Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit csináljak, hogy anya ne...

Mit csináljak, hogy anya ne legyen ennyire a bejárónő ellen?

Figyelt kérdés

Sosem kellett a háztartással foglalkoznom.

18 évig anyáékkal éltem, anya tisztaságmániás és mivel nem dolgozott, otthon mindig rend és tisztaság volt. Aztán különköltöztem, két hónapot laktam egyedül, de anya kb. minden héten jött takarítani, mert szerinte én nem figyeltem a rendre eléggé. Utána kiderült, hogy terhes vagyok, összeköltözünk a barátommal és a barátomhoz alapból bejárónő járt, ez akkor így maradt. Aztán a pici születése után mondta anya, hogy felesleges a bejárónő, úgyis itthon vagyok, szóval két hétig nem jött. Hát az katasztrófa volt, úszott az egész ház, meg bevallom, kicsit lusta is vagyok, hogy még miután a barátom átveszi a lányunkat, én nekiálljak takarítani... Így maradt a bejárónő, de anya nem tudta. Pénteken viszont beállított meglepetésszerűen délelőtt és itt volt a bejárónőnk, anya azóta mondogatja, hogy ez milyen felesleges, meg hasonlók. Erre ma kitalálta, hogyha ennyire nincs kedvem ahhoz, hogy vezessem a háztartást, akkor majd ő megcsinálja... Próbáltam finoman jelezni, hogy nem kell, de most is hívott, hogy akkor hoz ebédet, meg átnézi, milyen tisztítószerek vannak nálunk. De én nem akarom, hogy ő takarítson nálunk, így is elegem lesz belőle néha. Viszont már jeleztem finoman és semmi hatása nem volt.


Mit tegyek?



2016. júl. 25. 11:53
1 2 3 4 5 6
 21/53 anonim ***** válasza:
28%
16osnak is igaza van- nem tűrné el párod hogy otthon vagy 24/7 be s takarításra nem tudsz (esetleg apránként nem egyhuzamba) rendet tartani. Meg unfair lenne pároddal szembe, hogy ő melózik te meg otthon ülsz a gyerek mellett semmi mást se csinálva. Egy pasival voltál attól is gyerek? Nos vagy valami vallásod van, vagy ha nem akkor nehezen hiszem el. (persze vannak ilyenek tényleg, de ritka) vagy csak túloztál a beszólás miatt. (én 3x de azok: Fél éves -2 éves -jelenlegi: Lassan 5év) szóval ha valakinél több is volt de hosszú kapcsolat alatt az nem gáz.
2016. júl. 25. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/53 anonim ***** válasza:
28%

Nem olyan krv nagy dolog a takarítás hogy ne szánj rá pl heti 2 alkalmat! (azis csak 1 ó max)

NEM VILÁG RENGETŐ DOLOG főleg ha azt a tippet betartaná mindenki hogy amit elővesz azt használat után elrakja... S nem lenne gond, csak sok a retard aki életképtelen vagy szimplán felfogás problemja van.

2016. júl. 25. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/53 anonim ***** válasza:
45%

19: nem érdekel, ha valaki bejárónőt tart, mert nincs ideje, nincs energiája.

De hogy ennyire lusta legyen, hogy tudta, hogy nem megy bejárónő és inkább két hétig elnézte a mocskot meg a káoszt, az durva.

2016. júl. 25. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/53 A kérdező kommentje:

Úristen utolsó előtti, elkapott a nevetés most. :D

Ennyire ne akarj már okoskodni.


"anyád jár hozzád takarítani, mert a kosz megesz."

Nem. Írtam, hogy anya tisztaságmániás, nála már az "kupi", ha a kabát a nappaliban a kanapé szélén van és nem az előszobában...

"Két hónap alatt teherbe esel a nagy szabadság eredményeként. Nem vállalod egyedül a gyereket, odacuccolsz a pasidhoz, és elveteted magad. Holott a terhesség előtt ez fel se merült! "

Miért vállaltam volna egyedül, mikor a párommal mindketten odalettünk érte, ahogy megláttuk az uh-n először?!

Persze, hogy összeköltözünk. Vagy talán külön házban kellene laknunk annak ellenére, hogy együtt vagyunk? :DD

Nem vetetem el magam, az ő ötlete volt a házasság és az, hogy jövő szeptemberben tartsuk, így tényleg olyan lehet, mint amilyenről mindig is álmodtam.


Persze, a lányunkkal nem csinálok semmit, reggel megeteti a párom, átpelenkázza, beteszi a kiságyba és néha hazajön megnézni, hogy jól van-e, mivel én rá sem nyitom az ajtót... Ne csináld már, ennyire idióta nem lehetsz. :)



adri3721

De, eltűri. Neki ez nem újdonság és nem is kirívó, így nőtt fel. Nem olyan hihetetlen, hogy vannak családok, ahol nem az a nő dolga, hogy otthon takarítson.

Miért hazudnék egy anonim oldalon arról, hogy kivel feküdtem le??

Vallásos sem vagyok, egyszerűen csak 17 évesen veszítettem el vele. Ez nem túl hihetetlen szerintem.

Elhiszem, hogy nem agysebészet a takarítás, de akkor sincs kedvem hozzá.

2016. júl. 25. 12:56
 25/53 anonim ***** válasza:
56%

És nem a házasság, vagy a kislányunk a garancia arra, hogy nem hagy el.


Drágám, nincs garancia. Se gyerek, se pénz, se közös vállalkozás, se az aranyozott lábad köze.

2016. júl. 25. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/53 anonim ***** válasza:
44%
ilyen, amikor valakinek a lelke prostituálódik
2016. júl. 25. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/53 anonim ***** válasza:
47%

Nem az a nő dolga, hogy otthon takarítson, oké de akkor micsoda?

Mert takarítani derogál, a gyerekkel foglalkozni derogál, akkor mivel tengeted a napjaid?

2016. júl. 25. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/53 anonim ***** válasza:
27%

19-es, tény, hogy munka. De egyre többen eltunyulnak s a világon ha sok ember elvárná a bejáró nőket, akkor meg annyi meló lenne kevés emberre, ami nem lenne normális.

Amúgy ez a munkakör is élő példa az egyik mottómra "hülyéből lehet hasznot húzni" - eladással foglalkozok, mint vállalkozó (egyenlőre neten) s el se tudnátok képzelni mennyi ember mennyi otthon megoldható dolgot is vesz. RIP teljes körű önállóság/józan paraszti ész. De örüljünk, jön a kess s röhögjünk az embereken xD

2016. júl. 25. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/53 A kérdező kommentje:
Látom nem igazán sikerül a kérdésre válaszolni. Már ne is törjétek magatokat, nem figyelem tovább a kérdést.
2016. júl. 25. 13:04
 30/53 anonim ***** válasza:
33%

Azért a helyedben megnézném, hogy anyós hogy járt... Mert lehet te is ugyanarra a sorsra jutsz, ha a párod továbbra is viszi ezt a mintát.

Mint ahogy boríthat mindent, ha rájön, hogy úgy bahta el az életét, mint az apja, és neki ez nem kell.


Majd két év múlva nézz vissza a kérdésedre...

2016. júl. 25. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!