Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ti rábíznátok a 11-es gyereket...

Ti rábíznátok a 11-es gyereketekre a most elsős gyereketeket így?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Nagyon rossz hír ért így a sulikezdéssel kapcsolatban, mert most lesz elsős a kistestvérem és azt mondták, hogy innentől minden nap nekem kell mennem érte, mert ők nem fognak ráérni soha. Átszámolva 1 órával érnék később haza. Amit tudni kell, hogy a testvérem idegesítő és folyton visítozik meg ordibál, sír, káromkodik és elég ciki így vele utazni. Eddig, amíg oviba járt, attól csak 10 perccel értem később haza és csak heti 1-szer kellett mennem érte és akkor már mindenki nézett, hogy milyen a gyerek.

2016. aug. 29. 21:08
1 2 3 4 5 6 7
 11/68 anonim válasza:
32%
Rip Martin gec ezt beszoptad
2016. aug. 29. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/68 anonim válasza:
22%
Költözz el. Gec
2016. aug. 29. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/68 anonim ***** válasza:
80%
5: te meg számolni. Nem 11 éves, hanem 11.-be jár a kérdés szt. Tehát lassan 18...
2016. aug. 29. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/68 anonim ***** válasza:
44%
Szólj nekik, hogy fizessenek bébiszittert, aki hazaviszi, és ott is marad vele, amíg anyád hazaér. Ez havi szinten úgy 70-80 ezer Ft-ba kerül, ennyivel kevesebb jut rátok, de nyilván megéri, hogy ne sérüljön a szabadidődhöz való jogod.
2016. aug. 30. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/68 anonim ***** válasza:
25%
a nagyszülők nem tudnak érte menni?
2016. aug. 30. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/68 anonim ***** válasza:
59%

Lassan nagykorú vagy. Viselkedj is úgy!

Sokszor lesz még az életben, hogy olyat kell csinálni, amihez nincs kedved, de ez nem jelenti azt, hogy akkor nem is kell megcsinálni.

Egy család vagytok!!!

Gondolom a szüleid nem azért dolgoznak ennyit, hogy direkt kiba.sszanak veled.


Legyen benned annyi felelősség érzet, hogy nem hagyod, hogy a kistesód egyedül utazgasson, csak mert neked nincs kedved elhozni.

Hát kövezzetek meg, napi 8 óra munka után nekem sincs kedvem még plusz fél órát utazgatni, hogy elhozzam a gyerekem az oviból, aztán vele menjek bevásárolni, és öt után essek haza, felpakolva mint a málhás szamár. Én is szívesen mereszteném otthon háromkor. Szerinted kit érdekel!?


Persze, nem neked szülték, nem vagy köteles akár csak a kisujjad is mozdítani. Csak aztán ne csodálkozz, ha pár év múlva ők szó szerint ezt fogják a fejedhez vágni, mikor te nem tudod elhozni a gyereked az oviból, és a nagymama nélkül nem tudod megoldani. Esetleg akkor majd a kistesód tudod csak megkérni, hogy ő már majdnem felnőtt: kísérje haza.


Tekintsd ezt befektetésnek: később jól lehet rá hivatkozni, ha te szeretnél valamit. Illetve ne csináld, ha ennyire se vagy képes: max. ha anyád kénytelen 6 órában dolgozni, sokkal kevesebb fizetésért, nem lesz kérdés, kin fognak spórolni.

Eltartani kötelesek, de nem kötelező ilyen luxust biztosítani, mint telefon, internet, divatos ruhák, Meki a barinőkkel. Aztán lehet vigyorogni.

2016. aug. 30. 04:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/68 anonim ***** válasza:
37%

"Tudják, hogy nincs semmi dolgom, nem hagynak engem a barátaimmal lógni ígyse-úgyse vagy elmenni otthonról. Az a baj, hogy anyám nem hagyhatja el a munkahelyét 5 előtt és húgom nem bír addig sehol sem lenni, apám meg 12 órás munkát nyom."


