Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » 22 éves gyereketeknek megenged...

22 éves gyereketeknek megengednétek, hogy fél évig otthon lakjon úgy, hogy nem dolgozik és nem is tanul?

Figyelt kérdés

Februárban fogom befejezni az egyetemet, és szeretnék mesterképzésre menni, de az csak szeptemberben kezdődik.


Így lesz fél év szünetem. Addigra lesz már diplomám, szóval szerezhetnék munkát, viszont úgy, hogy ha tudják, csak fél évig maradnék, úgy sem találnék.


Mivel az előző 3 nyarat végigdolgoztam, így most tulajdonképpen jól esne fél év pihenő.


Ti ezt megengednétek a gyereketeknek? Hogy fél évig semmittevő legyen?


2016. júl. 21. 17:50
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 31/86 anonim ***** válasza:
22%

"Szerintem rajtad kívül ide csak egyetemet látott emberek és szülők írnak és biztos vagyok benne hogy te nem hogy nem vagy szülő, hanem egy tizenéves troll vagy."


:DD


Bocs, ezen most muszáj kiröhögnöm magam, majd visszajövök...De köszönöm, feldobtad az estémet.:DD

2016. júl. 21. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/86 anonim ***** válasza:
63%
#31 egy értelmes felnőtt ember nem ír :DDDD -t és ilyen hülyeségeket... Bocs... Ma nem jött össze. Viszont ma még nem volt "terhes vagyok, mit tegyek" kérdés, esetleg ha lesz egy ott még kiélheted magad :)
2016. júl. 21. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/86 anonim ***** válasza:
62%

#32


Ráadásul lepontozó troll...

Utálom ezt a kategóriát.

2016. júl. 21. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/86 anonim ***** válasza:
27%
22 éves gyerek??? Fizikailag fáj, tök komolyan mondom.
2016. júl. 21. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/86 anonim ***** válasza:
69%
Olyan fura ez az oldal, máskor meg leordítják a 16 éves fejét, aki nem akar nyáron dolgozni.
2016. júl. 21. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/86 anonim ***** válasza:
68%

#34


Bárcsak tényleg fájna neked, de sajnos a hülyeség nem fáj, pedig akkor már ordítanál, és nem tudnál ide írogatni.


Mikor még kisikolás voltam, akkor mondta nekünk a tanítónéni, aki volt már 40 fölött, hogy akinek még élnek a szülei az gyerek, és ezért még ő is az.

2016. júl. 21. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/86 anonim ***** válasza:
93%

#35


Azért mert erre nem lehet egzakt választ adni. Tőlem nem várták el, hogy a tanulás mellett dolgozzak, már csak azért sem, mert államilag támogatott voltam, de van akitől akkor is elvárják. Szülője válogatja... És mindenki a saját igazát fújja...

Én ezért is írtam a kérdezőnek, hogy a saját szüleit kérdezze meg, ne pedig ide irkáljon.

2016. júl. 21. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/86 anonim ***** válasza:
82%

"22 éves gyereketeknek megengednétek, hogy fél évig otthon lakjon úgy, hogy nem dolgozik és nem is tanul?

Februárban fogom befejezni az egyetemet, és szeretnék mesterképzésre menni, de az csak szeptemberben kezdődik.

Így lesz fél év szünetem. Addigra lesz már diplomám, szóval szerezhetnék munkát, viszont úgy, hogy ha tudják, csak fél évig maradnék, úgy sem találnék.

Mivel az előző 3 nyarat végigdolgoztam, így most tulajdonképpen jól esne fél év pihenő.

Ti ezt megengednétek a gyereketeknek? Hogy fél évig semmittevő legyen?"


A válaszom.: IGEN


(Gondolom diákmunkás voltál nyáron, azért a BSc diplomáddal megpróbálhatnál egy-két szakmai álláspályázatot, csak tapasztalatszerzés végett is. Nyilván azért otthon fogsz szakmázni, olvasni, mint én is álláskeresőként teszem, tehát a "nem tanul", az csak arra értendő, hogy nem lesz hallgatói jogviszonyod.)


A hallgatói jogviszony megszűnése után 45 napig van TB-d, azt hiszem. Ezt azért nézd meg, nehogy a havi 6000 Ft miatt elvegyék a TAJ számodat!


Viszont, ha a 6 hónapra regisztrálsz álláskeresőként, akkor kérvényezhetsz TB térítést (meg kell kérdezni hogyan, akkor adják, ha kicsi a család egy főre eső jövedelme), egy évig járhat maximum. Pályakezdő álláskereső leszel, friss diplomás.


Szerintem annyit megér, hogy közben nyugodtan pályázhatsz, hogy szerezz tapasztalatot ezen a téren, esetleg legyél éles szakmai állásinterjún is párszor és legyen nyoma, hogy "hol" voltál ebben a hat hónapban!


Utána kell érdeklődni, hogy meddig van TB-d!

2016. júl. 21. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/86 anonim ***** válasza:
86%

Munka egyetem mellett szép dolog, annak, aki bírja, mert van hozzá kellő fizikuma többek között.


Ismerek rendes gyógyszerész hallgatót, aki nagyon erőltette, hogy ő szemeszter közben diákmunkázik Tescoban, aztán meglett az eredménye, tárgyai nem sikerültek.


Duális képzéses mérnököt is, aki nagyon ráfeküdt a munkára és mellette nem bírta a műszaki rajzot teljesíteni és kibukott.


Mindenkinek magának kell felmérnie az erejét, persze vannak szorult szituációk, de a fenti két gyerek éppen nem volt semennyire rászorulva a plusz zsebpénzre, csak a szüleik hajszolták bele őket..


Kérdés megérte-e? Sem gyógyszerész, sem gépészmérnök szakokon nem olcsó a költségtérítés! Diákmunkán kapsz 650 Ft/h bruttó órabért heti 2-3*8 h munkával, de ha emiatt kerülsz költségtérítésesre, akkor a gyógyszerész kar havi 650 000 Ft költségtérítése, már nehezen jön ki a 650 Ft/h diákmelóból...


Mondanom sem kell, máshogy érdemes munkára szoktatni a gyermekedet!

2016. júl. 21. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/86 anonim válasza:
61%
Megengedném. Én évekig voltam otthon úgy, hogy nem csináltam semmit mert mentálisan beteg voltam.
2016. júl. 21. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!