Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ti rábíznátok a 11-es gyereket...

Ti rábíznátok a 11-es gyereketekre a most elsős gyereketeket így?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Nagyon rossz hír ért így a sulikezdéssel kapcsolatban, mert most lesz elsős a kistestvérem és azt mondták, hogy innentől minden nap nekem kell mennem érte, mert ők nem fognak ráérni soha. Átszámolva 1 órával érnék később haza. Amit tudni kell, hogy a testvérem idegesítő és folyton visítozik meg ordibál, sír, káromkodik és elég ciki így vele utazni. Eddig, amíg oviba járt, attól csak 10 perccel értem később haza és csak heti 1-szer kellett mennem érte és akkor már mindenki nézett, hogy milyen a gyerek.

2016. aug. 29. 21:08
1 2 3 4 5 6 7
 51/68 anonim ***** válasza:
44%

Úristen, ez most komoly?

Le lehet pontozni, magasról teszek rá, de mi az hogy egy 17 éves taknyosorrú gyerek dirigál, hogy nincs kedvem, meg ilyenek?? Itt meg állítólagos felnőtt emberek adják alá a lovat, hogy nem neki szülték, meg ilyenek! Ez egy családban teljesen normális, hogy a nagy vigyáz a kicsire! Persze itt a sok okos, hogy keressenek a szülők másik iskolát, meg munkahelyet, mert az úgy megy... Jó reggelt! Magyarországon vagyunk, ahol sajnos a fizetések korántsem arányosak sem a rezsivel, sem a hitelek törlesztőrészleteivel, sem semmiféle fogyasztási cikkel. Lehet apu, anyu fillérekért alázza meg magát azért a kurv* pénzért, hogy legyen miből etesse a kérdezőt, de ezt most jól meghálálja. Sok embernek itt fogalma sincs arról, hogy sok szülőnek ez mindennapos gond. Akkor ne szüljön gyereket? Húha! Észlények vagytok ám, akkor igazából nem sok gyerek születne, de nektek ugye ez is mindegy, de majd sírtok, ha nyugdíjba mentek

Emberek sokasága dolgozik három műszakban, meg folyamatos műszakban, akkor azok se szüljenek, igaz? Majd ti megmondjátok, hogy kinek lehet gyereke, meg kinek nem! Igen szép!

Te meg kérdező vedd tudomásul, hogy ezeknek az embereknek az életeddel tartozol, fogalmad sincs arról, hogy a szüleid mennyi mindenről mondtak le érted életük során, Úgyhogy kutya kötelességed segíteni őket ahol csak tudod! Ahogy látom, igen jó sorod is volt, mert kissé el vagy szállva magadtól. Egyébként meg ha nem tetszik a rendszer nem muszáj a nyakukon élned, költözz el, azt mutasd meg, hogy mennyire lehet menni segítség nélkül!!!

2016. szept. 21. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/68 anonim ***** válasza:
57%

Hihetetlen hogy meg azon haborogtok, hogy a nagy viszi haza a kicsit es nem a szulo - aki mellekesen dolgozik, hogy etesse-ruhaztassa-ellassa a ket gyereket.


Kb. mintha a foldre kuldtek volna ki kapalni, vagy a pusztan levo kutra vizert, ami kilometerekre lenne... a tesojat kell felvennie egy majdnem felnott embernek!


Eszem megall. En altalanosban atmentem a baratnommel a tesoinkert az oviba, felszedtuk oket aztan ki a varosi puszpalyaudvarra es haza falura. Ha hulyeskedtek megszoltuk oket, megtanitottuk nekik, hogy az uttesten athaladaskor korbe kell nezni meg ilyenek.


Majdnem felnott vagy es ezen rugozol, hihetetlen.

Szolj ra, ha idiotan viselkedik, az en mostohatesoim is olyanok voltak mint a kisordogok... kb. fel napig, utana tudtak, hogy velem nem kell szorakozni.

