Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért akarja, hogy elköltözzek...

Miért akarja, hogy elköltözzek itthonról?

Figyelt kérdés

A szüleim elváltak,2 éve dolgozom,édesanyámmal élek,21 vagyok. Apám nem tartja velem akapcsolatot,mert a válásukkor megvádolt,hogy énn biztos tudtam végiig mindenről,hogy megcsalták,stb.

Tehát édesanyámmal élek,akinek van egy igen degenerált élettársa. Öcsém is velünk él,ővele sem törődnek abszolút..én nagyon ragaszkodok édesanyámhoz,de őt ez nem érdekli,sőt néha ki is használja,tudja mivel tud zsarolni,gyakran megteszi,persze érzelmileg. A testvéremhez is nagyon ragaszkodnék,de ő is,mintha nem is lennék..pedig mindig meghallgatom,igyekszem megvenni neki ,amit szeretne. Anya már egy ideje célozgat,hogy jó lenne,ha cuccolnék itthonról..nagyon rosszul esik,mert egyrészt nem akarom itthagyni a testvérem,mivel anyámnak senki nem létezik a kanján kívül,de az apjának is csak akkor kell,ha anyámat zsarolni akarja..másrészt annyira szeretem mindkettejüket,hogy nagyon megviselne,ha el kellene költöznöm,tudom nen keresnének még ennyit sem. Miért akarja egy anya,akit ennyire szeretnek elküldeni a gyerekét itthonról..? Főzök,mosok,takarítok,hazaadok. A páromnnak is elege van belőlük és abból,hogy csak akkor keresnek,ha érdek van mögötte..a kapcsolatom nem olyan stabil már,hogy vele elköltözzek,2éve vagyunk együtt,21 leszek, ő 26,de nem olyan erős a kapcsolatunk már,szerintem pont ezért..felőrölte a sok ezen való vita. Nem tudom mit tegyek,ha elköltöznénk az elején biztos összetörnék,hogy már ők sincsenek,nem keresnek engem,belefáradtam,hogy mindig csak nekem számítanak,de arra is gondoltam mivan,ha ez pont közellebb hozna minket újra egymáshoz?


2016. júl. 16. 16:33
1 2 3
 11/24 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó,én is erre goondoltam,mert anyám szerint,amit adok haza semmire nem elég...pedig a felét haza adom,másik feléből meg itthonra veszek ezt azt. Ha elköltözök rájönnek,hogy csak számított valamit a segítségem,amiért egy köszönetet sem kaptam soha,csak örökre beszólt,hogy kövér vagyok,mikor lefogytam meg betegesen sovány soosem mondta,hogy szép vagyok neki.
2016. júl. 16. 17:36
 12/24 anonim ***** válasza:
74%

"Aranyosak" ezek a hozzászólok, akik szerint ha valaki 21 éves akkor már illene nem otthon lakni, s teljesen normális, ha a szülőnek útban van a saját gyereke. Mindez 2016-ban Magyarországon.


Én mindig azt mondtam, hogy a gyerekvállalást intelligencia és személyiségteszthez kötném, s nem tenném lehetővé, hogy pusztán gyereknemzési ösztön döntsön mindenről. Egy gyerek nem akar megszületni, nem kéri meg a szüleit, hogy adjanak neki életet. Két (elvileg) felnőtt ember dönt arról, hogy egy új életet hoznak létre, aki az életének első harmadában végtelen, s kiszolgáltatott, mivel függ a szüleitől anyagilag, érzelmileg.

Mindig fogom a fejem, amikor olyat hallok, látok, olvasok, hogy az adott férfi/nő addig tartja magát szülőnek, míg a csemetéje be nem tölti az x. életévét, majd rakná is ki az utcára, mert világnézetében ő onnantól nem szülő, s a gyerek pedig nem gyerek. Pedig az igazság az, hogy ha valaki gyereket vállal, akkor onnantól kezdve élete végéig ő valakinek a szülője lesz. Egy normális szülő-gyermek kapcsolatban ez nem szűnik meg bizonyos életkor betöltésével. Ha segítség kell, akkor megpróbálnak segíteni egymásnak, s ez kölcsönösen működik.


Megnézném kik azok, akik savazzák azokat, akik x életkoruk után is szülőkkel élnek. Mert, aki nem keres százezreket, azoknak nagyjából négy lehetőségük van. Találnak valakit, akivel párkapcsolatot alakít ki, s majd összeköltöznek. Ha ez nem jön össze, akkor idegen emberekkel összeköltözik, vagy egyedül nyomorog egy kis penészes szobában. De akár élete végéig nyöghet egy hitelt, amibe ha bebukik, akár hajléktalanná is válhat.


De visszatérve a kérdezőre.

Én azt gondolom, hogy az lenne a legjobb megoldás, hogy ha lehetőséged van tényleg elköltöznél otthonról. Próbáld meg magadban lezárni ezt az egészet, s szépen úgy viselkedni, ahogy ők viselkednek veled: ne számítsanak neked ők se. Senki nem törhet pálcát a fejed felett, hogy hátat fordítasz olyanoknak, akik nem törődnek, vagy rosszul bánnak veled. Nehéz az ilyen lépés, de mindenképpen meg kell tenned, mielőtt még rátelepszik teljesen az életedre, s későbbiekben ez kihathat a jövődre is.

Lehetnek barátaid, saját családod is. Körbevehetnek olyan emberek, akik ugyan semmilyen rokoni kapcsolatban nincsenek veled, de bármikor feláldoznák érted az életüket. Egy életed van, éld úgy, ahogy szeretnéd.

