Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szégyellem a szüleimet, a...

Szégyellem a szüleimet, a lakásunkat a barátom előtt. Mit tehetnék ellene?

Figyelt kérdés

Szüleim nyugdíjasok, évekig keményen dolgoztak, hogy meglegyen mindenünk. Reggel mindenki elment dolgozni, hazaértek főztek, takarítottak stb. Ragyogott a lakás, volt mindig főtt étel.

Mióta nyugdíjasok, megváltozott minden, persze nem a pénz miatt.

Sokszor nem főznek, a takarításból is eléggé visszavettek. És sokszor isznak meg 1-2-3 pohár bort.

Többször felajánlottam, hogy segítek bármiben (akár fizetek takarító nőt is), csak legyen rend és tisztaság.

Kivettem mára egy szabadnapot, hogy segítsek takarítani. Ebből az lett, hogy én reggel 7 óta takarítok, pakolok stb, anyuék elmentek itthonról.

A barátom még nem járt nálunk, anyuval az utcán találkozott.

Szeretném áthívni hozzánk, vacsorára vagy csak úgy, de amíg koszos a lakás, nem szeretném.

Munka mellett egyedül nem győzöm (3 szoba, konyha, fürdő, előszoba), ha valahol rend és tisztaság van, 2 nap alatt összeb.sszák.


Tudom tudom el kéne költöznöm. De attól az ő lakásuk nem lesz tisztább.


Ítélkezés helyett tanácsokat szeretnék. Köszönöm szépen!


2016. aug. 19. 10:16
1 2 3 4
 21/35 anonim ***** válasza:
71%

az én nagyszüleim 80 felett vannak ,mégis mindig rend és tisztaságvan náluk (pedig nincs takarító nő)

sőt még a kertet is rendbe rakják.


Próbálj velük beszélni, és megértetni a helyzetet, hogy ezt szégyeled a barátod elött :)

2016. aug. 19. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/35 anonim válasza:
64%

Hasonló cipőben jártam én is mint te.

Nálunk anyám kezdett el gyűjtögetni, és ha megpróbáltam kidobni, rendet rakni, családi veszekedés lett a vége. (Mindenhez ragaszkodott, semmit nem akart kidobni)


Azóta elköltöztem, ha hazamegyek csak a kuponokat, újságpapírokat, magazinokat látok stoltzolva, de se rászorulva, se használni nem láttam őket. A kuponok is már vagy évek óta lejártak. Ami segített, hogy vittem nekik egy kiskutyát, ami valamennyire visszaadta az életkedvüket.


+takarítónőt hívok, így nem velem veszekednek... Ezt tanácsolom mindenkinek.

2016. aug. 19. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/35 A kérdező kommentje:

Anyukám hazajött, bűzlik a piától.

Levágta a lakás közepére a szatyrot, és most lefekszik aludni.

De ne merjek zörögni!

2016. aug. 19. 11:35
 24/35 anonim válasza:
80%

Ha alkoholisták mindenképp költözz el...

Bárki bármit mond alkoholistára nem lehet hatni. Ne tűrd, ennél már csak rosszabb lesz!

2016. aug. 19. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/35 anonim ***** válasza:
32%

Nem olvastam el az összes hozzászólást, így lehet, hogy valaki már leírta amit én gondolok, de azért megosztom veled kérdező:

Ha jól veszem ki a kérdésedből és néhány hozzászólásodból, otthon élsz a szüleiddel. Te is ugyanúgy kitakaríthatsz csak úgy magadtól, nem kell ajánlgatni, főleg, hogy a szüleid megöregedtek, nyugdíjasok már. Olvastam, hogy neked munka után nem fér bele, na meg, hogy 2-3 napos mosatlan tányérok állnak a mosogatóban, nincs tiszta ruhád, ragad a padló... Üdvözöllek a felnőttek világában!

Szerinted mindenki más, munka után mit csinál otthon? Takarít, mos, gyereket nevel stb. Nem egy kivitelezhetetlen feladat ám! :D Mi 2 szintes, 2 fürdőszobás, 4 szobás házban élünk a férjemmel, kutyánk is van akinek hullik a szőre, mégis győzőm munka után a házimunkát, és soha nincs olyan, hogy valakit szégyenlek beengedni, mert akkor mocsok lenne! És én is egyedül vagyok erre, olykor a férjem besegít, ha éppen nem a ház körüli teendőket végzi. Főzök mellette és mosok is mint mindenki más. Ideje lenne felnőnőd, és nem a szüleidre mutogatni. Kicsit kezdj el önállósodni és ne a szüleidre várj, hogy kimossák a ruháid! (???)

Természetesen beszéld meg velük, hogy nem feltétlenül muszáj direktbe szétkapni a házat miután kitakarítottál, de pl vezessétek be, hogy mindenki mosogasson el maga után, és máris nem 3 napi adagot kell egyszerre. Egy-egy hétvégi közös ebéd után meg lehet beszélni, hogy ki mosogat, ki szedi le az asztalt és a többi, és máris nem kell a másikra várni..

Ne itt nyühögj, hanem szedd össze magad és kezdj el egy kicsit felnőttként gondolkozni.

2016. aug. 19. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/35 anonim ***** válasza:
37%
25 itt más gond is van, alkoholizmus, gyűjtögetés. Bár a mosás részt én sem értettem, hogy a kérdezőnek nincs egy ruhája, amit felvegyen. Nem magadra mosol?
2016. aug. 19. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/35 anonim ***** válasza:
79%
Nem értem. Mitől lesz egy konyha 1 óra alatt koszos? Kimennek járkálni a sárban, aztán direkt végigjárják a padlót? 1 óra alatt összeütnek egy 7 fogásos ebédet ami után 1 órán át kell mosogatni?... Mitől lesz a tükör koszos 1 nap után?
2016. aug. 19. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/35 anonim ***** válasza:
76%

Annyira bírom, hogy mindig alakul a történet...

Szó nem volt az elején se gyűjtögetésről, se alkoholista szülőről.

2016. aug. 19. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/35 anonim ***** válasza:
40%
Ez a valóság. Bárcsak nem innának a szüleid, bárcsak ne lenne kosz. De van. Így bennem fel sem merülne a gondolat, hogy meghívjam a pasim.
2016. aug. 19. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/35 anonim ***** válasza:
29%

Kedves kérdező. Ebben a témakörben van egy csomó betokosodott proli, aki szerint ha otthon laksz, akkor kussolsz és minimum ott állsz egy vödörrel a szüleid fenekénél, ha pottyantaniuk kell, akkor ne kelljen elmenniük a mosdóig sem. Mert kaptál enni tőlük, ameddig gyerek voltál. Ez a minimum. Nem az ő döntésük volt, hogy gyereket nevelnek, hanem a tied. Kikényszerítetted amikor még mag voltál, hogy gyerek legyél :D Most legyél hálás érte!


Pedig normális emberek között ez úgy működik, hogy mindenki aki egy helyen lakik egyformán takarít és alapból nem alkesz, nem gyűjtöget szemetet és vigyáz a rendre.


Sajnos az albérlőtársaimon tapasztalom, hogy bárhonnan jöhetsz, az emberek 90%-a undorítóbb közegben él, mint az én kutyám.

De ez meg az én hibám, miért nem veszek saját házat. Nem is az igénytelen szüleid vagy az igénytelen emberek hibája, hogy undorítóak. Az enyém és a tied, hogy mi túl tiszták vaguynk :D

2016. aug. 19. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!