Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » 22 éves gyereketeknek megenged...

22 éves gyereketeknek megengednétek, hogy fél évig otthon lakjon úgy, hogy nem dolgozik és nem is tanul?

Figyelt kérdés

Februárban fogom befejezni az egyetemet, és szeretnék mesterképzésre menni, de az csak szeptemberben kezdődik.


Így lesz fél év szünetem. Addigra lesz már diplomám, szóval szerezhetnék munkát, viszont úgy, hogy ha tudják, csak fél évig maradnék, úgy sem találnék.


Mivel az előző 3 nyarat végigdolgoztam, így most tulajdonképpen jól esne fél év pihenő.


Ti ezt megengednétek a gyereketeknek? Hogy fél évig semmittevő legyen?


2016. júl. 21. 17:50
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 21/86 anonim ***** válasza:
56%

Kedves kérdező!


Ezt a szüleidtől kérdezd meg, ugyanis tőlük függ. Ha normális, szerető szülők, akkor nem látom akadályát annak, hogy te most fél évig pihensz a mesterképzésed előtt. Viszont ha a nagyszüleid párttagok voltak anno, akkor az lesz a véleményük, mint a 73%-os, vagy a 75%-os "elvtársnak".

De hát te ismered őket.

2016. júl. 21. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/86 anonim ***** válasza:
26%
Sosem voltam elvtárs vagy párttag. Más f..szával verni a csalánt, más által megteremtett javakon élősködni, és ezt támogatni viszont valóban "elvtársi" vonás, kedves 62%-os.:-)
2016. júl. 21. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/86 anonim ***** válasza:
68%

#22


Sosem venném ezt az "élősködő" szót a számra ha a saját gyerekemről lenne szó, ezt mégis hogyan gondolod ? Ez undorító, remélem nincs gyereked és nem is lesz soha...

2016. júl. 21. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/86 anonim ***** válasza:
71%

#22


De látom azért szeretsz túlzásokba esni, meg mindenhol ellenséget látni (tipikus komcsi vonások)


Szerintem itt szó sincs élősködésről. Amerikában pl még csak 1 éve lenne felnőtt, máshol meg megint más a korhatár... ezek csak számok. Amíg tanul a gyerek tisztességesen, addig a szülők támogatják, ez általában így van normálisabbjánál. Én se dolgoztam minden nyári szünetben.

2016. júl. 21. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/86 anonim ***** válasza:
23%
#23: miért, mi a magyar megfelelője annak, akinek fizették a diplomáját, munkaképes, lenne is állása, de elvárja, hogy fél évig eltartsák? Ja, bocs, elfelejtettem, hogy te hadilábon állsz a nyelvünk értelmezésével...:D
2016. júl. 21. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/86 anonim ***** válasza:
7%

"De látom azért szeretsz túlzásokba esni, meg mindenhol ellenséget látni (tipikus komcsi vonások) "


Hol látok szerinted ellenséget? :D

2016. júl. 21. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/86 anonim ***** válasza:
90%

#25 nagyon elásod magad a stílusoddal, így már ki az aki téged komolyan vesz ?...

Amúgy látszik, hogy semmiféle tudásod nincs, mert létezik ám "állami ösztöndíjas" képzés is. Lehet a kérdező szülei egy forintot nem adtak be, sőt az is lehet, hogy havonta kap X ezer forint ösztöndíjat. Most ezzel gondolom sok újdonságot sikerült megtudnod a mai magyar felsőoktatás lehetőségeiről...

2016. júl. 21. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/86 anonim ***** válasza:
59%

Így van, ahogy a 27-es is írja...

Ha 22 évesen már mesterképzésre megy a gyerek, akkor valószínűleg nem önköltségesként bukdácsolta végig az alapképzést.

2016. júl. 21. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/86 anonim ***** válasza:
28%

Valóban sok újdonságot tudtam meg. A diplomámat meg az Ecserin vettem.:D Sőt, a már végzett gyerekemét is.

Nagytudású, szerinted a gyerek, amíg tanul, nem eszik, nem ruházkodik, nem is lakik sehol, és mobilt, egyebeket se használ? Édes istenem, imádom, amikor olyanok akarják nekem elmesélni, mibe kerül egy gyerek taníttatása, akiknek egy sincs, egyetemet meg csak kívülről láttak...

2016. júl. 21. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/86 anonim ***** válasza:
63%

"egyetemet meg csak kívülről láttak"


Szerintem rajtad kívül ide csak egyetemet látott emberek és szülők írnak és biztos vagyok benne hogy te nem hogy nem vagy szülő, hanem egy tizenéves troll vagy.

2016. júl. 21. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!