Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Külön karácsonyozás, óriási...

Külön karácsonyozás, óriási balhé - ti vállalnátok?

Figyelt kérdés

Idén először nem mennék 24-én a szüleimhez karácsonyozni, hanem inkább otthon maradnék kettesben a párommal. Ez lenne az első ilyen karácsony, a szüleim biztosan kiborulnának és zsarolnának, ahogy csak tudnának. Van egy 10 éves testvérem, általában ő a lelki zsarolások tárgya, hogy "de hát a kistestvéred nagyon vár téged haza", meg "mi vagyunk a családod, ez az otthonod" stb.


Igazából már évek óta külön élek, de most lett egy komoly kapcsolatom, nemrég összeköltöztünk és úgy érzem, most vele szeretnék lenni kettesben, aztán másnap majd meglátogatjuk őket is.


Már előre félek, mit kapok ezért a bejelentésért és a testvéremmel való zsarolás is iszonyú, mert tényleg nagyon szeretjük egymást, de hát, valahol érthető az én helyzetem is, úgy gondolom.


Ezzel a férfival el tudom képzelni az életemet, tehát teljesen indokoltnak érzem a csak ketten karácsonyozást.


Ti mit gondoltok? Konfrontálódnátok a szülőkkel? Tényleg óriási balhéra gondoljotak, mert az lesz... Vállalnátok?



2016. okt. 17. 16:33
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 21/134 anonim ***** válasza:
92%
Azt tegyétek, ami nektek megfelelő. A zsarolásnak pedig engedni soha nem szabad. Azt végighallgatni sem.
2016. okt. 17. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/134 anonim ***** válasza:
30%

Azzal maximálisan egyetértek, hogy 25 évesen már válj le és éld a saját életed, de ebben nem is kell téged megerősíteni, mert ez teszed.

A karácsony viszont a családról szól és ti még nem vagytok család, csak egy pár.

A gyerek érkezésével úgyis minden másképp lesz.

Nálunk úgy volt, hogy ameddig nem volt gyerek, addig a családdal voltunk Szenteste, amikor meg megszületett az unoka, akkor a nagyszülők jöttek, 25-26-án hozzánk.

Amikor már nem volt pici a baba, akkor mi mentünk.

Én biztos nem hoznám a szüleimet, öcsémet, magunkat olyan helyzetbe, hogy mindenkinek elrontom az ünnepét és csak a vitáról, veszekedésről szóljon ez a legszebb, a családi (szeretet!) ünnep.

Az nem megoldható, hogy átmentek a családhoz délután, mondjuk ebédre és ott vagytok este 7-8-ig, utána otthon karácsonyoztok kettesben?

Így máris nyertetek egy napot, amikor nem kell mennetek sehová, mert 24-én letudtátok az egyik csapatot és csak egymásnak élhettek.

Ne haragudj, hogy szembemegyek a te véleményeddel, de kérdeztél és én így gondolom.

2016. okt. 17. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/134 anonim ***** válasza:
12%
Gyönyörű család vagytok, mondhatom, hogy karácsonykor egymást zsaroljátok, meg veszekedés, balhé megy ilyen baromságon! Önző kis dög vagy, ez a véleményem, de a szüleid is megérik a pénzüket! Olyan vagy, mint az anyád, két hülye p..csa, de a hülyébb te vagy, mert anyádnak legalább elfogadható az indoka, hogy a kis testvéred látni akar. A tiéd meg egy kamuindok, mert ténylegaAnnyi estét tölthetsz kettesben a pasiddal még, amennyit akarsz. Ha a kistestvéred azt akarja, hogy ott legyél, kibírod talán, nem? Mi baj lesz, ha nem 25-én, hanem 24-én mentek oda? Megéri emiatt a családi balhé éppen karácsonykor? Nos? Gondolkozz el ezen!
2016. okt. 17. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/134 anonim ***** válasza:
88%
A szüleidnek ideje tudomásul venni, hogy felnőttél.
2016. okt. 17. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/134 anonim ***** válasza:
8%

"A szüleidnek ideje tudomásul venni, hogy felnőttél."


Felnőtt? Akkor miért viselkedik ilyen hülye gyerek módjára? Miért nem tud ennyit engedni, hogy 24-én odamenjen a családi béke kedvéért? Hülye kis tinip..csa módjára viselkedik szerintem. Azzal az erővel, amivel 25-én odatolja a képét, 24-én is megtehetné pasistól mindenestől. A pasival meg karácsonyoznak kettesben az év bármelyik másik napján. Okos enged, szamár szenved. Azért a karácsony még mindig a gyerekekről szól, itt egy 10 éves kisgyerek van, az ő örömét nem kéne elrontani.

2016. okt. 17. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/134 anonim ***** válasza:
23%
Kérdező: Mégis honnan kéne tudnunk, hogy öcséd van és nem húgod, mikor nem írtad le? Ennyire le legyél már idióta. A másik meg az, hogy amíg neked gyereked lesz, addig a tesód sem marad 10 éves, akármennyire is hihetetlen. Más egy 10 éves gyerek és más egy 13-14 éves. De ha ennyire nem akarsz, akkor mit kérdezgeted tőlünk, h mit tegyél. Azt csinálsz, amit akarsz a te dolgod
2016. okt. 17. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/134 anonim ***** válasza:
86%
Szép is lenne, ha a karácsony csak a gyerekek miatt számítana, illetve nem lenne tekinthető családnak egy gyerektelen (házas)pár ...
2016. okt. 17. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/134 anonim ***** válasza:
76%

Nálunk ilyenből nincs probléma. Alapból gyűlölöm a 24-ét(állandóan megy valami miatt a veszekedés hogy éppen mi nincsen kész) és ha tehetem dolgozom. Így legalább kimaradok ebből és jó pénzt kapok érte(egyébként ez 24 órás ügyelet).

Ha teheted és olyan a munkád akkor tudnál ezzel takarózni.


Ha nem, akkor mond meg hogy most nem mész haza. A zsarolást meg ne vedd magadra. Ha pl telefonon beszélgettek akkor nyomd rájuk.

2016. okt. 17. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/134 anonim ***** válasza:
82%

70% Az, hogy te konfliktuskerülésből jeles vagy ("jaj engedjünk a zsarolásnak a béke kedvéért" mulya hozzáállás), az nem jelenti azt, hogy ez a helyes hozzáállás. Teljesen érthető és természetes, hogy 25 évesen már nem a szülői fészekben akarja tölteni az ember az ünnepeket.

Az olyan családot, akiknek pedig van pofájuk az egyik legundorítóbb eszközhoz, azaz a zsaroláshoz folyamodni csak azért, mert valamivel nem értenek egyet és valamit ki akarnak erőszakolni, pedig elvből kerülni kell.

2016. okt. 17. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/134 anonim ***** válasza:
53%
Írta egy kommentben, hogy öccse van. Ilyen ember mi alapján válaszol, ha ilyen információt sem képes befogadni?
2016. okt. 17. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!