Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szégyellem a szüleimet, a...

Szégyellem a szüleimet, a lakásunkat a barátom előtt. Mit tehetnék ellene?

Figyelt kérdés

Szüleim nyugdíjasok, évekig keményen dolgoztak, hogy meglegyen mindenünk. Reggel mindenki elment dolgozni, hazaértek főztek, takarítottak stb. Ragyogott a lakás, volt mindig főtt étel.

Mióta nyugdíjasok, megváltozott minden, persze nem a pénz miatt.

Sokszor nem főznek, a takarításból is eléggé visszavettek. És sokszor isznak meg 1-2-3 pohár bort.

Többször felajánlottam, hogy segítek bármiben (akár fizetek takarító nőt is), csak legyen rend és tisztaság.

Kivettem mára egy szabadnapot, hogy segítsek takarítani. Ebből az lett, hogy én reggel 7 óta takarítok, pakolok stb, anyuék elmentek itthonról.

A barátom még nem járt nálunk, anyuval az utcán találkozott.

Szeretném áthívni hozzánk, vacsorára vagy csak úgy, de amíg koszos a lakás, nem szeretném.

Munka mellett egyedül nem győzöm (3 szoba, konyha, fürdő, előszoba), ha valahol rend és tisztaság van, 2 nap alatt összeb.sszák.


Tudom tudom el kéne költöznöm. De attól az ő lakásuk nem lesz tisztább.


Ítélkezés helyett tanácsokat szeretnék. Köszönöm szépen!


2016. aug. 19. 10:16
1 2 3 4
 11/35 anonim ***** válasza:
59%
Szerinted aki dolgozik, senki nem takarít? Hidd el, hogy szoktak. TE se fogsz belehalni.
2016. aug. 19. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/35 anonim ***** válasza:
53%
" Mire hazaérek NAGYON fáradt vagyok (sokat buszozok a munkahelyemre, odafele és hazafele is). " Tudod, milyen sokan még gyereket is nevelnek hasonló konfigurációval? Bérelj magadnak lakást, költözz el és gond megoldva. Onnantól úgy élnek a szüleid, ahogy ők jól érzik magukat. Oszt' annyi, hogy negy vezérünk jól ismert szlogenjét idézzem.
2016. aug. 19. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/35 anonim ***** válasza:
34%
*nagy
2016. aug. 19. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/35 anonim ***** válasza:
48%

A legtöbb ember dolgozik és ki tud takarítani mellette. Nagyon ajánlom neked ezt az oldalt, egy takarítási rendszer van benne leírva, ami sokaknak bevált.

[link]

2016. aug. 19. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/35 anonim ***** válasza:
85%

A szüleid leépültek a nyugdíjas állapotban sajnos.

Nem lesz jobb. A beteges gyűjtögetés sem fog elmúlni.

Annyit tehetsz, hogy a barátodnak elmondod, mi a helyzet nálatok. Ha te magad kellesz a barátodnak, meg kell, hogy értse.

2016. aug. 19. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/35 anonim ***** válasza:
68%
Szia! Ha mindennap csak egy fél órát töltesz a rendrakással, sokkal könnyebben fenntartható a tisztaság. Úgy látszik, a szüleidnek nincs igényük erre,ha téged zavar, neked kell megfogni a porrongyot és a seprűt. Én elhiszem hogy igazságtalannak tartod, hogy meló után még fáradtan is takarítanod kell..de ez a felnőtt élet, szokj hozzá. Később is így lesz, csak akkor még plusz 1,2,3 gyerek is hozzáadódik.
2016. aug. 19. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/35 A kérdező kommentje:

Biztosan nem lesz 2-3 gyerekem, illetve ha külön fogok élni, vigyázni fogok a rendre.


A hozzáállásukkal van a bajom, ha rendet rakok, kitakarítok, legalább vigyázzanak rá.

A 80 éves nagymamám lakásában mindig rend van, akkor a 60 éves szüleim miért nem tudnak legalább vigyázni a rendre?


Ha egész nap isznak, még jobban belesz.rnak mindenbe!

2016. aug. 19. 11:04
 18/35 A kérdező kommentje:

Köszönöm a linket! Végigolvasom. :)


Ma már kitakarítottam egy szobát, az előszobát, most tartok a konyhánál, lassan végzek.

Utána jön a fürdő" wc (nálunk ez külön van).


Holnapra megint ragadni fog a padló, koszosak lesznek a tükrök, tele lesz minden szeméttel stb.

Igyekszem rendben tartani (2 éve ezt csinálom), de most kezdett el zavarni.

A barátom anyukája egyidős édesanyámmal, ő még dolgozik, náluk minden csillog villog, nem iszik egy korty alkoholt sem.

2016. aug. 19. 11:07
 19/35 anonim ***** válasza:
76%

Szia!

Teljesen megértelek (de valszín csak azért, mert az én környezetemben is van ilyen). Attól, h az ember nyugdíjas, nem kell üres flakonokkal teledobálni egy szobát például meg ilyenek.

Mondd el a barátodnak őszintén, hogy miért nem viszed haza, sztem meg fogja érteni és nem csinál belőle gondot, vagy ha mégis, akkor vidd haza.

2016. aug. 19. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/35 anonim ***** válasza:
65%

Teljesen megértelek, az én szüleim hasonlók voltak, talán annyi különbséggel, hogy nem voltak ennyire gyűjtögetők. Én is folyton takarítottam, mert zavart a kosz, meg a rendetlenség. Szerencsére volt külön szobám, azt mindig nagyon rendben tartottam, de a többi helyiséggel nem jutottam velük dűlőre, egyszerűen nem igényelték a rendet és a tisztaságot. Túléltem valahogy, a párom is elfogadta ezt, de nagyon gyorsan külön költöztem, ahogy lehetett.


Megváltás volt saját lakásban élni, lehet, én már át is estem a ló túloldalára, mert kínosan figyelek a tisztaságra és a rendre, talán azért, mert nagyon meggyűlöltem az ellenkezőjét fiatal koromban.

2016. aug. 19. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!