2016. szept. 21. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/68 anonim ***** válasza:
36%

elozo vagyok:


Ha ennyire kell neked az az 1 ora szabadido, na meg nyug a testvered, idegesitenek a szuleid, hogy "minek vallaltak meg egy gyereket", akkor hajra, uccu neki, legy fuggetlen! A szuletesed napjara ne kerj semmit, pakold ossze a cuccaid, aztan irany a "nagy, fuggetlen, szabad felnottelet" 🙏 Itt majd sajat magad ura leszel! 😂



Imadtam a bolgar munkatarsamat. Nagyon kemenyen dolgozik es mar van haza Londonban (rohadt draga) egy szobat kiad a hazban egy idegennek, a fia megszolta, hogy minek van idegen a hazban, ot idegesiti, meg jo lenne neki az a szoba. Mire a no annyit mondott neki "kisfiam, ha kifizeted a szoba arat, akkor a tied lehet, addig meg Z lakik ott" 😂

2016. szept. 21. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/68 anonim ***** válasza:
85%

Nem kötelességed elmenni a tesódért, de egy családban sok dolog van, amit nem kötelességből csinál az ember. Hanem mert családról van szó, és a család jó esetben együttműködik, segítenek egymásnak ha kell.


Az más lenne, ha délután lenne edzésed, különtanár, stb., de ahogy írtad nincs erről szó. Nem maradsz le semmi fontosról, maximum 1 órával kevesebbet netezel/tévézel.


Amúgy gondolj bele ebbe: a szüleid nem tettek meg érted sokmindent, ami nem lett volna "kötelező"? Nem kértél tőlük soha olyan játékokat, kajákat, ruhákat, amikre igazából nem volt szükséged? Szerintem ha átgondolod rájössz, hogy a szüleid mennyit tettek érted, és te ezt most viszonozhatnád valamivel így 17 évesen.


Szerintem a szüleid nagyon hálásak lennének neked, és ez később ilyen dolgokon is múlhat, hogy ők mennyire támogatnak téged, amikor már nem lenne "kötelező" (18 éves korod után, ami mindjárt itt van). Szerintem 18 évesen is kapsz majd tőlük kaját, ingyen lakhatást, és sokminden mást. Mert egy család normális esetben így működik.

2016. szept. 21. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/68 anonim ***** válasza:
62%

#51

Szívesen segítek a szüleimnek még most is, hogy nem függök már tőlük, amint megtudom, hogy van otthon valami nagyobb munka, egyből megyek és segítek, kérniük se kell, ez természetes.

VISZONT még mindig nem kistesót kell szülni, akit a nagy nyakába lehet varrni. Gondolom, ha hiányozna neki egy kisgyerek, akkor szülne/csinálna sajátot. Álljon már meg a menet. A gyerek elsősorban a szülőé. Nyilván az, hogy néha-néha rábízzák a nagytesóra, az természetes. De így, hogy minden nap neki kell égetnie magát vele, mert a szülők még megnevelni is képtelenek, így értelmetlen.

De komolyan, mondj már egy ésszerű érvet, hogy így MIÉRT kell még egy gyerek, ha nincs idő foglalkozni vele? Mire jó így? A szülő számára kb olyan, mintha nem is lenne, vagy olyan, mintha lenne egy unokájuk. Komolyan nem fér a fejembe, hogy nekik ez miért jó és minek kell gyerek ilyen körülmények között, szóval ne vedd költői kérdésnek, várom a magyarázatot. Te vállalnál gyereket azért, hogy költhess rá, meg esténként talán adj neki egy jóéjtpuszit, és ennyit érintkezz vele? Ennél még az is mélyebb kapcsolat, ha a szomszéd Pistikével váltasz 2 szót mikor kint labdázgat a kertben, ehhez nem kell saját gyerek, főleg akkor nem, ha már ekkora nyűgnek állítod be.

2016. szept. 21. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/68 anonim ***** válasza:
74%

55. most azert ne tulozz mar. Azert mert hazaviszi a nagy a kicsit az meg nem azt jelenti, hogy anyuka-apuka le se szarja a kicsit.


