Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szégyellem a szüleimet, a...

Szégyellem a szüleimet, a lakásunkat a barátom előtt. Mit tehetnék ellene?

Figyelt kérdés

Szüleim nyugdíjasok, évekig keményen dolgoztak, hogy meglegyen mindenünk. Reggel mindenki elment dolgozni, hazaértek főztek, takarítottak stb. Ragyogott a lakás, volt mindig főtt étel.

Mióta nyugdíjasok, megváltozott minden, persze nem a pénz miatt.

Sokszor nem főznek, a takarításból is eléggé visszavettek. És sokszor isznak meg 1-2-3 pohár bort.

Többször felajánlottam, hogy segítek bármiben (akár fizetek takarító nőt is), csak legyen rend és tisztaság.

Kivettem mára egy szabadnapot, hogy segítsek takarítani. Ebből az lett, hogy én reggel 7 óta takarítok, pakolok stb, anyuék elmentek itthonról.

A barátom még nem járt nálunk, anyuval az utcán találkozott.

Szeretném áthívni hozzánk, vacsorára vagy csak úgy, de amíg koszos a lakás, nem szeretném.

Munka mellett egyedül nem győzöm (3 szoba, konyha, fürdő, előszoba), ha valahol rend és tisztaság van, 2 nap alatt összeb.sszák.


Tudom tudom el kéne költöznöm. De attól az ő lakásuk nem lesz tisztább.


Ítélkezés helyett tanácsokat szeretnék. Köszönöm szépen!


2016. aug. 19. 10:16
1 2 3 4
 31/35 anonim ***** válasza:
61%

Nekem az alábbi intézkedések némileg segítettek:

-A fürdőszobába öt szennyes tárolót vettem (egymásra rakható, nem foglal olyan nagy helyet. Ha bárhol széthagyott ruhát látok már dobom is bele. Nem foglalkozom olyannal, hogy de azt még fel akarta venni az illető..majd máskor elrakja.

-Több helyre tettem szemetest, pl a fürdőben is van. Így nem kell minden darab szeméttel elmennem a konyháig mert van közelebb is

-Két nagy fiókos bútort vettem. Kicsit át kellett rendezni miattuk a szobákat, de a széthagyott holmikat, pl a szoba közepére tett táskát egy mozdulattal behajítom az egyik fiókba. Ha nem tetszik valakinek, hogy a holmija be van csűrve a fiókba, majd legközelebb elteszi. Engem az érdekel, hogy ne legyen látható helyen.

-Az előszoba falára felszereltem egy rakat nagyon keskeny cipőtárolót. A széthagyott cipőket is egy másodperc alatt bedobom.

-Elhelyeztem a fürdőben is, konyhában is jó vastag szalvétát vagy papírtörlőt. Nálam is egy perc alatt összeb..ák a padlót is pultot is, de egy vizes törlőkendővel az is egy másodperc eltüntetni. Nem állok neki pl törlőronggyal sz.rakodni meg utána kimosni, meg felmosóvizet hozni aztán azt eltakarítani. Egy adag törlőkendő-egy mozdulat-kuka.

- A széthagyott borítékoknak, blokkoknak szép dizájnos dobozt vettem, abba beleszórom akármi legyen az. Majd hétvégén átnézem, ami nem kell kivágom, de addig sincs elő.

-Havonta egyszer takarítót hívok aki az egész lakást puccba vágja csilli-villire.


Szóval mivel nekem sem segített senki a rendrakásban, ezért olyan intézkedéseket vezettem be amivel az én dolgom meggyorsítható. Így 15-20 perc alatt igen hatásos kártalanítást tudok végezni.

2016. aug. 19. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/35 anonim ***** válasza:
42%
Tehát amíg anyád csinálta meló és gyerek mellett a házimunkát, addig az normális volt. Most neked kell, és sír a szád. Kettős mérce. Remélem az én lányom sosem lesz ennyire szégyellni való.
2016. aug. 19. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/35 anonim ***** válasza:
47%
Ne haragudj de hány éves vagy ???? 12 óra munka leszív ?? Wáo .. képzeld el mikor 6 fő után mosol fözöl takaritasz nap mint nap munka mellett ugy,hogy ott egy gyerek is .. na ? Sirnál mert a gyerek nyakug csokis és szét kente a lakásba ?? Én is megtudtam csinálni mig otthon laktam az anyukámnál ..
2016. aug. 19. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/35 anonim ***** válasza:
36%

a párom is még otthon él a szüleivel.

a párom is szólt az elején,mielőtt elsőre hazavitt,hogy a szülei nem nagyon rendszeretők. hát tényleg nem azok. viszont a párom szobája tiszta és rendezett volt és azóta is az. a lakás szalad, de annyira nem érdekel, mivel a saját részét ő rendben tartja és elpakol maga után a többi helyiségben is. de csak maga után. én ezt teljesen megértem és nem félek,hogy jajj mi lesz ha összeköltözünk(hamarosan esedékes). neked is ezt javaslom. magad után mindig pakolj el. a szüleid ganéja nem a te feleadatod. a párod ha szeret,akkor megéri

2016. aug. 21. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/35 anonim válasza:
100%
Ha még 40-50 év múlva is lesz Gyakori, elolvasnám a Te gyereked mit ír majd rólad nyugdíjasról. Ne gondold, hogy ha most elhatározod, hogy bezzeg Te másképp teszel majd nyugdíjas korodban, 50 évvel előre nem tudhatod a tutit. Mindkét véglet esélyes.
2016. dec. 11. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!