Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Külön karácsonyozás, óriási...

Külön karácsonyozás, óriási balhé - ti vállalnátok?

Figyelt kérdés

Idén először nem mennék 24-én a szüleimhez karácsonyozni, hanem inkább otthon maradnék kettesben a párommal. Ez lenne az első ilyen karácsony, a szüleim biztosan kiborulnának és zsarolnának, ahogy csak tudnának. Van egy 10 éves testvérem, általában ő a lelki zsarolások tárgya, hogy "de hát a kistestvéred nagyon vár téged haza", meg "mi vagyunk a családod, ez az otthonod" stb.


Igazából már évek óta külön élek, de most lett egy komoly kapcsolatom, nemrég összeköltöztünk és úgy érzem, most vele szeretnék lenni kettesben, aztán másnap majd meglátogatjuk őket is.


Már előre félek, mit kapok ezért a bejelentésért és a testvéremmel való zsarolás is iszonyú, mert tényleg nagyon szeretjük egymást, de hát, valahol érthető az én helyzetem is, úgy gondolom.


Ezzel a férfival el tudom képzelni az életemet, tehát teljesen indokoltnak érzem a csak ketten karácsonyozást.


Ti mit gondoltok? Konfrontálódnátok a szülőkkel? Tényleg óriási balhéra gondoljotak, mert az lesz... Vállalnátok?



2016. okt. 17. 16:33
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯
 51/134 anonim ***** válasza:
41%

52-es:

Ilyen helyzetekben az alapvető probléma ott szokott lenni, hogy a házastárs is mindenáron menni akar. Ha ő nem akart volna menni, akkor nem így alakult volna.

Egyébként nálunk (és sok más családban is) az a kompromisszum született, hogy Szenteste otthon, szűk családi körben, 25-én egyik szülőpárnál, 26-án másik szülőnél vagyunk.

Én a helyedben legkésőbb a gyerek születésekor azt mondtam volna házastársamnak, hogy én maradok itthon, szeretettel várlak, mikor hazaérsz a szüleidtől.

2016. okt. 18. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/134 anonim ***** válasza:
96%
Nem igazán akart menni a férjem, de folyamatos érzelmi zsarolásnak voltunk kitéve. Ha ellentmondtunk, anyósom rögtön infarktust akart kapni, apósom és a sógornőm pedig azt mondták, ha baja lesz, mi leszünk a gyilkosai. Nem mertük bevállalni, ma már bánom(:
2016. okt. 18. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/134 anonim ***** válasza:
93%

Igen, én is vállalnám a konfliktust, előbb-utóbb amúgy is muszáj lenne.

Az érzelmi zsarolást gyűlölöm, így ha velem szemben alkalmaznák, akkor tuti ellenállást váltana ki belőlem.


Ha most engedsz, akkor a későbbiekben mindig fel fognak hozni valami indokot, ami miatt pont aznap KELL menni, amikor ők akarják.

2016. okt. 18. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/134 anonim ***** válasza:
13%
Acélszív, ha enyire utálod a magyarokat, miért nem keresel magadnak hazát?
2016. okt. 18. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/134 acelsziv ***** válasza:
100%
54: Ha kiemelnéd, hogy hol írtam én ilyet... Vagy hol utaltam rá.
2016. okt. 19. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/134 anonim ***** válasza:
34%
Azt kellene mérlegelned, hogy melyik lenne kevésbé fájdalmas: egy hatalmas balhé után otthon maradni és kettesben tölteni a szent estét, miközben arra gondolsz, hogy mennyire rosszul érzik magukat a szüleid és a tesód és emiatt te sem vagy igazán boldog, vagy együtt tölteni a szüleiddel, öcséddel, pároddal a napot és este hazamenni és nyugodtan kettesben ünnepelni.
2016. okt. 19. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/134 A kérdező kommentje:

Utolsó, igazad van, mérlegelni kellene, de a szüleimnél karácsonyozni csupán megalkuvás lenne a részemről és a párom részéről is. Mi együtt akarjuk tölteni, ami teljesen érthető.


Lehet, csúnyán hangzik, amit most írok, de az öcsém nem az én gyerekem, nem az én felelősségem az ő karácsonyát boldoggá tenni. Mellesleg tényleg, másnap mennénk, tehát lenne közös karácsony, csak nem 24-én.

2016. okt. 19. 17:18
 58/134 anonim ***** válasza:
81%
Kérdező, szerintem is teljesen érthető, és abszolút nem értek egyet azokkal, akik "majd, ha összeházasodtok, akkor" meg főleg "majd, ha gyereketek lesz, akkor". Pontosan az a fontosabb, hogy addig legyetek minél többet egymással, amíg ezt ketten, egymásra koncentrálva megtehetitek... tudni illik ez fogja megadni azt az alapot a kapcsolatban, ami majd átsegít a problémákon, nehézségeken, ha jönnek...
2016. okt. 19. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/134 anonim ***** válasza:
5%

Egyre inkább olyan érzésem van, hogy egyáltalán nem akarsz te oda menni 25-én se, meg semmikor se. Nem nagyon szereted a családodat, csak nyűgnek érzed őket, és azt gondolod, szívességet teszel nekik azzal, ha kegyeskedsz odamenni hozzájuk, és szóba állsz velük.

Végül is megértelek, hiszen te egyetemet végeztél, ők meg iskolázatlan, egyszerű emberek. A pasid előtt is biztosan szégyelled őket egy kicsit.

2016. okt. 19. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/134 A kérdező kommentje:

Utolsó, te nagyon hülye vagy.

Azt mondta apám, ha nem megyek haza 24-én, soha többé nem várnak haza utána. Mit szóltok?

2016. okt. 19. 20:53
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!