Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » 22 éves gyereketeknek megenged...

22 éves gyereketeknek megengednétek, hogy fél évig otthon lakjon úgy, hogy nem dolgozik és nem is tanul?

Figyelt kérdés

Februárban fogom befejezni az egyetemet, és szeretnék mesterképzésre menni, de az csak szeptemberben kezdődik.


Így lesz fél év szünetem. Addigra lesz már diplomám, szóval szerezhetnék munkát, viszont úgy, hogy ha tudják, csak fél évig maradnék, úgy sem találnék.


Mivel az előző 3 nyarat végigdolgoztam, így most tulajdonképpen jól esne fél év pihenő.


Ti ezt megengednétek a gyereketeknek? Hogy fél évig semmittevő legyen?


2016. júl. 21. 17:50
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 71/86 anonim ***** válasza:
8%

No persze. Tuti, hogy kamukérdés.

- 3 éve jár az egyetemre, de gőze nincs róla, hogy mesterképzést a legtöbben meló mellett végzik

- önként végigdolgozza a nyarakat, aztán egyszer csak ellustul, és fél évig csak pihizne

- bejön a gyakorlat fontossága az álláskeresésben, erre rögtön szakmai gyakorlaton van, és azt hiszi, hogy ez bárkit is érdekel egy állásinterjún

- jön a következő ütős érv, erre mindjárt van megtakarított pénze - miből? évi két hónap munkából? Ugyan már, kérdező...

2016. júl. 22. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 72/86 anonim ***** válasza:
84%

Kedves 71.! Szerintem nem kamu. Én még osztatlan képzésben végeztem és harmadéves koromra én is hasonlóan álltam, mert a szüleim támogattak.


1. Anno. az osztatlan képzésben nem melózott diploma előtt igazán szakmában senki (még az 5 év utolsó két évében sem). Manapság sincs duális képzés minden szakon!


2. Nem minden szakmában lehet BS diplomával elhelyezkedni.


3. Elege van a diákmunkából, elfáradt. Szerintem reális lehet. A diploma megszerzése előtti időszak néha stresszes.


4. A kérdező nem hiszi azt, hogy a 3 hónap kötelező szakmai gyakorlata különösebben felkeltené a cégek érdeklődését, kedves 71-es ez vádaskodás, mert a kérdező ilyet nem írt. Egyébként nem rossz az a 3 hónap, mert nekem még csak 1 hónap volt, amikor az ELTE-n 2. Kérdés milyen cégnél és hogy ott lesznek-e kapcsolatai a 3 hó alatt?


Nekem is volt megtakarított pénzem, ahol a szülők segítik a gyerekeiket, ott a gyerekek jól tanulva (ja, igen a 2-es 3-as bukdácsolóknak nem lesz, ez igaz) félreteszik az ösztöndíjukat, pl. kamatozó kincstárjegyet vesznek belőle és lesz megtakarított pénzük a végzésük idején (a nyári diákmunkából is lehet félretenni ugyanígy).


A rendes szülők segítik a gyerekeiket és szeretik őket, majd ezt visszakapják öregkorukra a gyerekektől, akik gondoskodnak róluk.


Ugyan már kedves 71., válaszoló!

2016. júl. 22. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 73/86 anonim ***** válasza:
13%

A képzelt sztoriban a kérdező nem osztatlan képzésre jár, fölösleges idekeverni. Mennyiben is cáfolja ez mindazt, amit felsoroltam?:-)

Ha pedig a rendes szülő fizeti a szállást, ételt, ruhát, szórakozást, egyebeket, és ezért teheti el kamatozó kincstárjegybe (XD) a huszonéves "gyerek" az ösztöndíját (amit nem nehéz elérni, ha más dolga sincs, kivéve, ha az átlagnál hülyébb), akkor mire is büszke?


Ugyan már, bölcsész barátom...:-)

2016. júl. 22. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 74/86 anonim ***** válasza:
31%
"Mivel az előző 3 nyarat végigdolgoztam". hasra ne essek azok után, hogy 5 évvel fiatalabb vagyok nálad és ugyan ennyit dolgoztam végig. Ráadásul anyádékon élősködni... Nálatok a pénz terem fán vagy az igényeid kielégítésre a kaja és a cuccok? Annyival már igazán tartozik mindenki a szülei felé, hogyha már az ő pénztárcájukon élősködött a te esetedben 19 évig, akkor a minimumok minimuma, hogy legalább az ő luxus igényeire a pénzt maga teremtse meg. Amelyik embernek van szíve azok iskola mellett is elmennek 4 órában dolgozni.
2016. júl. 22. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 75/86 anonim ***** válasza:
78%

Látom, sokaknak nem voltak itt szüleik.


