Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ha az anyám kiskorom óta nem...

Ha az anyám kiskorom óta nem tudott velem kedves lenni, nem éreztem, hogy őszintén szeretne, elfordultam tőle, és ő rámhagyta, nem foglalkozott velem, jogos a hozzáállásom?

Figyelt kérdés

Húszas éveim elején járok, önállósodás előtt, le kellett zárnom ezt a témát valahogyan. Soha nem éreztem anyámnak, nem tudtam rá úgy tekinteni, csak egy ember volt számomra, aki eltartott és elkényeztetett.


Kiskorom óta nem is beszélgettünk szinte semmiről, úgy érzem elhidegült a kapcsolat, eltávolodtunk egymástól, és nem szeretem, nem kedvelem. Az alapvető tiszteletet megadom neki, de csak úgy vagyok rá képes tekinteni, mint két ember akik segítik egymást. Úgy gondolom, nem szakítanám meg vele "végleg" a kapcsolatot, csak olyan szinten, hogyha segítségre szorul, akkor hálából segítek neki, viszonzásképp.


Lelkileg sérültem emiatt, és nem tudtam beilleszkedni, de túl vagyok már ezen, nem hárítom a felelősséget. Attól még, hogy elkényeztetett, nem volt jó gyerekkorom, magamtól túl esetlen voltam.


De felköszönteni nem tudom, ajándékot sem venni neki, mert nem kedvelem, és beszélgetni sem esik jól vele, látni sem őt. Ez gond, vagy rendben van így?



2016. aug. 30. 19:09
1 2 3 4 5
 11/44 anonim ***** válasza:
Szia!Hány éves vagy,külön élsz vagy együtt éltek?Tanulsz vagy dolgozol?Könnyebben tudnék tanácsot adni,ha ezeket tudnám.Sajnos nekem is vannak tapasztalataim a témában,szóval tényleg várom válaszaid,segíteni szeretnék. :)
2016. aug. 31. 02:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/44 anonim ***** válasza:
Anyud valószínűleg nem jól szeret. Más a szeretetnyelve, mint a tiéd. Ilyen van. Az önérzetedet hagyd a p**ába, nem jó tanácsadó. Próbálj meg beszélgetni anyuddal, lehet, vannak jó gondolatai, érzései, csak nem tudta soha, hogy ossza meg veled. Segíts neki.
2016. aug. 31. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/44 A kérdező kommentje:

Utolsó, elbizonytalanítottál. De én nem fogom tudni őt megváltoztatni. Ha nem elégedett az életével, nem tud őszinte lenni. Tényleg van egy rossz személyisége, amivel képtelen vagyok szimpatizálni. Össze vagyok zavarodva. Ő is csak egy ember, miért kéne "ráerőltetnem" magam... Felnőtt ember volt, miért nem találta ki, hogyan tegyen ez ellen valamit, még időben, úgy tűnik, mintha "lemondott volna" a gyerekéről.


Változtatni a hozzáállásán, a személyiségén az luxus. Változzon a gyerek mi... Érzelmileg, emberileg kihez alkalmazkodjon?


Voltak egyébként apróságokról, hétköznapi dolgokról beszélgetések, de nagyon nehezen értettük meg egymást. Jót nem tudtunk még beszélgetni. Zavaró a stílusa, gondolkodásmódja számomra.


A bántás, és a lekezelés is érdekes szeretetnyelvek, képtelen belátni, ha hibázik.

Nem lehetek szakember, hogy rendbehozzam. Lehet képtelen az érzelmekre, semmi empátia nincs benne.


Mikor belegondolok, ha adnék neki ajándékot, akkor "félreértené", hogy az eddigieket jól csinálta, és belátnám vele, hogy én szúrtam el... Ő pedig tökéletes.

2016. aug. 31. 12:14
 14/44 anonim ***** válasza:
51%

Figyi, neked két választásod van. Vagy te is elfordulsz anyádtól, és akkor mehetsz egyedül a világba, vagy megpróbálod megoldani a problémát. Megváltoztatni nem fogod anyádat, mert senkit nem lehet, kizárólag saját magadat. Játszhatod tovább a sértett önérzetű, frusztrált tinit, vagy ha felnőttnek érzed magad, kérhetsz segítséget mondjuk pszichológustól, olvashatsz ilyen jellegű könyveket, tanulmányokat, hogy megérthesd, mi játszódik le benned, és mit érezhet anyud. Ha van egy kis intelligenciád, akkor látod a problémát; és ha fontos, akkor megoldást is keresel rá.