Ezek ismeretében beba.szna, ha a 17 éves lányomra nem lehetne rábízni az elsős kistesót, és két lehetőség maradna: egyik szülőnek állást váltani, nyilvánvalóan kevesebb fizetésért, addig a kisgyerek egyedül utazik át a városon, vagy a kicsi innentől egyedül utazik.


Viszont arra mérget vehetsz, hogy ha a 17 éves gyerekem ezt így előadná, hogy neki nincs kedve, mert idegesíti, utálja, és ciki vele utazni, (magyarán utálja), akkor első körben mehetne diákmunkázni, mert ő fizetné a bébiszittert. Másrészt jó ha, időben tesz félre pénzt, mert ha betölti a 18-at, úgy kivágom, mint a macskát egészségügyi sétára.

Lehet, csak azért vagyok ilyen zabos, mert én csak 14 voltam, mikor a kistesóm megszületett, de nekem nem merült fel a fejemben, hogy nem hozom el, ha a szüleink dolgoznak, én meg úgy is ráérek. Elvégre egy család vagyunk.

Ha ennyire nem vagyunk egy család, hogy nem tudunk egy ilyen kérdést együtt megoldani, akkor annyira sem, hogy eltartsak valakit, akit már nem kötelező, és nem akar beilleszkedni a családba.

2016. aug. 30. 05:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/68 anonim ***** válasza:
69%

15:

Nem értem. A kérdező nem akar értemenni, és adják alá a lovat, hogy ne is, elvégre nem neked szülték, oldják meg, ha vállalták...

Khm.... olyat te hol olvastál, hogy a nagyszülőknek szülték a gyereket?


Ráadásul a legtöbb nagyszülő dolgozik, hiszed vagy sem. Éljen a magas nyugdíjkorhatár! Ráadásul még az sem biztos, egyáltalán vannak (esetleg már nem élnek), vagy egy városban élnek a kérdezővel.

Ellenben vele, aki nem hogy egy városban, egy háztartásban él a szüleivel és a tesójával.


Komolyan nem értem a mai tiniket.

A szülő már nem nevelő, nincs szava, 18 felett megy a mellverés, hogy "senki se szóljon bele, azt csinálok amit akarok", de azért tartsák már el még 25 évesen is, meg neki JÁR minden.

Tessék elképzelni, hogy a szülő nem rabszolga, nem cseléd, és ő is 18, hát kur.va szép világ lenne, ha mi is csak azt csinálnánk, amit akarunk, és senki se szóljon bele...

2016. aug. 30. 05:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/68 anonim ***** válasza:
100%
Nalunk ez ugy van megoldva, hogy heti 1x-2x megy erte egy baratunk (akinek fizetunk egy jelkepes osszeget), a het tobbi napjan pedig nagyreszt en vagy neha apa. Ocsem 3.-ba megy, en 20 leszek. Anyanak mivel fix a munkaideje es a kolkot nem akarjuk nagyon kesoig bent hagyni, csak igy tudjuk megoldani. Nekem ennyi belefer, nyilvan kenyelmesebb lenne ha nem volna erre gondom, dehat ez van. Az ocsemmel nagyon jo a kapcsolatom, amit a szuleim ki is hasznalnak rendesen, mert kb egesz nyaron en vigyaztam ra :D Egyebkent egy elsos kislany megis hogy tud olyan rosszul viselkedni a buszon? Ha nagyon zavar kerd meg a szuleid hogy beszelgessenek vele, illetve ne minden egyes napon varjak mar el toled a szolgalatot.
2016. aug. 30. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/68 anonim ***** válasza:
60%

Oké, hogy család, meg segítség, meg összetartás, meg minden, de még mindig nem magyarázta meg senki, hogy MINEK kell gyerek, ha a szülőnek nincs is rá ideje, csak lepasszolja valakinek minden nap? Mire jó ez, hogy kipottyantok egy kölköt magamból, aztán majd csak lesz vele valami, majd valaki csak pesztrálja? Nem néha, hanem minden nap.

Mellesleg mikor a kérdező kicsi volt, akkor is megoldották valahogy tesó nélkül. Úgy nem lehetne?

2016. aug. 30. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!