Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit csináljak, hogy anya ne...

Mit csináljak, hogy anya ne legyen ennyire a bejárónő ellen?

Figyelt kérdés

Sosem kellett a háztartással foglalkoznom.

18 évig anyáékkal éltem, anya tisztaságmániás és mivel nem dolgozott, otthon mindig rend és tisztaság volt. Aztán különköltöztem, két hónapot laktam egyedül, de anya kb. minden héten jött takarítani, mert szerinte én nem figyeltem a rendre eléggé. Utána kiderült, hogy terhes vagyok, összeköltözünk a barátommal és a barátomhoz alapból bejárónő járt, ez akkor így maradt. Aztán a pici születése után mondta anya, hogy felesleges a bejárónő, úgyis itthon vagyok, szóval két hétig nem jött. Hát az katasztrófa volt, úszott az egész ház, meg bevallom, kicsit lusta is vagyok, hogy még miután a barátom átveszi a lányunkat, én nekiálljak takarítani... Így maradt a bejárónő, de anya nem tudta. Pénteken viszont beállított meglepetésszerűen délelőtt és itt volt a bejárónőnk, anya azóta mondogatja, hogy ez milyen felesleges, meg hasonlók. Erre ma kitalálta, hogyha ennyire nincs kedvem ahhoz, hogy vezessem a háztartást, akkor majd ő megcsinálja... Próbáltam finoman jelezni, hogy nem kell, de most is hívott, hogy akkor hoz ebédet, meg átnézi, milyen tisztítószerek vannak nálunk. De én nem akarom, hogy ő takarítson nálunk, így is elegem lesz belőle néha. Viszont már jeleztem finoman és semmi hatása nem volt.


Mit tegyek?



2016. júl. 25. 11:53
1 2 3 4 5 6
 31/53 anonim ***** válasza:
46%

:D figy néha láttam, hogy páran kamuztak s mint láttad több opciót is írtam. Nah de vissza a témára :

"nincs kedvem" - az élet alap járaton nem így működik. Sok embernek sok mindenhez nincs kedve.

S ha a "mindenki maga után" pakolós szabályt betartanátok kb semmit se kell csinálni. Nálunk: Meló utána otthon akár eszünk valamiből egyből elmosod (így nem az oda száradt dolgokat kell levakarni) , rajzolok/vagy tervet készítek s utána nagyjából elrendezem aztalt ami szint úgy kb 2perc. Fürdünk - utána tusfürdős szivaccsal letörlöm kádat+ zuhannyal öblítem ez max 2-3 perc megint csak. Ha minden használt tárgyat pl fogkefét fogkrémet helyére rakod pl bele pohárba , így nem lesz elől hagya.

Nos takarítás: Nem kell túlzásba vinni se hiszen az ember amúgy se kedveli. Pl: Mosás nem nagy cucc nekünk elég szombatonként (nem azért mert kevés a ruha, hanem kb minden napra van) 3 mosást indítunk s csak be kell dobni gépbe ami 10 percet vesz igénybe ha szétválogatod is - amíg megy a mosás addig tv stb kikapcsolódás otthon, amikor lejár(én ébresztőt állítok telón ne felejtsem el) 10-15perc a teregetés , vállfára húzom s amint megszárad megy a szekrénybe. Vasalni ritkán kell így. Porszívó -felmosás heti 2x elég nálunk, nem járkálunk be cipővel , 15 percet veaz igénybe max 20at.

Össze számolva nem sok idő ha tempósan haladsz. A főzés ami idő igényesebb, de ha lefoglalt valaki az pár napra csinál mennyiséget. Mondjuk lehet egyszerű gyors s nem ott ácsorgós kajákat csinálni. Mi hétvégente csinálunk macerásabb kaját.

Nem nagy dolog csak pár ember nincs hozzászokva/szoktatva.

2016. júl. 25. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/53 anonim ***** válasza:
29%

... És szívem. Én írtam tippet s javaslatot is! Szóval ne írd amit utoljára válaszoltál. Ott a megoldás. S mások is mondták csak csúnyán vagy más szavakkal.

LEGYEN SZÍVES ÁTOLVASNI A VÁLASZOKAT S NEM A SÉRTEGETÉSEKET KERESVE HANEM A VÁLASZT!

2016. júl. 25. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/53 anonim ***** válasza:
86%
Én emlékszem a saját anyámra, amikor munka után leült hozzám tanulni, játszani, majd elkezdett főzni, mosni, takarítani, és utána mint egy zombi, bedőlt az ágyba. Örültem volna, ha lett volna bejárónőnk, mert ennyivel is kevesebb lett volna rajta a teher. Szerintem aki megteheti, hogy legyen, annak legyen. Miért lenne ez gáz? Attól nő a nő, hogy takarít meg főz? Hány olyan nő van, aki ehetetlen dolgokat főz, mégis szereti a férje... Ne legyünk már ennyire visszamaradottak, hogy a nő helye a konyhában van...
2016. júl. 25. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/53 anonim ***** válasza:
37%

Jajj hagyjátok már békén!

