Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit csináljak, hogy anya ne...

Mit csináljak, hogy anya ne legyen ennyire a bejárónő ellen?

Figyelt kérdés

Sosem kellett a háztartással foglalkoznom.

18 évig anyáékkal éltem, anya tisztaságmániás és mivel nem dolgozott, otthon mindig rend és tisztaság volt. Aztán különköltöztem, két hónapot laktam egyedül, de anya kb. minden héten jött takarítani, mert szerinte én nem figyeltem a rendre eléggé. Utána kiderült, hogy terhes vagyok, összeköltözünk a barátommal és a barátomhoz alapból bejárónő járt, ez akkor így maradt. Aztán a pici születése után mondta anya, hogy felesleges a bejárónő, úgyis itthon vagyok, szóval két hétig nem jött. Hát az katasztrófa volt, úszott az egész ház, meg bevallom, kicsit lusta is vagyok, hogy még miután a barátom átveszi a lányunkat, én nekiálljak takarítani... Így maradt a bejárónő, de anya nem tudta. Pénteken viszont beállított meglepetésszerűen délelőtt és itt volt a bejárónőnk, anya azóta mondogatja, hogy ez milyen felesleges, meg hasonlók. Erre ma kitalálta, hogyha ennyire nincs kedvem ahhoz, hogy vezessem a háztartást, akkor majd ő megcsinálja... Próbáltam finoman jelezni, hogy nem kell, de most is hívott, hogy akkor hoz ebédet, meg átnézi, milyen tisztítószerek vannak nálunk. De én nem akarom, hogy ő takarítson nálunk, így is elegem lesz belőle néha. Viszont már jeleztem finoman és semmi hatása nem volt.


Mit tegyek?



2016. júl. 25. 11:53
1 2 3 4 5 6
 11/53 A kérdező kommentje:

Segítséget, hogy anyával mit kezdhetnék. Mert a "sértegetések" leperegnek rólam, csak magatokat fárasztjátok és járatjátok le.


Persze, nagyon proli vagyok, ki sem enged a házból. :)

2016. júl. 25. 12:24
 12/53 anonim ***** válasza:
60%

Mit csináljak, hogy anya ne legyen ennyire a bejárónő ellen?


Nőjj fel, takaríts, próbálj felnőtt nő módjára élni, ne egy kitartott rbi légy egy becsúszott gyerekkel.

2016. júl. 25. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/53 anonim válasza:
73%

Milyen sok az irigy ember :)) Ha van pénz bejárónőre,akkor miért ne adjanak neki munkát? Kölcsönösen mindenki jól jár: a bejárónőnek lesz pénze,a kérdezőnek nem kell takarítania meg főznie és a pasi is jól jár,hisz nagyobb tisztaság lesz,mintha a kérdező takarított volna (nem sértésnek szánom,csak tudod ha valamiért pénzt kapsz,akkor alaposabban végzed el a munkát,mint muszályból) és a kaja is finomabb.

Meg ahogy a kérdésből kivettük,a pasit nem zavarja,hisz gyerekkora óta bejárónőkhöz van szokva...akkor miért böki mindenkinek az oldalát?

2016. júl. 25. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/53 A kérdező kommentje:

Felnőtt nő vagyok, úgy is élek.

A "ribi" szó pedig nem éppen találó rám, tekintve, hogy életemben összesen egyetlen emberrel feküdtem le. Dehát ugye ítélkezni kell. :)

2016. júl. 25. 12:31
 15/53 anonim ***** válasza:
40%

Felnőtt nő vagy, aki képtelen fenntartani egy háztartást egyedül. 18 évesen még egy szülés után is tele kellene, hogy legyél energiával, pörögnöd kéne ezerrel.

Ja, egy emberrel feküdtél le, attól be is csúszott a baba.

Nem fog elhagyni.. honnan tudod, mi rá a garancia? Sajnos sok férfinak még az esküvő sem biztosíték arra, hogy nem hagyja el a nőt, nemhogy a gyerek. Pedig előbb - utóbb tele lesz a fäsza, hogy te otthon mereszted magad, és azt az egy dolgot, amit tudsz csinálni miközben otthon vagy, sem vagy képes ellátni 100 %-ig, ez pedig a házvezetés.

Azt ne mondd nekem, hogy a gyerek olyan sok idődet elveszi, főleg, hogy újszülött korukban 24-ből 20 órát alszanak.

2016. júl. 25. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/53 anonim ***** válasza:
34%
Elég szomorú,hogy felnőtt nő ként,anyaként nem tudsz takaritani
2016. júl. 25. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/53 anonim ***** válasza:
33%

Szégyen, hogy a legtöbb nő takarítani se képes saját maga után... Lehet "kupis vagyok" anyám szerint, ami az én esetembe: A ruhák nem összehajtogatva vannak hanem fogason/vállfán + amit használok otthon az a székre van leterírve és a rajz/művész kellékeim az asztalon.... Sokan azt is elfelejtik a kisebb ilyen jellegű kupi nem azt jelenti, hogy nincs higénia...no mindegy.

