Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ti rábíznátok a 11-es gyereket...

Ti rábíznátok a 11-es gyereketekre a most elsős gyereketeket így?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Nagyon rossz hír ért így a sulikezdéssel kapcsolatban, mert most lesz elsős a kistestvérem és azt mondták, hogy innentől minden nap nekem kell mennem érte, mert ők nem fognak ráérni soha. Átszámolva 1 órával érnék később haza. Amit tudni kell, hogy a testvérem idegesítő és folyton visítozik meg ordibál, sír, káromkodik és elég ciki így vele utazni. Eddig, amíg oviba járt, attól csak 10 perccel értem később haza és csak heti 1-szer kellett mennem érte és akkor már mindenki nézett, hogy milyen a gyerek.

2016. aug. 29. 21:08
1 2 3 4 5 6 7
 61/68 anonim ***** válasza:

"A csalad azert csalad hogy segitsek egymast. De ha nem pattog ugy ahogy mondod, kiraknad."


Kiraknam, mert o nem segit be ezek alapjan, csak elvar maganak minden, en meg nem tartok el egy heret, akinek en vagyok a szardarab, amiett sajnos a munkam miatt nem tudok elmenni a testvereert. O pedig ezt hatalmas nyugnek erzi, de a "sajat szoba alap kisiskolas kortol". Tudod mit? A sajat lakas is az lehet, 18 eves korodtol nem kotelesek eltartani a szuleid. Ha mar ennyire az alapoknal tartunk.


Nem kell segiteni a csaladban, de azert alljon mar meg a menet?! A kistesvereert nem menne el az iskolaba, de a sajat szoba, kaja, mosas, zsebpenz, net, telefon az gondolom tok alapszukseglet, ugye?

Anyu-apu sajnos igy talalt munkat, nem igazan terem munka minden fan, es vegkepp nem erdekli a munkaltatot, ha gyereked van, oldd meg. De akar azt is lehet hogy az egyik szulo otthon marad, ja akkor meg penz nincs... De mondom, nyugoftan el lehet menni otthonrol, aztan ott mar azt csinal amit aka, bandazhat a haverokkal napestig.



El se hiszem, az egyik 80.000-es "ertekallo" (lol) karorakat vesz a szuleitol kapott zsepenzen, aztan megy kuncsorogni penzt masra (de az orat a sajat penzebol vette xD) a masik meg keptelen elhozni a kistesojat az iskolabol.

Pf, majd kivancsi leszek a melot hogy fogjatok birni ilyen stilussal.

2016. szept. 21. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/68 anonim ***** válasza:
55%

Amikor elsős volt a húgom én 12 éves voltam és nekem kellett kisérgetni őt, meg foglalkoznom vele, mert ugyanúgy sokat dolgoztak a szüleim és ezért nem értek rá. Ne legyél már ilyen kis p*cs 17-18 éves létedre. Az én húgom is visítozott, meg ordibált. Ez van! Szinte minden kisgyerek ezt csinálja. Elkell viselni. Ha én kibírtam, akkor neked is kikell.

16/F

2016. szept. 21. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/68 anonim ***** válasza:
74%

ma 19:36

Öhm, nem tudom, hogy honnan veszed, hogy kamasz vagyok :D

Azt meg végképp nem tudom, hol látsz 80ezres karórákról szóló hisztit a kérdésben, de oké.

Munkát meg elég könnyű találni, legalábbis kb minden ismerősöm mondja, hogy a melóhelyére lepkehálóval se lehet összeszedni elég embert, egyszerűen nincs annyi dolgozó, mint amennyi kéne.

Bár 8 általánossal lehet, hogy tényleg nehéz melót találni, meg nehéz eltartani egy gyereket, ez esetben igazad van.

