cigarettától, pedig unokatesóm is még csak 14 éves. Amikor rákérdeztem az anyjánál, ő csak széttárt karokkal, vigyorogva közölte, hogy mit csináljon vele, ha tiltja, akkor meg úgyis a háta mögött csinálja. És ennyivel le van rendezve az egész.

És nem ez az első eset,hogy ilyet láttam. 12-15 évesek rendesen cigiznek, sőt, van hogy még az anyjuk/apjuk adja nekik a cigarettát.

Ismerek olyan 17 éves csajt, akinek már most sárgásabb a bőre a sok cigarettától.

Vagy olyan 15 éves gyereket, akinek szó szerint cigarettabűze van, a haja/ruhája/bőre mind-mind ontja magából a cigarettaszagot.


És sokszor a szülők tudnak róla, és semmit nem tesznek ellene, hagyják, hogy a gyerek nyugodtan mérgezze magát 12-15 évesen. Fuldokolnak a kölykök a cigarettától, de nem baj, szívják, mert az a "menő", a szülő meg legyint egyet, hogy csinálja csak.

De miért?


Ismerek olyat, ahol a szülő erősen tiltja a cigarettát, a gyerek nem is dohányzik, pedig a szülő igen! És ott mondta anyuka, hogy ha már neki függősége lett, legalább a gyerekének ne legyen.


Miért hagyják?



2016. júl. 11. 10:34
1 2 3 4 5
 41/43 anonim ***** válasza:
Utolsó, miből gondolod, hogy háromnegyede a szülőknek olyan?
2019. febr. 2. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/43 anonim válasza:
Szerintem, ha a gyereknek megvan a magához való esze, nem lesz függő. Menőségből csinálja a tobbseg, de majd rádöbben, hogy nem jó ötlet, ha ertelmes, ha nem...akk annyi neki. Fel hónapig én is dohányoztam 15 évesen, nekem ízlett nagyon, viszont tudtam rosszat teszek, de legalább abbahagytam. Megvolt az akaratom.Szüleimnek nem mondtam, mert akkor nagyon mérgesek lettek volna.
2021. febr. 18. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/43 anonim válasza:
Amit nem látsz, nem lehet megtiltani. Én inkább máshogy kérdezném: Honnan van rá pénze? :)
2023. nov. 5. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!