Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » 22 éves gyereketeknek megenged...

22 éves gyereketeknek megengednétek, hogy fél évig otthon lakjon úgy, hogy nem dolgozik és nem is tanul?

Figyelt kérdés

Februárban fogom befejezni az egyetemet, és szeretnék mesterképzésre menni, de az csak szeptemberben kezdődik.


Így lesz fél év szünetem. Addigra lesz már diplomám, szóval szerezhetnék munkát, viszont úgy, hogy ha tudják, csak fél évig maradnék, úgy sem találnék.


Mivel az előző 3 nyarat végigdolgoztam, így most tulajdonképpen jól esne fél év pihenő.


Ti ezt megengednétek a gyereketeknek? Hogy fél évig semmittevő legyen?


2016. júl. 21. 17:50
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 41/86 anonim ***** válasza:
29%
nem hajléktalan szállot üzemeltetek na ott logathatná a lábát
2016. júl. 21. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/86 anonim ***** válasza:
50%

Nos... a kérdező mások válaszára kíváncsi, nilván majd a saját szülei mondják ki a döntést.

Amúgy a következők miatt kaptam röhögőgörcsöt: épp 30 éve, március 15-én a SOTE kollégiumából kisétálva felírta a nevemet a BM-ből ejtőernyőzött igazgató. Ez volt az első (de nem az utolsó) alkalom, hogy fennállt a veszélye az ország minden egyeteméről való kitiltásomnak, annak ellenére, hogy maximális pontszámmal, nyelvvizsgával a zsebemben vettek fel. Ha aznap a Lánchídon, amikor épp a személyinket dobtuk a Dunába néhány csoporttársammal, egy időutazó közli velem: 30 év múlva egy anonim oldalon le fognak komcsizni, mert véleményem szerint egy felnőtt, diplomás, munkaképes ember tartozik magának és a szüleinek annyival, hogy valóban felnőtt, önálló emberhez méltón él és viselkedik, nem hittem volna el.

Elmeséltem ezt a kérdést a még itthon élő fiamnak (a másik már végzett, más városban dolgozik), amíg segített a holnapi kaja elkészítésében. A válasza nagyjából ez volt: " Ó, te el se hinnéd, mennyire hülye emberek vannak..." Ő alig várja, hogy kezdődjön a gyakornoki melója (most lesz harmadéves mérnökkaron), ugyanis azt tanulja, amit szeret, és amivel foglalkozni akar diploma után. Ahogy a másik gyerekemnek sem jutott eszébe itthon heverészni hónapokat az alap- és mesterképzés között...

A véleményemet, amit kértél, kérdező, már leírtam korábban. Ebből a sűrű sötétségből pedig, ami itt néhány kommentelőnek köszönhetően terjeng, elég volt, nem akarom a maradék hitemet is elveszteni a jelenlegi generációban.

2016. júl. 21. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/86 anonim ***** válasza:
27%
Na mi van, most már nincs ":DDD" ???
2016. júl. 21. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/86 anonim ***** válasza:
50%
Igen, én is ezen akadtam fenn. Igénye sincs felnőtt, önálló életre. Hogyhogy nem alakult ki a 22 év alatt? Diplomás ember, lehetőségekkel. Nem azon gondolkodik, hogy fenn tudna tartani egy albérletet, elmenne dolgozni, levelezőn befejezné a mesterképzést, társat, és majd családot alapít, hanem azon, hogy hogyan lehetne még lógni, rágni a körmét, játszani és gyereknek maradni. 32 vagyok, nem őskövület, de 10 évvel ezelőtt én már 4 éve külön éltem, melóztam és tanultam, és élveztem (!!!!!) hogy felnőtt, független életet élek. Mélységes döbbenettel gondolok a kérdésre, mióta megláttam, hogy van, akinek ez nemhogy nem evidens, de a válaszadók nagy részének teljesen normális, hogy felnőttként gyermeknek nevezi magát valaki és egészséges, tettrekész munkavállalóként xarik bele az egészbe, és ücsörög. Sőt, én vagyok a begyöpösödött szemét, aki nem érti meg az ő mélységes fáradtságát. Döbbenet. Nincs jobb szava rá. Totális döbbenet.
2016. júl. 21. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/86 anonim ***** válasza:
60%
Azzzzigen, fél évet akarsz pihenni egy alapszak után? Szegény fáradt kicsi gyermek. Mesterképzés után mi lesz, 2 évig munkába sem állsz, mert neked pihenni kell? A pofám leszakad. Még ha mondjuk nyelvet tanulnál vagy elmennél a szakmádnak megfelelő helyre gyakornokoskodni 2-3 hónapot, kb. oké. Na de fél évet egy tetves alapszak miatt pihenni???
2016. júl. 21. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/86 anonim válasza:
90%

Kedves Kérdező!

Fiatalabb vagyok nálad 4 évvel,meg én nem szeretnék majd így kihagyni fél évet(inkább most meghosszabbítanám a nyári szünetet),de szerintem jó döntés lenne a pihenő. Edzhetnél,dolgozhatnál akár valami lightosat,meg mint ahogy előbb említették,jogsi,még egy nyelvvizsga(mert ugye a diplomád már meglesz,ebből következtetem,hogy már van 1),egyéb önfejlesztés. Szóval igazából több szempontból is jó lenne ez a pihenő. Mellesleg manapság nem rossz teljesítmény ilyen gyorsan elvégezni az egyetemet,szinte halasztás nélkül (vagy anélkül).

2016. júl. 21. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/86 A kérdező kommentje:

Mondtam már, hogy nem direkt akarok fél évet pihenni, nem tehetek arról, hogy csak fél év múlva kezdődik a mesterképzés.


És amúgy nem neveztem magam gyereknek, de a szüleimnek attól még a gyereke vagyok, akkor is ha amúgy már felnőtt vagyok. Írhattam volna úgy is a kérdést, hogy "22 éves fiatoknak/lányotoknak megengednétek....", de szerintem jó így is, ahogy írtam.

2016. júl. 22. 00:52
 48/86 anonim ***** válasza:
74%

Hat ne haragudj, de hadd ne essunk mar hasra azert mert kepes voltal elvegezni egy alapszakot, amit mellesleg tobb ezren vegeznek el veled egyszerre...

Miert nem keresel valami szakmai gyakorlatot? Hidd el jobb ha minel elobb es minel tobb tapasztalatot szerzel, mert az MA utan meg lesel mint hal a szatyorban mikozben allast keresel hogy van ahol 1-2 szakmai tapasztalatot kernek.

2016. júl. 22. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/86 anonim ***** válasza:
51%

ja irhatad volna de nem te számitasz rá hogy sajnálatból meg szeretetből majd ingyen tartanak

bár igaz hogy sok korodbeli a párjától várja ugyanezt de ők nem tartják magukat gyereknek akinek jár az ellátás

2016. júl. 22. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/86 A kérdező kommentje:
Szakmai gyakorlaton már voltam, vagyis most vagyok éppen.
2016. júl. 22. 01:26
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!