Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Apám ma kijelentette, hogy...

Apám ma kijelentette, hogy nem hajlandó mától eltartani és havi 30 ezer forintot kér tőlem, mondván, hogy egy 24 évest nem hajlandó eltartani, igaza van?

Figyelt kérdés

Hozzátenném, hogy nem szorulnak rá a szüleim, magyar viszonylatban elég jól keresnek. Nem vagyok ingyenélő sem, két éve végeztem a főiskolán, azóta voltak már Magyarországon állásaim, de pályakezdőként, nem igazán tudtam elhelyezkedni. Egy évet töltöttem Németországban, nyelvtanulással. Jelenleg itthon vagyok, egy hónapja egy hónapos okj kurzust végzek, keresek munkát és megyek is vissza Németországba. A lényeg, hogy értsétek, nem vagyok ingyenélő.

Jogos a követelése?


2016. júl. 20. 23:05
1 2 3 4 5
 11/50 anonim ***** válasza:
92%
Nem hogy jogos a követelése, hanem régesrég magadnak kellett volna felajánlanod. Ennek semmi köze ahhoz, hogy rászorulnak-e vagy sem, ahhoz van köze, hogy te felnőtt vagy és apád szeretné, ha végre úgy is viselkednél.
2016. júl. 20. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/50 anonim ***** válasza:
76%

"Tulajdonképpen jogos, de ellentétben a sok szánalmas hozzászólóval, én teljesen megértelek.A szüleidnek pedig kutya kötelességük lenne támogatni téged mert nem a tökeidet vakargatod egész álló nap hanem küzdesz azért, hogy boldogulj.Apád viselkedését felháborítónak tartom.Nem vagy ingyenélő."


Elég szánalmas, ha úgy gondolod, hogy a szülőnek kutya kötelessége a kitaníttatott, munkaképes gyerekét eltartani, külföldön is, hogy "nyelvet tanuljon.":D Amúgy mégis miként "küzd" a kedves kérdező? Egyhónapos OKJ-val, németországi nyaralással a szülei pénzén? Ekkora nyomingereket...:D

2016. júl. 20. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/50 anonim válasza:
29%
Valószínűleg Németországban is volt saját keresete.Hazajött, de törekszik arra, hogy visszamenjen Németországba.Ha az OKJ mellett munkát is keres de nem talál, és a szülei ennek ellenére nem segítik ki, az nagyon visszataszító dolog.Persze az is, ha a kérdező visszaél a szülei jóindulatával.Sajnos nem fejtette ki a kérdező bővebben mi is a helyzet.Ha viszont eltartatja magát és nem is próbál munkát keresni akkor neked adok igazat utolsó.
2016. júl. 20. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/50 anonim ***** válasza:
97%
Szerintem nem volt, ő maga írja, hogy itthon volt állása, nyelvtanulással töltött egy évet kint.
2016. júl. 20. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/50 anonim ***** válasza:
62%
Ingyenélő...
2016. júl. 21. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/50 A kérdező kommentje:
Németországba a saját, itthon keresett pénzemen mentem ki tanulni. Állást nem találtam, mert akkor még nem beszéltem németül. Miután sikeresen elvégeztem a nyelvtanfolyamot, hazajöttem, de keresek állást és amint lehet, megyek vissza, dolgozni. Nem pedig nyaralni.
2016. júl. 21. 00:04
 17/50 anonim ***** válasza:
16%
Minek csinálnak az ilyenek gyereket? Add oda azt a 100eurót ne nyafogjon.
2016. júl. 21. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/50 anonim ***** válasza:
91%

Egy évig éltél kint, és fizettél nyelviskolát is abból, amit itthon nem egészen egy év alatt kerestél, valami tinglitangli melóval? Mert, ugyebár, "pályakezdőként, nem igazán tudtam elhelyezkedni. "

Tudod, kit nézz hülyének...

2016. júl. 21. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/50 anonim ***** válasza:
90%

"egy hónapos okj kurzust végzek"

"mert ezzel fogok tudni elhelyezkedni németben."


Mióta számít bárhol a világon, egy magyarországi okj-s tanfolyamocska??

(Egy hónapos okj.-s agysebészképző tanfolyam?!)

Szép mese, csak ezt már otthon sem hiszik el neked, mert azt látják, hogy csak kifogásaid vannak, és lébecolsz évek óta a szüleid pénzén.

2016. júl. 21. 05:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/50 anonim ***** válasza:
69%

"pályakezdőként, nem igazán tudtam elhelyezkedni"


Talán nem büfészakon kellett volna átbuliznod a főiskolát.

Aki rendes szakon végez azért ugyanis két kézzel kapkodnak a cégek.


Rengeteg csaj jár mindenféle alibi-iskolába hosszú évekig, hogy kihúzza az időt addig amíg sikerül végre férjet fognia.

Akkor gyorsan és véletlenül teherbe esik, majd mindenkinek panaszkodik, hogy ketté tört a karrierje, és kénytelen otthon maradni htb-nek, mert "ragaszkodik hozzá" a férje. Pedig ő úgy dolgozna.

Te is kb. ilyesmi lehetsz.

Apád megunta, hogy így negyed évszázadosan, még egy fűszálat sem tettél keresztbe.

Nem óhajtja finanszírozni a semmittevésedet, és nem óhajt további milliókat rád költeni.

Amúgy unalmadban kiszámolhatnád, hogy mennyiben vagy nekik eddig!

(Vagy pl. havonta.)

2016. júl. 21. 05:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!