Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ha az anyám kiskorom óta nem...

Ha az anyám kiskorom óta nem tudott velem kedves lenni, nem éreztem, hogy őszintén szeretne, elfordultam tőle, és ő rámhagyta, nem foglalkozott velem, jogos a hozzáállásom?

Figyelt kérdés

Húszas éveim elején járok, önállósodás előtt, le kellett zárnom ezt a témát valahogyan. Soha nem éreztem anyámnak, nem tudtam rá úgy tekinteni, csak egy ember volt számomra, aki eltartott és elkényeztetett.


Kiskorom óta nem is beszélgettünk szinte semmiről, úgy érzem elhidegült a kapcsolat, eltávolodtunk egymástól, és nem szeretem, nem kedvelem. Az alapvető tiszteletet megadom neki, de csak úgy vagyok rá képes tekinteni, mint két ember akik segítik egymást. Úgy gondolom, nem szakítanám meg vele "végleg" a kapcsolatot, csak olyan szinten, hogyha segítségre szorul, akkor hálából segítek neki, viszonzásképp.


Lelkileg sérültem emiatt, és nem tudtam beilleszkedni, de túl vagyok már ezen, nem hárítom a felelősséget. Attól még, hogy elkényeztetett, nem volt jó gyerekkorom, magamtól túl esetlen voltam.


De felköszönteni nem tudom, ajándékot sem venni neki, mert nem kedvelem, és beszélgetni sem esik jól vele, látni sem őt. Ez gond, vagy rendben van így?



2016. aug. 30. 19:09
1 2 3 4 5
 41/44 anonim ***** válasza:

Tévedsz.

Részletezhetem is, ha akarod, de csak akkor szánok rá időt és energiát, ha nem értetlenkedsz, mint eddig, és oda is figyelsz arra, amit mások írnak.

2016. szept. 12. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/44 A kérdező kommentje:

Eljutottam oda, hogy nem táplálok iránta sértődöttséget azért, mert másabb az értékrendje, nincs a kellő tudás birtokában, és lehetnek problémái (nem is biztos, hogy vannak, bár gyanús, nekem sem különösebben, csak az "információhiány"). Elmondtam neki, hogy eddig haragudtam rá, és hiba volt, nem voltam képben ezekről a dolgokról, azért volt ez az egész idáig részemről. Azért sem haragszom senkire, mert nem rendelkezik kellő empatikus képességgel, felismerem, és helyén kezelem a dolgot.


Azt mondta, hogy ő rengetegszer próbálkozott, amiről én nem tudok, lehet, csak ő értelmezte próbálkozásnak, és mert magából indult ki, amire én rosszul reagáltam a saját értékrendem alapján. Olyan dolgokat mond, amiről én azt gondolom, nem eléggé felnőtt emberre vall, vagy nem eléggé lelkiismeretes emberre.


Köszönöm kedves utolsó hozzászóló, arra rávilágítottál, hogy abból kellene kiindulnom, hogy az emberek alapvetően jót akarnának, nekem ebből kell kiindulnom, még akkor is, ha a másikat elvakítja a saját önzősége. Mert az az ő problémája, nem az enyém. Ez még nem garancia arra, hogy tudom vele kellően normalizálni a kapcsolatot, mert ha ő sem változik meg kellően, nem mérgezem magam vele. Mindenesetre eljutottam oda, hogy próbálkozok, csak nem egyszerű kezelni egy ilyen viszonyt, megfelelően társalognom sem még vele. Azért változott a közérzetem.

2016. szept. 12. 12:21
 43/44 A kérdező kommentje:
Nem a magam alapján hitt személyéhez beszélek, hanem csak egy emberhez, belátva, megértve a hibáit, és így könnyebben tudok asszertíven kommunikálni vele.
2016. szept. 12. 12:37
 44/44 anonim ***** válasza:

Az első válaszhoz kapcsolódva:

Édesanyád nagy valószínűséggel nem tanult meg szeretni S ez folytatódik a te gyermekeiddel,ha te nem változtatsz.

Aki nem szereti az édesanyját, önmagát sem szereti S aki nem szereti önmagát,senkit sem képes szeretni.

A szeretetet édesanyánktól kell eltanulni, mint anyanyelvet. Ha ez lehetetlen,idegennyelvként tanulhatunk meg. Minél később kezdjük, annál nehezebb!

2022. febr. 8. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!