Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Apám ma kijelentette, hogy...

Apám ma kijelentette, hogy nem hajlandó mától eltartani és havi 30 ezer forintot kér tőlem, mondván, hogy egy 24 évest nem hajlandó eltartani, igaza van?

Figyelt kérdés

Hozzátenném, hogy nem szorulnak rá a szüleim, magyar viszonylatban elég jól keresnek. Nem vagyok ingyenélő sem, két éve végeztem a főiskolán, azóta voltak már Magyarországon állásaim, de pályakezdőként, nem igazán tudtam elhelyezkedni. Egy évet töltöttem Németországban, nyelvtanulással. Jelenleg itthon vagyok, egy hónapja egy hónapos okj kurzust végzek, keresek munkát és megyek is vissza Németországba. A lényeg, hogy értsétek, nem vagyok ingyenélő.

Jogos a követelése?


2016. júl. 20. 23:05
1 2 3 4 5
 41/50 anonim ***** válasza:
21%

36:

Nagyobb cégeknél alsó hangon 1 hónap, de inkább 2 az átfutási ideje egy pályázatnak. Tehát ha első helyre felvesznek, az 1-2 hónap. A te szemedben én vagy a feleségem is retard, holott valószínűleg sokkal jobban keresünk nálad.

2016. júl. 21. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/50 anonim ***** válasza:
28%

Szembeköpném magam ha a 24 éves munkanélküli gyerekemtől pénzt kérnék!

Tanul,dolgozott,és dolgozni is akar.Lehet nem megy neki minden simán,de küzd érte,nem ingyenélő.Nem tudom mi van veletek...

2016. júl. 22. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/50 anonim ***** válasza:
82%

Kérdező!

Szerintem apádnak van igaza, mert a soraidból ítélve még akkor sem adtál nekik egy fillért sem, amikor éppen véletlenül dolgoztál.

Ezt az bizonyítja, hogy itt tartasz fórumot sza@ros 30ezerFt-ról, ami semmi manapság lakhatásra, élelmezésre.

Nyilván nevelési szándékkal kérik tőled ezt a pénzt, nem pedig azért, mert ebből akarnak sarokházat venni.

Biztos vagyok benne, hogyha magadtól felajánlottad volna régebben, akkor el sem fogadták volna, most is azért kérik, mert számodra természetes, hogy neked minden jár tőlük alanyi jogon.

Apád az elért eredményei alapján nem lehet egy "hülyegyerek" és ha ő úgy ítéli meg, hogy nem teszel meg mindent 24 évesen a boldogulásodért, hanem a nyakukon élősködsz, akkor az nyilván úgy is van, hiszen ő látja az életedet, ismeri a mentalitásodat, mi ebbe nem látunk bele, csak sejtjük, hogy megfelelően el vagy és voltál kényeztetve

A szülőnek a nagykorú gyerekével kapcsolatosan törvényesen már nincs semmilyen tartási kötelezettsége, ha azt mégis megteszi és finanszírozza a tanulását, támogatja a nehézségek áthidalásában, azt már pluszként teszi, de ez semmiképp nem elvárható, mert nem a kötelessége.

Ebben a korban sokan dolgoznak tanulás mellett, eltartják magukat, van aki még a rászoruló szüleit is támogatja, vagy esetleg már saját családja van és azokról gondoskodik.

Te meg itt nyafogsz jó dolgodban, mert mostanra a szüleidnél elszakadt a cérna az életviteled miatt.

Tarts már egy kis önvizsgálatot és próbálj felnőttként viselkedni, .... vagy költözz el hazulról, akkor majd meglátod, hogy mire lesz elég 30ezerFt.!

2016. júl. 22. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/50 anonim ***** válasza:
28%

#41

Az, hogy egy cég nagy, az nem azt jelenti, hogy rugalmatlan is. Ha valahova most kell ember, akkor most vesznek fel, nem két hónap múlva. Ha ráér két hónap múlva, akkor oda nem kell ember, csak egy bábu, amilyen te vagy.