Ám egyre több ember baszik odafigyeldni a takarításra/nincs kedve... Szégyen hova fajult a világ több szemszögből is. Amúgy első sorban anyád hibája-szimpla nevelés. Pl: kisgyerek nem pakol el s élete végéig pakol utána s nagyobb korba a gyerekét szólja le maga helyett; lehet te is ilyen vagy, elég gyakori. Ám bejárónőt én is ellenzem. Tanuljon meg mindenki maga után pakolgatni/takarítani. Nagy a kupi? Nem lenne kupi ha használat után egyből el lenne rakva, egyel egy tányérból mossad el... ha a családokba mindenki így tenné nem halmozódna fel. Anno anyáméknál a sok kretén oda baszta mosogatóba s amikor anyám mondta mossa el valaki húzták a szájukat. Én meg mondtam: Magam után elmostam sajátom szóval nem cselédkedek.

Nem bántásból de a gyerekre meg dajkát fogsz hívni? Legyél talpra esettebb... Pl mi párommal magunk után el el pakolunk így magunkat kíméljük a feltornyosulástól + ha pl főzés/lakás porszívózás & felmosás van akkor közösen csináljuk munkamegosztással. Én már régebben kijelentettem, nem fogok abba a hibába esni, mint legtöbb nő: Haza ér ugyanúgy melóból s egyedűl csinálja háztartást/gyerek nevelést... Akkor nézném el ha többet dolgozik.

Én anyám 4gyereket nevelt fel, abból 2 ikrek...szerinted bejárónőcizett?

Nem.

Amúgy kedves anyukád túlzásba viszi, főleg hogy már külön éltek, kiraknám mint a huzat "ez az én lakásom/otthonom vegyél vissza vagy távozz" neked pedig rendet kellene tanulnod csinálni. Egy: Önmagadért, kettő: Anyád leszállna ha rend lenne, három: Ha gyereket vársz akkor mutass példát a kis jövendőbelinek.

Egész kicsi korba rá lehet nevelni a dolgok elpakolására, pl játszik építő kockákkal s ha megunta rakja el, ha dacol meg kell valamivel fogni pl kap pár szem cukorkát ha okosan szótfogad. (tipp: Egy kiteríthető "zsák": Kiterített lepedő vagy bármi anyagból vágjatok ki kör alapot, varrjátok vissza a szélét úgy hogy egy szalagot végig befűzitek körbe - jó játék tárolásra s arra is ha a gyereknek oda kerül a sor hogy pakolás akkor leszáll a kiteritett anyagról amin rajta vannak kockák s csak össze kell húznia a szalaggal ; nem kell pakolgatnia.) stb sok praktika van még less azok után is ha oda kerül a sor.

Anyukát s a bejárónőt pedig el kell távolítani. Egy felnőtt, aki nem elkényeztetett az maga után rendet tud tartani, mint sok más ember.

Egyik ismerősöméknek meg megértem a bejárót, ezért: 12 óráznak meló helyen s csak az oda út 1,5 óra s otthon a kisüzletüket is felügyelik (papírok/rendelések stb)

Kétlem hogy ennyire lefoglalt emberek vagytok, mint ők.

2016. júl. 25. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/53 A kérdező kommentje:

Pörgök eleget, csak nem a felmosóval.

Nem "meresztem itthon magam", kb alig vagyunk a házban, szóval időm sem lenne a háztartásra. És nem a házasság, vagy a kislányunk a garancia arra, hogy nem hagy el.

Elég sok nő van a környezetemben, aki hasonlóan él, mégis boldog a házasságuk (van, akiknek évtizedek óta).

2016. júl. 25. 12:40
 19/53 anonim válasza:
79%
Nagyon keleti itt az emberek gondolkodása.Nekem több barátnőm is bejárónőként dolgozik Németországban.És ha mindenki úgy gondolkozna,mint ti akkor nem lenne munkájuk.Valljuk be,bőven van rá kereslet,szóval inkább,hogy szídnátok és küldenétek takarítani,csak gondoljatok a bejárónőkre akik egy kis takarítással és főzéssel jó pénzeket keresnek.
2016. júl. 25. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/53 anonim ***** válasza:
54%

Nem, nem úgy élsz, mint egy felnőtt nő, aki képes gondoskodni a gyerekéről, vezeti a háztartást, önálló és független, és talpraesetten irányítja az életét.


Úgy élsz, mint egy luxusprosti.

Vagy ha úgy nézed, akkor mint egy gyerek, aki másokra szorul, mert kell aki elé teszi a kaját, aki kimossa a ruháit, aki megveszi ezeket, és aki rendet tesz, ha széthagyja a dolgait.

Sőt, annyira se vagy felnőtt, hogy le tudd állatni anyádat, vagy fel merd vállalni, hogy bejárónőt tartasz.


Sejtelmed sincs, milyen felnőttnek lenni.

Pl. elköltözöl, de anyád jár hozzád takarítani, mert a kosz megesz. Két hónap alatt teherbe esel a nagy szabadság eredményeként. Nem vállalod egyedül a gyereket, odacuccolsz a pasidhoz, és elveteted magad. Holott a terhesség előtt ez fel se merült!


Most pedig nyígsz, hogy mit mondj anyádnak, mert eleged van belőle, rád telepszik.

Miért, ha a bejárónő pakolászik a bugyik közt, meg ő rak rendet a konyhában, az nem idegesít?

Mitől fáradsz el? Csavarogsz egész nap, barátnőzöl, tévézel. Pont mint a felnőttek... azt nem írod, hogy a babáddal csinálnál bármit.

Majd bébiszittert ne felejts el felvenni, hogy legyen aki a gyereket neveli, amíg te bulizol... bocs fáradt vagy.

2016. júl. 25. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!