Imadom ezeket a "entitled" tinedzsereket. Nekik iPhone kell, nekik szabadsag kell, sajat szoba, uj ruha, trendi fuzet, menk taska, a csalad meg csak van, "ok nem kertek, hogy megszulessenek" nekik nincs kozelesseguk ezert, csakis jogaik vannak. Ok nem akartak kistestvert, igy nem is tartoznak felellosseggel erte.


Hat tudod mit, ha az en gyerekem lenne ilyen, ennyire tenne ra, hogy az apjaval mit megteszunk erte, a kistestvereert nem lenne kepes elmenni iskola utan, tudod mit csinalnek?


Megmondanam neki, hogy 18 eves korodig van fedel a fejed felett, a hutoben kapsz egy reszt, oda teszek neked kajat, de nem fozok rad, mert kell nekem a szabadido. Nem mosok rad, van egy szobad, aztan a 18. szuletesnapodon el lehet menni, ha ennyire nem szamit neked a csalad, ne hereskedj az apadon-anyadon. El lehet menni es akkor majd magad leszel magadnak, nem kell senkinek se segiteni.


Hihetetlen, hogy itt meg adjak ala a lovat. Pff, ilyen gyerekem lenne rosszul lennek mit neveltek 17 evig. "Neki kell az 1 ora delutan" Majd akkor diakmeloban is mondja ezt, amikor kiteszem es dolgoznia kell az alberletert.

2016. szept. 21. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/68 anonim ***** válasza:
52%

"mert ők nem fognak ráérni soha" Aki nem ér rá soha, az mikor foglalkozik a gyerekkel? Ráadásul ha ennyire nem bír viselkedni, akkor nyilvánvaló, hogy nem foglalkoznak vele eleget.

Amúgy hol írtam, hogy kapjon meg mindent, meg ne kelljen csinálnia semmit? Saját szoba mondjuk szerintem alap iskolás kortól, de a többi? Alap dolgokat mindig megkaptam, ha valami pluszt akartam (új teló, laptop, drágább ruha, stb) akkor azért meg megdolgoztam. A háztartásból is evidens, hogy mindenki kiveszi a részét, aki abban a házban él. De a kisgyereket még mindig a szülőnek kéne nevelnie.

Amúgy meg vicces a hozzáállásod :D A család azért család, hogy segítsük egymást mindenben, ennek fényében hajítsuk ki a gyereket amint lehet, csak mert nem pattogott úgy, ahogy a szülő kitalálta, bármi áron. :D

2016. szept. 21. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/68 anonim ***** válasza:

Bakker, az, hogy megkérik, hogy vigye haza a tesót délután, nem egyenlő azzal, hogy "felnevelteti vele". Vagy ti kizárólag a buszon neveltek gyereket, hazaérés után meg bezárjátok a szobába?

Egy család tagjai természetes, hogy segítenek egymáson. Itt az a baj, hogy a kisgyerek nem tud viselkedni, meg kellene nevelni.

2016. szept. 21. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/68 anonim ***** válasza:
76%

"De komolyan, mondj már egy ésszerű érvet, hogy így MIÉRT kell még egy gyerek, ha nincs idő foglalkozni vele? Mire jó így?"


Dolgoznak, napi 8-10 órában, mint majdnem mindenki ebben az országban. Vagy a tieid egész nap melletted ültek gyerekkorodban és a segélyt várták, vagy mi?

2016. szept. 21. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/68 anonim ***** válasza:
21%

"Dolgoznak, napi 8-10 órában, mint majdnem mindenki ebben az országban. Vagy a tieid egész nap melletted ültek gyerekkorodban és a segélyt várták, vagy mi?"

Nem, hanem felváltva dolgoztak délelőttösben és délutánosban. Egyikük elvitt oviba/suliba, a másikuk pedig tudott értem jönni. Tényleg lehetetlen volt megoldani :D Ha meg valaki 8-4-ig dolgozik, annak meg ott a napközi a gyereknek.

2016. szept. 21. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!