Én ugyan nem vagyok pszichológus, meg hát a távolból nyilván senki nem fog diagnózist felállítani, de első körben hasznos, ha abból indulsz ki, hogy anyud szeret téged. Mert az emberek általában erre vannak berendezkedve, hacsaknem frusztrált zsebdiktátorok, esetleg pszichopata állatok. Reméljük, anyud egyik kategóriába se tartozik. Az, hogy elkényeztetett, az esélyes, hogy a szeretetének jele, csak pont nem azt adta, amire neked szükséged volt. Ettől még simán lehet jófej, csak sok a sérelem. Valószínűleg benne is, csak te meg erre nem vagy kíváncsi, mert a sajátjaid jobban érdekelnek. Ilyenformán semmiben nem vagy különb nála, főleg akkor, ha úgy állsz hozzá, hogy "nekem van bajom, ő változzon, oldja meg". Ettől még te is lehetsz simán jófej, csak egymásra kéne találnotok, nem pedig azon agyalni, hogy jogos-e, hogy anyámnak nem adok ajándékot, mert akkor megjutalmazom az eddigi viselkedését (mondjuk reméljük, azért anyádnak több intelligenciája van, mint egy kutyának, mert ezt maximum náluk szoktuk alkalmazni, meg legfeljebb nyolcéves gyerekeknél). Ha kicsit fejleszted a személyiségedet, mindjárt szimpatikusabb leszel neki is. Meg ő is neked..

2016. aug. 31. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/44 anonim ***** válasza:
Nagyon is érthető, hogy elhidegültél tőle. Hiszen akarva akaratlanul rengeteget ártott neked a fejlődésedben. Nincs annál rosszabb, amikor egy gyerek nem kapja meg a feltétel nélküli szeretetet, gondoskodást, törődést, odafigyelést, melegség érzését egy családban, ahová jó menni, ahol jó lenni, ahol biztonságban érzed magad. Édesanyád valószínűleg mindent megtett, ami tőle tellett, ennyire volt képes, nem erőltette magát, hogy többet tegyen. Én azt mondom, hogy biztos, hogy nehéz egy gyerekkel a családban, van sok gond, probléma. Viszont aki teherként tekint a gyerekére, az minek szül. Aztán a gyerek felnő, így-úgy és egy érzelmileg, lelkileg sérült, megbántott felnőtt lesz belőle. Teljes mértékben megértem, hogy neheztelsz édesanyádra, az érzés helyénvaló sajnos ilyen esetben. Sajnálom anyukádat is, mert látod visszakapja sajnos. Érzi ő hidd el, hogy nem szereted teljes odaadással, de lehet, hogy neki ennyi bőven elég is. Nem lehet egy nagyon érzelmes ember, hiszen ha az lenne már kicsi korodtól érezte volna, hogy mire van szükséged, hogy boldog kis családi életed legyen.
2016. szept. 10. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/44 anonim ***** válasza:
Még annyit, hogy beszélünk ezekről a már-már jelentés nélküli szavakról, hogy szeretet, odafigyelés, törődés stb. De én egyetlen egy szülőt sem tudok felmenteni, aki ezt nem adta meg a világ legtermészetesebb dolgaként a gyermekének, és a gyerekének bánatot okozott, és a gyerek nem boldog, és itt kell bánatában kérdéseket feltennie a témában. Nem érdekel, hogy rosszul szeretett, ettől még a kérdezőnek nem lesz jobb, nem lesz béke a lelkében. Mindig is fájni fog neki, hogy nem kapta meg az, amire minden gyerek vágyik. És akkor még ő érezze rosszul magát, amiért nem tudja szeretni az anyját. Az anya vajon rosszul érzi magát? Próbál változtatni, kapálózik, hogy helyrehozza? Nem úgy tűnik. Jogos a kérdező ellenszenve az édesanyja felé. Más kérdés, hogy jó lenne tényleg ezt az ellenszenvet megszüntetni, de hát hogyan, ha az anya nem partner ebben? Ha teljesen elbeszélnek egymás mellett, ha nem érzik egymás rezdüléseit. Két elidegenedett emberről van szó. Próbálj meg talán kedves lenni, ajándékot venni, beszélgetni, ahogy mások tanácsolják, de készülj fel arra, hogy újabb és újabb csalódások érnek majd, amikor anyukád nem úgy reagál, ahogy elvárnád.
2016. szept. 10. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/44 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, tisztább lett a kép. Tényleg az egész eddigi éveimre kihatással volt ez, hogy nem kaptam szeretetet, nagyon csúnyán benéztem mindent idáig... :( Azon vagyok minden erőmmel, hogy rendbehozzam, és teljes értékű emberré váljak.