Valószínűleg jobban keresel mint én. Jobban keresel a büfészakoddal főállásban, mint én főállásban jó szakemberként és vállalkozóként együtt. Gondolom milliókat keresel, ahogy én. Csak annyi különbséggel, hogy te éves szinten, én havi szinten. De legalább a monitor mögül leírhatod, hogy többet keresel, és megnyugszik a kicsi lelked, főleg mert megmondtad a magadét, látatlanban, monitor mögül, albérletben. Bizonyítványodat felmutattad. :)

2016. júl. 22. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/50 anonim ***** válasza:
28%
#45-ös, jómunkásemberként f..ngod nincs arról, hogyan működik egy nagy cégnél az állások betöltése, úgyhogy ebben kár véleményt nyilvánítanod. Nem úgy, ahogy nálad, hogy ha kapsz egy munkát (amikor épp szezonja van, a fennmaradó időben meg beosztod a kéthavi többmilliós bevételt 12 hónapra), és kell melléd egy csőszerelő vagy téglahordó, akkor felhívod a Józsit, hogy csütörtökön 6-kor ott leszel érte.:-)
2016. júl. 22. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/50 Vree ***** válasza:
17%

#45 Uramisten, ekkora Rockefellerek, de hogy a céges felvételi folyamatok hogy zajlanak újdiplomások szemszögéből, arról fingjuk sincsen.

Marakodik, mint egy gyerek, meg az állítólagos vagyonával akar villogni.

Undorító.


Ja, én meg mellesleg Sába királynője vagyok.

2016. júl. 23. 02:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/50 anonim ***** válasza:
21%

45:

Téged a gyártószalagra felvedznek úgy, hogy jövő hétfőn kezdesz, de ahol én dolgozok, ott ha mondjuk futó projekt van, aminek 3 hónap múlva van a határideje, és 5 ember dolgozik rajta, akkor hiába vennénk fel új embert, nem hogs gyorsítaná, lassítaná, mert rengeteg dolgot kellene megtanulnia, akár a céges rendszerekkel, akár a projekttel kapcsolatban, így még le is kötni a kollégákat.


Nagyon szűk a látóköröd, nen minden cég olyan, hogy csak a következő 1-2 hónapban gondolkodik. Amilyen ágazatban én dolgozok egy új, nem pályakezdő, hanem tapasztalt diplomás szakember fél évig biztosan többe kerül, mint amennyit fizetnek neki. De van olyan ágazat, ahol ugyanez 2-3 év. Nyilván te proliként ezt úgy látod, hogy az illető csak ingyenélő, holott ha már megvan a specifikus tudás, akkor 1 héten több értéket fog termelni az illető, mint te 1 év alatt.

2016. júl. 23. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/50 anonim ***** válasza:
28%

"Ha ráér két hónap múlva, akkor oda nem kell ember, csak egy bábu, amilyen te vagy."


Ez annyira "zseniális" mondat, hogy félreteszem az olyan okosságok közé, mint pl. hogy csak a fizikai munka a munka.

2016. júl. 23. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/50 anonim ***** válasza:
39%

Hát nem ehavi a kérdés, de ennyi hülyeséget a végére... :D

A férjemék munkahelyén éppen áll pár betöltetlen mérnöki pozíció.

Úgy két hónapja választották ki az új kollégákat, lassan munkába is állnak, várják már, elkelne a segítség.

Hiány van a területükön, de sokáig tart, míg átfut a papírmunka, valahol külföldön van a központi HR iroda, nem beszélve a kötelező betanításról, mert speciális területen dolgoznak.

Imádom, amikor hozzáértő okoskodik, mint az itteni Béla a szakmunkás papírjaival, meg a vízvezetékszerelő "cégével", mert kb. ennyit nézek ki belőle, már ha van bármi igazság abban, amit ír :D

De legalább ő nem bábu... atyaég xD

2016. aug. 27. 03:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/50 anonim ***** válasza:
Én 22 éves vagyok, másfél éve dolgozok, havi 25ezret fizetek bele a családi kasszába hiszen én is használom a vizet..stb. Persze amíg nem volt munkám, nem várták el tőlem.
2018. máj. 9. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!