Valami kisebbségi gengsztrerribi lehet, akinek apuci megszedte magát "vasazásból", anyuka meg nem dolgozik, mert nem szokás. Mindent a se.gge alá toltak, lakást kap, kocsit kap, meg minden sza.rt.

Aztán élete célja, hogy minél előbb beszüljön valami hasonló rossz életű milliomosnak, és élete végéig eltartsa.


Akkor se fog csodálkozni, ha a bejárónő majd csinosabb lesz, mint ő, és egyre többet fog a férje szobájában takarítani. Mondhatni nem bejárónő lesz, hanem szopalány. :P

A kérdező meg félrenéz, mint a nők a kisebbségi közösségekben általában, mert ku.ss a neve, önálló jövedelme nincs, a szépsége meg 25 évesen tovaszáll és szét van szülve.


Neki ez az élet, hát csinálja.

Majd kicsit sírdogál a babaszobájában, amíg más 18 éves lányok fesztiválra járnak, buliznak, és falják a pasikat a Balaton parton, de őt erre rendelték: tenyészkanca legyen valami harmincas milliomos bűnöző mellett.

2016. júl. 25. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/53 anonim ***** válasza:
32%

A helyében azon aggódnék, miért ragaszkodik a barátja a bejárónőhöz... gondolom főleg akkor tevékenykedik, ha ő nincs otthon, csak a pasija. Mert ő éppen shoppingol.

Remélem, dugni nem lesz fáradt esténként, különben kénytelenek lesznek felvenni még egy szakácsnőt meg egy bébiszittert is.

2016. júl. 25. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/53 anonim ***** válasza:
59%

uram atyam mennyi irigy ember!!!! engem 30 eve eltart a ferjem orommel es meg gyereket se szultem neki. Mi a franc kozotok van hozza hogy a kerdezot eltartja a baratja? azert mert megteheti es mert igy akarjak.

Kerdezo: anyaddal kozold hogy nem akarod hogy o takaritson nalatok te szereted ahogyan a bejarono dolgozik, mivel ti fizetitek nyugodtan szolhatsz neki ha valami nem felel meg es nem szeretned ha anyad cseledkent dolgozna nalatok fizetes nelkul, es hogy a baratod penzebol fizetitek o pedig nem akarna hogy anyad legyen a bejaronotok. ennyi. es ne hagyd magad, a te haztartasodban ti diktaltok es nem az anyad.

2016. júl. 25. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/53 Költőnő? ***** válasza:
40%
Az a baj, hogy a gyerek ugyanolyan életképtelen lesz. És ha lány lesz és mellé majd nem akad egy lóvés f a sz i? Ti fogjátok eltartani még 30 évesen is? Vagy majd a bejárónő megtanítja?
2016. júl. 25. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/53 anonim ***** válasza:
76%
Nem attól fog a lány pasit taláni hogy tud főzni meg takarítani.
2016. júl. 25. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/53 anonim ***** válasza:
100%

Szigorúan a kérdésre válaszolva:

"Anya, Józsihoz (párod neve) x éve jár bejárónő, kérlek ebbe ne szólj bele, így szeretné".

2016. júl. 25. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/53 anonim ***** válasza:
100%
Figyelj, szerintem nem kell csinálnod semmit azért, hogy anyukád ne legyen a bejárónő ellen. Nyugodtan legyen ellene, ne legyen neki soha. Fogadd el, hogy ő ellene van. Te viszont szereted ha bejárónőd van.Ő pedig fogadja el, hogy te bejárónőt tartasz. Mi köze anyukádnak ahhoz, hogy te takarítasz otthon, vagy bejárónő?? Mondd meg neki egyenesen, hogy márpedig nektek bejárónőtök lesz. Ha őt zavarja, ne jöjjön akkor amikor ő ott van. Nincs mit szégyellned ezen, nem kell paráznod, hogy épp akkor jön. Nem szégyen, ha van pénzünk arra, hogy bejárónőnk legyen. A kevés szabadidőnket nem muszáj takarítással eltölteni, csak mert "mások" szerint úgy helyes ha magunk csináljuk. Nekem is van takarítónőm, mert megtehetem. Amíg nem volt, addig senki nem játszott a gyerekemmel, meet folyton sikáltam, és türelmetlenül szóltam a gyerekre, hogy hagyjon már békén, nem látja, hogy mosogatnom KELL? Most a takarítónő takarít, én meg boldogan elvagyok a gyerekkel. A fizetésem pedig arra költöm amire akarom. Nem cigire, nem hajfestékre, hanem takarítónőre! Anyukádtól ne félj, mondd meg neki egyenesen TE mit tartasz helyesnek, ha kell 100szor mondd el, ne zavartasd magd a választásod miatt.
2016. júl. 25. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!