Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » 22 éves gyereketeknek megenged...

22 éves gyereketeknek megengednétek, hogy fél évig otthon lakjon úgy, hogy nem dolgozik és nem is tanul?

Figyelt kérdés

Februárban fogom befejezni az egyetemet, és szeretnék mesterképzésre menni, de az csak szeptemberben kezdődik.


Így lesz fél év szünetem. Addigra lesz már diplomám, szóval szerezhetnék munkát, viszont úgy, hogy ha tudják, csak fél évig maradnék, úgy sem találnék.


Mivel az előző 3 nyarat végigdolgoztam, így most tulajdonképpen jól esne fél év pihenő.


Ti ezt megengednétek a gyereketeknek? Hogy fél évig semmittevő legyen?


2016. júl. 21. 17:50
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 61/86 tavasz1999 válasza:
94%
Család függő kérdés teljesen (családi háttér ismerete nélkül eleve nem lehet jó választ adni)--ezért le kell ülni a családdal és átbeszélni ki hogyan gondolja és mik a lehetőségek---ebből fog kijönni a jó válasz
2016. júl. 22. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/86 anonim ***** válasza:
34%

Nagyon sok entellektüel írt a témához, gondolom nekik nem jött össze semmi, mint például a 75%-os (N/32)-nek, vagy a 73%-osnak...itt akarják osztani az észt, hogy ilyet nem lehet. Nyílvánvalóan, ha nekik sz, r volt, akkor neked nehogy jó legyen már.

Természetesen, ha az anyagi háttér adott és nincs más lehetőség, akkor megengedném, hogy otthon maradjon a gyerekem. Nyílván úgy vállalok gyereket, hogy számolok kiadásokkal. És valljuk be, ha 18 évet kibírtak, akkor még felet is kifognak.

Sokaknak itt megkeseredett életük van, (az előbb említett két példára gondolok) de az ilyeneket nem kell magadra venni, kapnak ők az élettől elég pofont.

2016. júl. 22. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/86 anonim ***** válasza:
61%
Már megint egy okos, aki olvasni sem tud..."nincs más lehetőség" - legalább a kérdést sikerült értelmezned, mielőtt hozzáböfögtél?:-)
2016. júl. 22. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/86 anonim ***** válasza:
57%
abban az esetben ha munkát keres vagy rajta kívul allo okok miadt nem dolgozik de ha csak lustaságbol nem dolgozik akkor kérnék tole kb 10-15 ezret mert a segélyébol meg akkor is maradna de ha munkát keres akkor természetesen ingyen is maradhat
2016. júl. 22. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/86 anonim ***** válasza:
26%
Természetesen a tisztelt fiatal kérdező nem említi...h.otthon lenni fél évet az egyenlő, buli buli hátán ! Balaton Saund....stb.stb. Ha fiú 20ezer/7vége. Ha leány 5-8ezer/7vége. Plusz kaja, havi.min.30ezer. Talán havi 20 kellene ruhára is, talán... Szorozzatok ! Szar az élet manapság... Kérdés, van e kissebb testvér...mivel foglalkoznak a szülők...feszíte a banki tartozás...stb.stb. !?
2016. júl. 22. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/86 anonim válasza:
56%

Hat nemtudom.. en 18 eves vagyok, meg gimis... mellette dolgozom, es szuleim igy is elvarjak hogy adjak haza, pedig nem keresek valami sokat, es egesz heten dolgozom.

Ez igazabol szerintem szulo fuggo.. milyen a szuleid penzugyi helyzete, es kerdezted mar toluk hogy mi lenne ha...?

2016. júl. 22. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/86 anonim ***** válasza:
8%
#63/65 ....nincs más lehetőség.... = ez a kényelmes ! Büfiztesd meg magad ! Olvasni tudó csecsemő !
2016. júl. 22. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/86 anonim ***** válasza:
100%

"Ti ezt megengednétek a gyereketeknek? Hogy fél évig semmittevő legyen? "

Ezt kérdezed.


Erre azért nem tudok válaszolni, mert 22 évesen az ember már saját döntéseket hoz,... normális esetben.

Ha viszont valamiért még mindig olyan függőségben vagy a szüleidtől, hogy megengednek, vagy nem engednek meg neked dolgokat, akkor kíváncsi lennék, hogy fél évig hogyan akarod menedzselni az igényeidet?

Odaállsz eléjük és kéregetsz egy kólára valót, ha buliba akarsz menni?

Én biztos, hogy 22 évesem nem akarnék ilyen kiszolgáltatott helyzetben lenni, ezért tennék ellene, mégpedig úgy, hogy legyen valami kis saját jövedelmem.

Február közepén végzel, keress valami diákmunkát 4 hónapra, aztán június közepétől tiéd a nyár, pénzed is lesz és utána meg lesz két és fél hónapod bulizni, pihenni szeptemberig.

Ezt biztos, hogy a szüleid is "megengedik", te is megfelelően kikapcsolódhattál, pihenhettél és még szó sem érheti a ház elejét.

Én így gondolom. :)

2016. júl. 22. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/86 anonim ***** válasza:
47%

Van gy ismerősöm aki kb pont ezt tervezi amit te :D A véleményem az,hogy semmit sem szeretne csinálni,mint írtad te magad is,és sajnos úgy gondolom,hogy a mester is csak egy kibúvó a felnőttéválás alól. A mestert úgy szokás csinálni,hogy dolgozol mellette,vagy minimum úgy,hogy egy cég felkér arra,hogy végezd el,hogy majd előléptethessenek.

Bár írtad eddig dolgoztál,gondolom akkor van pénzed is,szóval azon fogsz élni. Nekem nagyon unalmas lenne fél éven át semmit tenni pénz nélkül,még két hónap oké,de hogy 6? Átgondoltad jól?

2016. júl. 22. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/86 A kérdező kommentje:
Van megtakarított pénzem, szóval nem kéne a szüleimtől kérnem ruhára vagy akármire.
2016. júl. 22. 18:39
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!