Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ha az anyám kiskorom óta nem...

Ha az anyám kiskorom óta nem tudott velem kedves lenni, nem éreztem, hogy őszintén szeretne, elfordultam tőle, és ő rámhagyta, nem foglalkozott velem, jogos a hozzáállásom?

Figyelt kérdés

Húszas éveim elején járok, önállósodás előtt, le kellett zárnom ezt a témát valahogyan. Soha nem éreztem anyámnak, nem tudtam rá úgy tekinteni, csak egy ember volt számomra, aki eltartott és elkényeztetett.


Kiskorom óta nem is beszélgettünk szinte semmiről, úgy érzem elhidegült a kapcsolat, eltávolodtunk egymástól, és nem szeretem, nem kedvelem. Az alapvető tiszteletet megadom neki, de csak úgy vagyok rá képes tekinteni, mint két ember akik segítik egymást. Úgy gondolom, nem szakítanám meg vele "végleg" a kapcsolatot, csak olyan szinten, hogyha segítségre szorul, akkor hálából segítek neki, viszonzásképp.


Lelkileg sérültem emiatt, és nem tudtam beilleszkedni, de túl vagyok már ezen, nem hárítom a felelősséget. Attól még, hogy elkényeztetett, nem volt jó gyerekkorom, magamtól túl esetlen voltam.


De felköszönteni nem tudom, ajándékot sem venni neki, mert nem kedvelem, és beszélgetni sem esik jól vele, látni sem őt. Ez gond, vagy rendben van így?



2016. aug. 30. 19:09
1 2 3 4 5
 31/44 anonim ***** válasza:
Szerintem zárd le a múltat,csak akkor lehetsz boldog. Aki miatt állandóan rossz érzésed van, azzal mièrt foglalkoznál? Csak magadnak ártassz vele. Nem érdemli meg hogy foglalkozz vele.
2016. szept. 11. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/44 A kérdező kommentje:
Lehet bármi, szerintem sem normális dolog ez részéről. Ajánlottam már neki többször, hogy kezeltesse magát, de csak azt a választ adta, hogy ő úgy éli az életét, ahogyan szeretné. Én ennél többet nem tudok tenni, diagnosztizálni sem. Ha beteg, akkor sem kéne, hogy megkeserítse az életem. Nem hívhatok rá szakembert. Üdv.
2016. szept. 11. 21:13
 33/44 anonim ***** válasza:

Nézd, kérdező, amit te itt leírsz, nem egy átlagos fórumon megoldandó probléma. Nem fogja megválaszolni itt senki, miben kellene megváltoznod, főleg mert nem ismerünk, és még ha bármelyikünk pszichológus is lenne, nem a távolból fog neked diagnózist felállítani.

Én egy dolgot látok: neked ez így biztonságos, jól elvagy azzal, hogy anyád nem szeret, idegenként vagytok jelen egymás életében, és amíg ezen csámcsogsz, addig sem kell megoldani a problémát.

Ha esetleg felkeresnél egy szakembert, ő mindjárt többet tudna mondani. Nem kell egyébként súlyos tízezreseket kifizetni ezért: beballagsz a városi pszichiátriára, ott vagy gyógyszeres kezelés alá vonnak, vagy klinikai szakpszichológushoz beutalnak. De nem gyógyszereznek csak úgy mindenkit ukmukfuk, szóval téged továbbküldenek. Ott pedig nem kell fizetni. Remélem, tudtam segíteni.

2016. szept. 11. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/44 anonim ***** válasza:
Szerintem ne tartsd vele a kapcsolatot,és foglald le valamivel magad.Én akkor szoktam sokat agyalni,ha sokat vagyok egyedül. Ha otthon laksz vele,az nemjó,szerintem első lépés elmenni onnan.
2016. szept. 11. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/44 anonim ***** válasza:
Nemhiszem hogy neked kellene nyitni felé,nyisson ő! Bár ha ennyi a sérelem abból nem lehet egy jó kapcsolat.Nem is úgy tűnik mintha ő változtatni akarna. Hagyd a francba,én aztmondom! Próbálj kiszakadni abból a környezetből.
2016. szept. 11. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/44 A kérdező kommentje:
Azon vagyok. De nem hiszem, hogy itt én szorulnék kezelésre. Lenne mit csiszolni rajtam az fix, de nem érzem úgy, hogy befolyásolná a kapcsolatunkat. TB-s szakrendelésben csalódtam már.
2016. szept. 11. 23:43
 37/44 anonim ***** válasza:
Oké, akkor nyavalyogj tovább önsajnálatban hüppögve. Nehogy tegyél magadért bármit is, próbálj meg valaki mást megváltoztatni, az sokkal kényelmesebb neked, hiszen kizárt, hogy sikerül, de legalább te elmondhatod magadról, hogy "ugye, hogy nem velem van a baj...?" Gyáva vagy sajnos.
2016. szept. 12. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/44 A kérdező kommentje:
Még mindig nem egyértelmű számomra, hogy miben kéne megváltoznom...
2016. szept. 12. 00:27
 39/44 A kérdező kommentje:
Jó, kiesett a #33-as hozzászólás. De számomra ez rejtély.
2016. szept. 12. 00:29
 40/44 A kérdező kommentje:
Attól, hogy én megváltozok, ők ugyanolyan önző, megkeseredett, elégedetlen emberek maradnak, változatlan személyiséggel, szintén nem látják be a hibáikat miattam, és a pszichés problémáik sem oldódnak meg úgy vélem. Javíts ki a tévedek.
2016. szept. 12. 01:48
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!