Azt se értem, hogy honnan veszed, hogy nem segít attól, hogy nem szeretné, ha kvázi kapna egy gyereket a nyakába. Én pl soha nem jöttem ki kisgyerekekkel, egyszerűen nem tudok szót érteni velük, viszont egyenesen szeretek pl takarítani, szívesen kipucolom a lakást. Akkor én se csinálok semmit, és haszontalan vagyok? :D

2016. szept. 21. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/68 anonim ***** válasza:
33%
Ja, meg még mindig nem mondtad el, hogy ha ekkora nagy teher egy gyerek, hogy EKKORA hálát vársz el azért, mert eltartod amíg kiskorú, akkor mi a fenének kell. Ne vállalj gyereket, és egyből nem kell eltartanod a szemét kis suttyót, nem kell áldozatot hoznod, élheted az életed lehúzás nélkül, ennyi. Nem leszel jótét lélek csak azért, mert nem pusztul éhen a gyereked... Nem is értem az ilyen embereket. Aki gyereket vállal, az számoljon már azzal, hogy igenis lesznek igényei.
2016. szept. 21. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/68 anonim ***** válasza:
47%

63-64 par kerdessel lejjebb van a karoras hisztizo kiscsaj, aki szerint felhaborito, hogy az anyja raszolt, hogy ne vegyen a zsebpenzebol 80.000-es "ertekallo" (lol) karorakat es utana ne menjen hozza ujbol penzert kuncsorogni. Azt hiszi a zsebpenz az ove, az anyja meg valami bankautomata.


Lesz gyerekem es normalisan fogom nevelni, nem ugy, hogy napi 1 orat nem kepes a csaladert "felaldozni"- mondjuk nekem ez meg mindig nem aldozat, elmondtam, hogy en altalanos iskolaskent is siman mentem a kishugumert oviba es nem is ertem, hogy hogy lehet valaki ennyire onzo, mint a kerdezo es a hozza hasonlo tipusu emberek, akik tesznek a csaladjukra, csak nekik legyen meg a "szabadsaguk, meg a sajat kis teruk, meg ami meg eppen kell: telefon, internet, laptop, ruha stb." Hogy ezert a szulo mit vallal az tok mindegy, elvegre a gyerek nem kerte, hogy megszulessen, a szulonek kotelessege mindent a gyerek segge ala rakni. Na az ilyennek sok sikert kivanok a felnott eletben, ahol nem csak jogok, hanem kotelessegek ks vannak.

2016. szept. 22. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/68 anonim ***** válasza:
64%
A másik kérdés miatt miért ezt a kérdezőt kell oltani? Amúgy a zsebpénz egészen pontosan arra való, hogy a gyerek arra költse, amire akarja. Akinek ez fáj, az ne adjon, nincs azzal semmi gond, én se kaptam soha, és tök jól megvoltam.
2016. szept. 22. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/68 anonim ***** válasza:
0%

Mert ugy nez ki nagyon sok fiatal ilyen. Ennyi. Remelem nekem jobban megy majd a neveles, mint a szuleiknek. Az eddigiek eleg jol mentek :)


A zsebpenz a gyereke, de nem ugy, hogy adok neki 5000-et, osszegyujti, vesz belole egy 80.000-es orat, ugy hogy melle minden masra penzt ker. Azt az 5000-bol kene megvennie. A vita ott azon all, hogy az anya szova tette, hogy nem ugy van az hogy zsebpenzt elteszi orara, masra meg meg kulon ker lovet. Hat mi az anyja bankautomata?


Ez a kerdezo meg egy kis nyamnyila tini, akiben semmi felelosseg- vagy osszetartastudat nincsen.

Aki ennyire tesz a csaladunkra, azt ugy ahogy korabban leirtam nem istapolnam. Az ocsiert nem megy el 1 ora a napjabol, de en napi 8-13-at dolgozzak hogy, neki fedel legyen e feje felett es mindene meglegyen. 18 evesen majd megmutathatja milyen jol el tudja magat tartani es akkor ugy szervezi a napjat, ahogy szeretne (-munkaido)

2016. szept. 22. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/68 anonim ***** válasza:
48%
Ki nem állhatom az ilyen szülőket, akik a nagy gyereket (aki 14-15 évvel is idősebb) baby sitternek nézik és folyton lepasszolják neki a gyereket, mert nekik nincs rá idejük. Az ilyen ne szüljön még egy gyereket, csak a kapcsolatot mérgezi meg az idősebb gyerekkel.
2017. ápr. 23. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!