Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Apám ma kijelentette, hogy...

Apám ma kijelentette, hogy nem hajlandó mától eltartani és havi 30 ezer forintot kér tőlem, mondván, hogy egy 24 évest nem hajlandó eltartani, igaza van?

Figyelt kérdés

Hozzátenném, hogy nem szorulnak rá a szüleim, magyar viszonylatban elég jól keresnek. Nem vagyok ingyenélő sem, két éve végeztem a főiskolán, azóta voltak már Magyarországon állásaim, de pályakezdőként, nem igazán tudtam elhelyezkedni. Egy évet töltöttem Németországban, nyelvtanulással. Jelenleg itthon vagyok, egy hónapja egy hónapos okj kurzust végzek, keresek munkát és megyek is vissza Németországba. A lényeg, hogy értsétek, nem vagyok ingyenélő.

Jogos a követelése?


2016. júl. 20. 23:05
1 2 3 4 5
 31/50 anonim ***** válasza:
87%
És mi lenne, ha idős beteg szüleid lennének ? Kettőjük nyugdíja havi 150... >> gyógyszerek, stb. Ok.Nálatok nem ez a helyzet, de sokaknál igen...és ott még a főiskolát se tudták finanszírozni a szülők ! Van aki önerőböl is megoldotta...v.diákhitel.Tedd össze a 2kezed, rengeteget kaptál eddig is !
2016. júl. 21. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/50 anonim ***** válasza:
78%

"Ha nincs gyakorlatod meg nagy ismeretségi köröd nagyon nehezen fogsz akármilyen munkát találni évekbe is beletelhet.... És még akkor is egy szart fogsz találni !

"

Egyik gyerekem már végzett, 2 hónap alatt talált állást, ismeretség nélkül, pályakezdőként. Ehhez 180 km-re kellett költöznie itthonról, mert nálunk nem volt a végzettségébe vágó munkakör. a jelenlegi állására is ugródeszkaként tekint, egy-két év múlva a mostani fizetése (ami nem rossz amúgy) többszöröséért válogathat az állások között akár itthon, akár külföldön.

A másik harmadéves lesz, szeptembertől kezdi a gyakornoki munkát annál a vállalatnál, ahol a végzés után is dolgozni akar (4 befejezett szemeszter a feltétel.) Gyakornokként többségében kulimunkát fog végezni (eleinte legalábbis), viszont kapcsolatokat épít, megismeri belülről a céget, nem mellesleg egy kis pénzt is keres. Eleve úgy vette fel a tárgyakat, hogy ami előnyt jelent, az már meglegyen, mire jelentkezik.

Anno én is már egyetem alatt melóztam ott, ahová menni akartam, nem is volt gondom az álláskereséssel. A fősuli/egyetem nem (csak:-)) arra van, hogy az ember pár évig jól érezze magát.

2016. júl. 21. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/50 Z927 válasza:
24%

#32! És mennyivel támogattad, hogy "önálló" életet tudjon kezdeni a gyereked 180 km-rel arrébb? Mert gondolom albérletbe költözött, ahol általában minimum 2-3 havi kauciót le kell tenni az asztalra, plusz az első havi lakbér. Persze ez csak abban az esetben van, ha bútorozott az alpecó. Ha nen, akkor bizony azt be kekl rendezni. Azt meg nem hiszem, hogy egy 2 hónapja végzett pályakezdő azt megengedheti magának.

Konkrétan a kérdésre válaszolva: valahol megértem apukád követeléseit, mert időd lett volna diploma után elhelyezkedni, csak nem kellett volna idő előtt feladni és itt hagyni csapot-papot. Én anno mikor kikerültem fősuliról, a gyakorlati helyemre mentem dolgozni. Úgy, hogy tudtam: max 2 évig tölthetem be az állást, mivel az elődöm GyES-re ment. A két évből másfél lett, majd 10 hónapig offoltam magam. Kivártam, majd beadtam egy olyan céghez az életrajzomat, mely arculatának semmi köze sem a szakmámhoz (pincér), sem a diplomámhoz (területfejlesztő és turizmus-menedzser). 2 év alatt lett olyan fizetésem, mellyel bele mertem vágni az önálló életnek, egyedülállóként. Saját lakás, autó... mindez fateromék segítsége nélkül nem lehett volna kivitelezhető. És hidd el, nem 30-at adtam nekik oda havonta, és még félre is tudtam tenni. Végülis nem róható fel szüleidnek, ha önállóságra akarnak ösztönözni.