És ne feledd:

"Bánj úgy másokkal, ahogy szeretnéd, hogy bánjanak veled". Ha nekik útban vagy, akkor keres olyat, akinek/akiknek nem vagy útban.

2016. júl. 16. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:

20evesen a párommal laktam és 22evesen az első baba született.

Nem azt mondom hogy mindenkinek el kell költözni 20evesen, de ha ennyire púp vagy a hátukon és tesznek rád magasról, minek erolteted ezt a dolgot, ahelyett hogy a pároddal és magaddal foglalkoznal?

2016. júl. 16. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
0%
nyomi vagy nem akarja hogy a nyakán maradj sose leszel önálló
2016. júl. 16. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:

21 éves vagy, 2 éve kapcsolatban. ha mindketten dolgoztok, akkor mindenképpen költözzetek össze.ha a szüleiddel jó lenne a kapcsolat, akkor is logikus lépés lenne,hogy a barátoddal költözz össze.

de így,hogy nem szeretnek és csak a pénzed meg a munkád érdekli őket, így nincs értelme otthon maradnod.


ha a helyedben lennék, akkor leülnék beszélni a barátommal.elmondanám neki,hogy nem szeretném,hogy a családi viták rámenjenek a kapcsolatunkra. és hogy keressünk albérletet, költözzünk össze, próbáljuk meg helyre hozni a kapcsolatot.

és a következő fizetésed ha megkapod,akkor ne add haza a felét, hanem szépen menjetek el albérletbe.

anyukád valóban esélyes,hogy megpróbál érzelmileg zsarolni majd. de ne foglalkozz vele. valószínűleg a pénz meg a házimunka hiányzik majd neki. ilyen szülőktől nem várnék többet.

és ne hagyd,hogy beleavatkozzanak az életedbe a költözés után! tipikus reakció, hogy otthon megkeserítik az életed, amikor meg elköltözöl akkor úgy tesznek, mintha minden rendben lett volna eddig.

nem mondom,hogy szakítsd meg velük a kapcsolatot. de elég ha havi szinten mész őket látogatni. majd érzed,hogy hogy csináld.

2016. júl. 17. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 A kérdező kommentje:

Értem én,és tudom,hogy a logikus lépések valóban ezek. Én a miérteket nem értem..miért van,hogy x év után már egy anya nem tekinti a gyerekét gyereknek..mikor az előző élettársa otthagyta,akkor jó volt,hogy vagyok,van kinek sírjon,van ki lekösse..holott én míg él a gyereke vagyok..nem kértem,hogy megszülessek..annyira hihetetlen,hogy valakiből ennyire hiányzik az anyai ösztön..ha esetleg egyedül marad majd és nem lesz senkije elgondolkodhat,bár akkor sem látná be,hisz ő sosem hibázik..

Nem tudom elfogadni,hogy miért ilyen mikor mindent megteszek a szeretetéért.

22 évesen semmiképp nem vállalnék gyereket személy szerint..a párom sem szeretne.

2016. júl. 17. 09:42
 17/24 anonim ***** válasza:

Nem tekinti a gyerekét gyereknek.


Hát, 21 évesen normális ember nem azt várja el, hogy gyereknek tekintsék, hanem azt, hogy felnőttnek.

2016. júl. 17. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
37%
A gyereke maradsz igyis ugyis de egy normalis szulo eletkepes gyereket akar felnevelni es az az igazi boldogsaga ha a gyerek a sajat labara tud allni.
2016. júl. 17. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:

A 12-es nagyon igazat írt!!!

" "Aranyosak" ezek a hozzászólok, akik szerint ha valaki 21 éves akkor már illene nem otthon lakni, s teljesen normális, ha a szülőnek útban van a saját gyereke. Mindez 2016-ban Magyarországon. 


Én mindig azt mondtam, hogy a gyerekvállalást intelligencia és személyiségteszthez kötném, s nem tenném lehetővé, hogy pusztán gyereknemzési ösztön döntsön mindenről. Egy gyerek nem akar megszületni, nem kéri meg a szüleit, hogy adjanak neki életet. Két (elvileg) felnőtt ember dönt arról, hogy egy új életet hoznak létre, aki az életének első harmadában végtelen, s kiszolgáltatott, mivel függ a szüleitől anyagilag, érzelmileg. 

Mindig fogom a fejem, amikor olyat hallok, látok, olvasok, hogy az adott férfi/nő addig tartja magát szülőnek, míg a csemetéje be nem tölti az x. életévét, majd rakná is ki az utcára, mert világnézetében ő onnantól nem szülő, s a gyerek pedig nem gyerek. Pedig az igazság az, hogy ha valaki gyereket vállal, akkor onnantól kezdve élete végéig ő valakinek a szülője lesz. Egy normális szülő-gyermek kapcsolatban ez nem szűnik meg bizonyos életkor betöltésével. Ha segítség kell, akkor megpróbálnak segíteni egymásnak, s ez kölcsönösen működik." Így van,teljesen egyetértek vele!!

2016. júl. 17. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:

Előző vagyok.

Amúgy veled érzek kérdező.11 múltam,mikor édesanyám meghalt,a nagymamám törődött velem,de 17 voltam,amikor ő is meghalt.Most 20 vagyok,és apám ugyanilyen,de én nem vagyok olyan ügyes otthon,mint te,mert van 1-2 krónikus betegségem,részben apám miatt alakultak ki.Ha elmesélném a sztorit,akkor èrthető lenne,tudom ìgy furán hangzik.Nem tudsz szerintem semmit tenni sajnos... Tesód hány éves?Más az apukátok,ugye?

2016. júl. 17. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!