Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit csináljak, hogy anya ne...

Mit csináljak, hogy anya ne legyen ennyire a bejárónő ellen?

Figyelt kérdés

Sosem kellett a háztartással foglalkoznom.

18 évig anyáékkal éltem, anya tisztaságmániás és mivel nem dolgozott, otthon mindig rend és tisztaság volt. Aztán különköltöztem, két hónapot laktam egyedül, de anya kb. minden héten jött takarítani, mert szerinte én nem figyeltem a rendre eléggé. Utána kiderült, hogy terhes vagyok, összeköltözünk a barátommal és a barátomhoz alapból bejárónő járt, ez akkor így maradt. Aztán a pici születése után mondta anya, hogy felesleges a bejárónő, úgyis itthon vagyok, szóval két hétig nem jött. Hát az katasztrófa volt, úszott az egész ház, meg bevallom, kicsit lusta is vagyok, hogy még miután a barátom átveszi a lányunkat, én nekiálljak takarítani... Így maradt a bejárónő, de anya nem tudta. Pénteken viszont beállított meglepetésszerűen délelőtt és itt volt a bejárónőnk, anya azóta mondogatja, hogy ez milyen felesleges, meg hasonlók. Erre ma kitalálta, hogyha ennyire nincs kedvem ahhoz, hogy vezessem a háztartást, akkor majd ő megcsinálja... Próbáltam finoman jelezni, hogy nem kell, de most is hívott, hogy akkor hoz ebédet, meg átnézi, milyen tisztítószerek vannak nálunk. De én nem akarom, hogy ő takarítson nálunk, így is elegem lesz belőle néha. Viszont már jeleztem finoman és semmi hatása nem volt.


Mit tegyek?



2016. júl. 25. 11:53
1 2 3 4 5 6
 41/53 anonim ***** válasza:
79%

Nem értem, hogy a felelősségteljes felnőttléthez milyen módon kapcsolódik, hogy valaki felmossa-e az előszobát?


Ha van rá pénz, én is fogadnék bejárónőt. Aki szeret takarítani, az takarítson, szerintem baromi unalmas.


És ezen logika mentén mondhatnám azt is, hogy aki nem kézzel mosogat, hanem mosogatógépe van, az egy hülyeqrva és szar anya.

2016. júl. 25. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/53 Költőnő? ***** válasza:
27%
Hát azért illik tudni ezt azt azért sztem.
2016. júl. 25. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/53 anonim ***** válasza:
98%

De mindenkinek. A férfiaknak is.


Ráadásul nem tanfolyamon tanítják, hogy hogyan fogd meg a Domestost, azért elég retardáltnak kell lennie, hogy ne TUDJA. Az, hogy nem AKARJA, más tészta. Valaki megcsinálja neki, amiért fizet.


Nem hiszem, hogy jobb ember vagyok attól, hogy magam sikálom a kádamat. Nem is vagyok valami titkos tudás birtokában. Ha lenne pénzem, én is másra bíznám.

2016. júl. 25. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/53 anonim ***** válasza:
56%
Csak az lát ebben problémát aki nem engedheti meg magának.
2016. júl. 25. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/53 anonim ***** válasza:
66%

Én abszolút nem látok ebben problémát. Nekem is van bejárónőm. NEKEM! Te viszont tévedésben vagy kérdező, neked ugyanis se bejárónőd nincs, se semmid... az a csávód bejárónője mert ő fizeti... az én bejárónőm se a te bejárónőd, mert én fizetem, nem pedig te. Na ennyi a talány.


Egyébként jól élvezd ki, míg van. Pár év és mész ugyis a süllyesztőbe, és akkor választhatsz majd: vagy mocsokban élsz vagy bekiállsz takarítani. :)

2016. júl. 25. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/53 anonim ***** válasza:
49%

Néhány ember borzasztó bunkón válaszolt, szerintem azért nem kellene sértegetni a kérdezőt. Persze, valahol igazatok van nektek is, csak nem így kéne kifejezni magatokat.


Én megérteném, hogy bejárót fogadsz, hogyha dolgoznál, de így szerintem nincs túl sok értelme. Egyébként nagyon rendes anyukád van, hogy ezt így felajánlotta. Szerintem fogadd el a segítségét. Megtaníthatna főzni, például. Gondolj bele, mekkora örömet okoznál a párodnak, ha te főznél. Mostmár nem vagy gyerek, fel kell nőnöd a feladathoz. :) Remélem nem veszed sértésnek amit most kérdezni fogok: Hogy fogod majd elvárni a gyerekedtől, hogy elpakolja a játékait, ha azt látja, hogy te sem takarítasz?

2016. júl. 25. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/53 anonim ***** válasza:
36%

Elképesztő mennyi irigy proli él ebben az országban.

Kérdező, remélem megtanultad, csak az az ember, aki egész nap húzza az igát, aztán otthon robotol, aki megteheti hogy élvezze az életet, az nem

Mert ugye ezekhez kell aztán a kurázsi, és a dolgozó fáradt sárkány, irigy haziasszonyokat sosem szokták elhagyni, csak a jól karbantartott, boldog nőket.

Fujj, rossz anya, rossz ember, kösd fel magad :D

2016. aug. 19. 04:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/53 anonim ***** válasza:
52%

Nekem volt tobb bejaronom az egyik roszabb mint a masik halalra idegesitettek a butasagukkal.

Nagyon sokat dolgozink de megcsinaljuk magunk inkabb

2016. aug. 19. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/53 anonim ***** válasza:
51%
#47, az az igazi kihívás, hogy az ember dolgozik, gyereket nevel és még otthon nő is tud maradni a férje szemében.
2016. aug. 19. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/53 anonim ***** válasza:
0%

Kihívás. Az élet nem verseny, nem mondták még neked?

Az az igazi nő, aki nem a másét irigyeli el, és nem a másét fikázza.

2016. aug. 19. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!