2016. júl. 21. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/50 anonim ***** válasza:
75%

Az első havi megélhetését plusz a kauciót fizettem. Nettó 200 felett van a fizetése, a továbbiakban nem szorul a támogatásomra - akárhogy is számolom, ez 3 hónap, és nem két év extrákkal. Hozzátartozik, hogy a lakáskasszáját én fizetem, hamarosan lejár, ő viszont (a másik gyermekemmel együtt) minden nyáron melózott legalább egy hónapot, az extra igényeiket ebből állták, 16 éves koruk óta.

Lehet hisztizni, meg sértetten lepontozni, de többre mennétek, ha hasznàlnátok az agyatokat, és nem mindenki mástól várnátok, hogy megoldja a problémáitokat.

2016. júl. 21. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/50 anonim ***** válasza:
76%

24 éves vagyok, teljes állásban dolgozom, szüleim évek óta nem támogatnak, mert nem tudnak. Egyetem mellett végig dolgoztam, mindent magamnak fizettem. Most másodmagammal fenntartok egy budapesti albérletet, ami nem olcsó, több mint 60000 Ft-ot fizetek csak a lakhatásért(!), plusz még a kajámat is, a bérletet, minden szórakozásomat, ruhákat, gyógyszereket stb.


Igen, ingyenélő vagy. Szedd össze magad, 24 éves vagy, mégis mit vársz a szüleidtől ennyi idősen, mikor van végzettséged és nem kell drága albérletet fizetned?

2016. júl. 21. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/50 anonim ***** válasza:
34%

Aki nem tud elhelyezkedni 2-4 hét alatt sehol, az egy idióta, retard, f**z. Tévedés ne essék, nem gyárról van szó, oda én sem tenném be a lábamat. Jó szakember vagyok, mióta dolgozok állandóan állásajánlatokat kapok, úgy, hogy nem is keresek munkát.

Csak jelzem, hogy ha nem büfészakokra jártak volna a -fél év alatt munkát nem találó- egyének, akkor lehet többre vitték volna. Ugye amikor kipuskáztátok a ZH -t, vagy mikor bemagoltátok a lényeges tárgyakat úgy, hogy nem is értetted mit magolsz, na ugye az megérte. Aki pedig csak azért megy egy adott iskolába, mert édesanya, édesapa elküldött, annak nagy taps, ha nem érdekel miért nem mész olyan szakra ami érdekel. Persze sokan még 25 évesen se tudják mit akarnak az élettől. Az is idióta aki nem tart sok vasat a tűzbe, bár aki egyhez is idióta, annak hogy menne több. Különösen nem értem, hogy 0 perc munkatapasztalattal miért szeretnének egyesek 200ezret keresni kosárfonó és seprűkötő végzettséggel, mert sok főiskolai végzettség pont annyit ér, de legalább diplomás embernek mondhatod magad.

2016. júl. 21. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/50 anonim ***** válasza:
83%
Igen jogos ha nem vagy ingyenélő persze akkor mi kérdés?24 évesen kérdés kérés nélkül letenném a pénzt az asztalra hogy érezzék nem csak viszek otthonról és fontosak nekem ...
2016. júl. 21. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/50 anonim ***** válasza:
37%
Itt ahol dolgozom már 17 évesek is dolgoznak és hazaadnak ...Gimi mellett..egyetem mellett...Én 14 éves koromtól voltam anyagilag független a szüleimtől...
2016. júl. 21. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/50 anonim ***** válasza:
15%
Amúgy mi a végzettséged?Azt javaslom mindenkinek hogy a diák évek alatt dolgozzon ott sok ismeretséget is lehet szerezni ez a ,,nincs ismeretségem de diplomás vagyok"kifogás ez számomra is érdekes...Én úgy mennék oda hogy minimum a miniszterelnök rokona vagyok ne legyetek már ennyire félénkek...
2016. júl. 21. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/50 anonim ***** válasza:
23%

Sajnos bejött a szülőtartási kötelezettség, de ahhoz sok mindennek kell teljesülnie, hogy követelhesse is.


SZÉGYEN az a szülő, aki a saját gyermekétől kér pénzt. Sosem tartottam őket semmire. Az én szüleim 27 éves korig tanítattak és még most is kapok tőlük rengeteg mindent amellett, hogy dolgozom.


DE!!! Biztos íratok velük egy szerződést, hogy a szülőtartás kötelezettségei alól felmentenek és semmilyen követelésük nem lesz felém. Kapnak majd mindketten nagyon szép nyugdíjat. Ha azt nem tudják beosztani, akkor CSAK SAJNÁLNI tudom majd őket.


Én minél előbb keresnék valami mellékes állást a tanulás mellett, gyűjteném a pénzt és visszamennék németbe.


ÉS IGEN!!! Le lehet pontozni a válaszom. Nem érdekel senki más nyomora... :)

2016. júl. 21. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!