Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » 22 éves gyereketeknek megenged...

22 éves gyereketeknek megengednétek, hogy fél évig otthon lakjon úgy, hogy nem dolgozik és nem is tanul?

Figyelt kérdés

Februárban fogom befejezni az egyetemet, és szeretnék mesterképzésre menni, de az csak szeptemberben kezdődik.


Így lesz fél év szünetem. Addigra lesz már diplomám, szóval szerezhetnék munkát, viszont úgy, hogy ha tudják, csak fél évig maradnék, úgy sem találnék.


Mivel az előző 3 nyarat végigdolgoztam, így most tulajdonképpen jól esne fél év pihenő.


Ti ezt megengednétek a gyereketeknek? Hogy fél évig semmittevő legyen?


2016. júl. 21. 17:50
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 51/86 anonim ***** válasza:
47%
Nem jelentkez gyakornoknak a szakmádba ,mert az állások nagyrészéhez gyakorlatot is kérnek 1-2 év .
2016. júl. 22. 05:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/86 anonim ***** válasza:
89%
mondjuk 22 évesen lehetne egy kis eszed. nem azon kéne gondolkozni, hogy a szüleid megengedik - e. hanem hogy a jövő szempontjából mi lenne célszerű. fél év semmit tevés, vagy fél év szakmai tapasztalat?.. egyértelmű, hogy kell a tapasztalat. ha van fél éved a két képzés között, akkor arra a pár hónapra kéne keresned a diplomádnak megfelelő melót. nyilván közöld előre, hogy szeptembertől szeretnél mesterképzésre menni. szóval ne árul zsákbamacskát. sok cég támogatja is a dolgozót a mesterképzés elvégzésében. ha elégedettek veled abban a fél évben, lehet mesterképzés végén várnak vissza. jobb pozícióban, jobb fizuval... ezt kéne nézni, nem azt, hogy anyuék mit szólnak. + nem is biztos, hogy felvesznek mesterre. ezért is kéne melót keresned majd, hogyha mégse vesznek fel, csak jövőre, akkor legalább dolgozz addig, gyűjtsd a tapasztalatot a szakmában.. nyilván ne menj el krumplit sütni a mekibe, hanem a végzettségednek megfelelő munkát keress.
2016. júl. 22. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/86 anonim ***** válasza:
24%
A te esetedben megengedném, mert igyekvő vagy. Pihenni is kell.
2016. júl. 22. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/86 anonim ***** válasza:
100%
Én a helyedben keresnék valamit a fél évre. Azt nem kell elmondani, hogy mesterképzésre mész. Mindenesetre az a fél év szakmai tapasztalat is számít valamit, tehát ilyen szempontból jobb, mint a semmittevés. Másrészt pedig ha nem csinálsz semmit, akkor TB és ilyen dolgaid sem lesznek.
2016. júl. 22. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/86 anonim ***** válasza:
87%
Az egyhónapos kötelező szakmai gyakorlatodat nagyjából a hajadra kenheted, kérdező, a CV-dben nem oszt, nem szoroz.
2016. júl. 22. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/86 A kérdező kommentje:
A kötelező szakmai gyakorlatom nem egy hónapos, hanem három, szóval nem olyan kevés szerintem.
2016. júl. 22. 11:43
 57/86 anonim válasza:
86%

Én is hasonló cipőben járok, de én sem engedném meg, mert nekem sem engedik meg, hozzáteszem, teljesen jogosan.


Én is dolgoztam az elmúlt években, nem csak nyáron, de fél év "pihenő" azért elég durva. Akármilyen helyen dolgoznál, az bárhogyan is nézzük, bő fél milla, ami azért nem kevés pénz, te is tudod.


22 éves vagy (én is), mindenki tudja, hogy pénzből él az ember, idővel saját családod lesz, ház, autó, stb, később biztosan megbánnád, hogy elpihengettél egy fél évet az életedből, és emiatt elszalasztottál egy komolyabb bevételt.


Később, mikor már javában dolgozni fogsz, akkor is odamennél a főnökhöz, hogy legyen már oly' kedves, engedjen el 2-3 hónap szabira, mert te végigdolgoztad az elmúlt X hónapot/évet?


Tavasz környékén már amúgyis beindulnak a diákmunkák, elég komolyan vadásznak az olyan hallgatókra, akik már korábban tudnak vállalni heti 5 napot, biztosan felvennének, és senkinek se lenne probléma, hogyha csak nyár végéig maradnál.

Hogyha meg szerencséd van, találsz egy olyan helyet, ahol a tanulmányaid után visszamehetsz, hogyha tetszett, és meg voltak veled elégedve.

2016. júl. 22. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/86 anonim ***** válasza:
91%

"A kötelező szakmai gyakorlatom nem egy hónapos, hanem három, szóval nem olyan kevés szerintem."


Oké. Mint mindenkinek a szakodon...Mi a különbség?:-)

2016. júl. 22. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/86 anonim ***** válasza:
49%
Nekem elegge ugy tunik hogy a kerdezo elegge munkakerulo lesz..
2016. júl. 22. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/86 tavasz1999 válasza:
38%
Szar a kérdésed haver. Ha a muterék alig keresik meg a megélhetésüket,gürcölnek a betevőért, ne akaszkodj a nyakukra,már a kérdés is szemtelen. Ha viszont tele vannak lóvéval és meg se kottyan nekik ,akkor meg az írogatás helyett rég a Balcsin volna helyed,aztán nyár végén majd ki találsz valami hasznosat 1-2 hónapra(látom észt nem adtak a diplomával---tehát ha vmit akarok csinálni,megnézem előtte hogy az anyagi és egyéb feltételeket meg tudom-e teremteni,nin meg a feltétel-- nincs miről beszélni)
2016. júl. 22. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!