Nem értem, 22 éves embernél, miért "élősködés" az elmúlt 19 év? Ez nevetséges. Egyáltalán nem élősködés az sem, ha 22 évesen a szüleivel él.


Én pl. nem jártam el szórakozni, luxuscikkekre gyakorlatilag nem költöttem, spóroltam mindenhol, mert így neveltek, a szüleim támogattak, én is így teszek majd, ha lesz gyerekem.


A spórolt pénz, az, hogy az ösztöndíjat és a diákmunkát sikerült megtakarítania valakinek, és nem szórtam el, jól fog jönni a diploma után!


Sajnos akik itt mocskolódnak, belőlük mind az irigység beszél.

2016. júl. 22. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 76/86 anonim ***** válasza:
52%
"nem jártam el szórakozni, luxuscikkekre gyakorlatilag nem költöttem, spóroltam mindenhol" Persze, mert te normális ember vagy. Azt meg nagyon nem gondolom úgy, hogy azért, mert ilyen nevelést kaptál szimplán normális ember vagy. Ez a nevelés dolog egy f**zság, mert egy gyereken úgy kb 12. éves koráig látszódik az, hogy hogyan nevelték utána úgyis a saját dilemmái után szaladgál. De én ezt a fajtát ismerem. Ismerek ehhez a sráchoz hasonló csajt az ugyan ezt csinálta, csak ő abból a szempontból rosszabb volt, hogy ő félévenként másik szakon indult, hogy mindig "újrainduljon az ideje" és így nem kell menni dolgozni. A leírás alapján a kérdező full ilyen. Mindegy mi az, csak dolgozni ne kelljen, folyamatosan kitalál valamit, hogy "tanuljon". Ha egy hétvégén nem tud elmenni bulizni, akkor ő már mekkora depresszióba esik. Otthon nem segített ló*art sem, mert azt mondta tanulnia kell, az iskolában azt mondta azért nem tudott tanulni, mert el kellett mennie dolgozni és az anyjának folyamatosan segítenie kell. Ezek után még szidta az anyját, hogy mekkora egy szemétláda, hogy 6000 Ft-ból miért nem adott neki 4 ezret, hogy a buliban legyen miből piálni. Fiatal korom ellenére nagyon kiismertem már az ilyeneket. Akár most hozzáláthatnék, hogy írjak egy könyvet eme nemes emberhez hasonló fajhoz.
2016. júl. 22. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 77/86 anonim ***** válasza:
20%
fajról*
2016. júl. 22. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 78/86 anonim ***** válasza:
79%

"Sajnos akik itt mocskolódnak, belőlük mind az irigység beszél."


Bizony. A többiek pedig, akik mocskolódásnak minősítik az övéktől eltérő véleményeket, mind nyugdíjas családapák/anyák, egy fészekalja 30-40 éves "gyerekkel", akik valamennyien otthon laknak, mert épp még valamilyen képzésre járnak, vagy ennek fáradalmait pihenik ki...XD

2016. júl. 22. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 79/86 anonim ***** válasza:
88%

Én megengedném.

De jó is lenne, ha lenne egyszer fél év vagy akár csak 2 hónap egybefüggő szünetem. Azonnal mennék az El Caminora. :)

2016. júl. 23. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 80/86 anonim ***** válasza:
84%

76.: Amit leírsz az a viselkedés szerintem durva.

"Ha egy hétvégén nem tud elmenni bulizni, akkor ő már mekkora depresszióba esik."


Én hasonlóan vagyok, mint a kérdező, ok, én lediplomáztam és keresek állást, legfeljebb el vagyok bizonytalanodva. Viszont otthon nagyon meghúzom magam, bulizni nem járok, szinte inkább örülnének a szüleim már, ha bulira kérnék kölcsön, de nem szeretem a hangos helyeket és a tömeget és képtelen lennék színvonaltalan szórakozásra bármennyit is kölcsönkérni tőlük. Remélem lesz állásom és minden megváltozik végre. Egyébként minden marha drága, ha fel akarok menni a fővárosba, már a vonatjegy olyan "drága", hogy ha lesz kezdő fizetésem, minden hétvégén nem tudom meglátogatni a szüleimet, de havi 2 alkalom is sok lehet.

Nagyon oda kell figyelni a pénzre manapság.

2016. júl. 23. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!