Nekem egyre inkább az tűnik szembe, mintha nem úgy reagálna a dolgokra, mint ha nem lenne semmi problémája. Szóval érzelmileg gondok lehetnek nála, sokat "színészkedik", próbál manipulálni, de mintha nem is venné ezt észre. :( Furcsa. Mindig ilyen volt. Megbántam, hogy haragudtam rá, és közben hárítottam rá a felelősséget, racionalizáltam a külvilágot és behúzódtam az álomvilágomba, nem kezdtem el kiskoromban már jobb irányba változni. Temperamentumos voltam, alacsony érzelmi intelligenciával. Már ki tudja hol lennék... Bár, még mindig jobb, hogy magamba fordultam, mintha drogoztam volna, vagy rossz társaságba kerülök. Nem sajnáltatom magam, hibáztam.


Apámat nem is kereste, nem láttam pici korom óta, róla semmi jót nem hallottam, de nem is keltett bennem jó benyomást kiskoromban, talán most sem keresném, főleg nem ennyi idő után. Ő is hasonló szülő, problémákkal, ivott is...


Mint anyám már szerintem nem fogok rá tudni tekinteni. Nem tudom, hogy képes lennék-e rá. Abban a korban vagyok már, hogy fel kell tudnom találni magam, milyen irányt vegyen az életem, stb. De ezen is vagyok gőzerővel jó ideje... Lehet nem is tudna nekem segíteni ezekben a dolgokban, csak apróságokban, amire magamtól is rájövök. Arra gondolok itt, hogy mintha nagyon más világban élne, mint amilyet én magaménak szeretnék tudni, és így nehezen jövünk ki. Totál más értékrend, életfelfogás. De ha én meg akarnám őt változtatni, akkor neki szembe kéne néznie az egész eddigi életével, és csak a megkeseredettséget látom rajta... Ebbe sokan belebuknak, nekem sem volt egyszerű az eddig "kiesett" elszúrt éveket feldolgoznom.

2016. szept. 10. 17:14
 18/44 anonim ***** válasza:
Csak ügyesen. Nagyon jó, hogy már átlátod ezt az egész rendszert, és igyekszel te magad változtatni rajta, és egy helyes életet megalapozni magadnak, hidd el, neked menni fog. Sajnos nagyon sok felnőtt szenved a gyermekkorban elszenvedett lelki sérülésektől. Valahogy ezeken túl kell jutnunk, különben beteggé válunk.
2016. szept. 10. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/44 anonim ***** válasza:

Szia!


Jó olvasni, hogy nem vagyok egyedül ilyen helyzetben, bármennyire is szarul hangzik ez:D Az én környezetemben mindenkinek tökéletes családja volt, mindig kilógva éreztem magam,és magamat hibáztattam,hogy nekem nem olyan.

Teljesen korrekt amit érzel és ahogyan viszonyulsz hozzá. Én csak most fogok költözni, de nem fogom keresni anyámat,az fix:D

Egyébként egy pszichológus sokat tud segíteni. Nem abban,hogy kezdj el felé közelíteni,hanem abban, hogy ezeket a dolgokat végleg rendbe tedd a fejedben. Adna egy olyan biztosságot, ami után már nem kell kiírni ide ilyen kérdéseket a vadidegen emberekhez, akiknek nem ismernek (én sem). Egy terapeuta tényleges segítséget tud adni a szaktudása miatt. Itt bárki bármit mondhat, attól az még nem lesz helytálló.

:) Remélem valamit segítettem.

2016. szept. 11. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/44 A kérdező kommentje:

Köszönöm. :) Fogok majd járni terápiákra, csak a jó szakembert meg kell fizetni, és én jó szakemberhez szeretnék. Akármelyik pszichológussal nem vagyok egy hullámhosszon. (Tapasztalat.)

Szerintem egy "elégséges" szintre sikerült eljutnom magamtól, főleg mióta kiírtam ezt a kérdést. Olvasok még könyveket, aztán majd elválik.

Furcsa ez az ajánékozás, ünnepek, köszöntések is, úgy nőttem fel, hogy ezeknek nem éreztem az értékét, ha kaptam, akkor őszinetséget nem éreztm mögötte, olyan semmitmondó volt. Valószínűleg azért, mert nem kaptam meg a kellő szeretetet, odaadást, és így eléggé "eltörpültek" ezek a gesztusok. Úgy érzem, akit szeretnék, például a páromat később, vele menne őszintén, kellemesnek találnám én is, és akkor "tudnám" mit adok neki ezzel, nem csak egy üres cselekvés lenne, mint idáig minden.


Ha elfogadom, hogy anyám egy "másik világban él", elfogadom őt egy valahogyan működő embernek, megértem, akkor tőle függetlenül tehetnék gesztust, csak teljesen máshogyan értelmezné, mint én. Van neki egy gyereke, akiről hisz valamit, aki nem én vagyok. Így tudnám őt megajánékozni...

2016. szept. 11. 11:34
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!