Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Jogos anyámék követelése?

Jogos anyámék követelése?

Figyelt kérdés
Lassan 1 éve, hogy elköltöztem otthonról. Nem tetszettek az otthoni szabályok így azt mondta apám, hogy akkor el lehet költözni itthonról. Ezt meg is tettem, de miután elköltöztem rá 1 hónappal (valahogy pont akkor sikerült megtalálniuk, amikor fizetés volt) előkerültek, hogy kellene nekik kölcsön, mert éheznek. Egyik közös ismerősünk a Média Markt-ban dolgozik és elmondta, hogy most vettek (mármint a most akkor amikor azzal állított be hogy éheznek) egy új tv-t és mosógépet és egyikből sem a legolcsóbb kategóriát vették. Én megmondtam nekik, hogy akinek telik új mosógépre és 120 centis tv-re nem igazán élvezhet. Rájöttek, hogy ez nem jött be, majd eltelt 1 hónap, amikor minden áron arra akartak rávenni, hogy költözzek haza, mert milyen jó nekem otthon, mert csak annyit kell kifizetnem amennyiben megegyezünk emellé nem kell magam után főzni, mosni takarítani és rezsit meg kaját fizetni. Elmondtam, hogy mivel magamnak írom a szabályokat úgy és azt csinálok ahogy nekem tetszik így nem költözök haza, ha az az ára, hogy néhány edényt el kell mosogatni, fel kell hetente mosni meg fizetni kell a rezsit, akkor marha jó nekem itt. Eltelt megint kb 3 hónap, amikor kitalálták, hogy valahogy varázsolódott egy 50 ezer forintos vízszámla meg 250 ezer forintos villanyszámla és arra akarnak kölcsönkérni. Mivel már egyszer lepörögtük, hogy neki azért kellene kölcsön, mert éheznek közben új mosógépet és 120 centis tv-t vettek így nem adtam nekik. És elértünk a jelenbe, ahol gyakorlatilag közvetlenül pénzt követelnek rajtam, hogy én a gyerekük vagyok és kötelességem nekik pénzt adni meg hogy 18 évig ők ruháztak ők etettek joguk van ahhoz a néhány 10 ezer forinthoz amit követelnek és ha nem adom meg nekik nem érdekli őket, hogy a gyerekük vagyok, de beperelnek. (Persze ez csak üres fenyegetőzés úgysem tennék meg soha.) Szerintetek ez most jogos és adjam meg nekik a pénzt vagy jogtalan a követelésük?

2016. nov. 15. 13:28
1 2 3 4
 11/33 anonim ***** válasza:
97%
Nincs alapja pernek, csak szájkaratéznak. Én a helyedben közölném velük, hohy vagy visszavesznek az arcböl, vagy megszakítok velük minden kapcsolatot. Gusztustalan dolog, amit művelnek.
2016. nov. 15. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/33 A kérdező kommentje:
Igazából amúgysem tartom velük a kapcsolatot a múltban történt vitákra való tekintettel. Csak akkor látom őket, amikor ők keresnek, de ők is csak akkor, ha pénz kéne. Egyetlen nem fogadott hívás van a telefonomon az elmúlt 1 évben is azt is csak azért nem vettem fel, mert épp fürödtem. Utána 3 napig próbaltam hívogatni, hogy mit akar de vagy kinyomta vagy csak hagyta csörőgni. Egyetlen hívást amúgysem hívnék túl erőltetett próbálkozásnak a kapcsolat fenttartásának megőrzésére. Úgy meg végkép nem hogy utána próbáltam 3 napig hívogatni, de egyszer sem vették fel.
2016. nov. 15. 14:33
 13/33 A kérdező kommentje:
próbáltam, csörögni* bocsi telóról írtam.
2016. nov. 15. 14:35
 14/33 anonim ***** válasza:
97%

Akko csak egy új lakcím meg egy új telefonszám kell, amiket meg nem vagy köteles megadni nekik.

Ha rendőrségel kerestetnének, azok persze megtalálnak, de ha élsz, egészséges vagy, és szabad akaratodból tartod távol magad tőlük, akkor a rendőrség nem adja ki nekik a címedet, ha erre kéred őket.

2016. nov. 15. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/33 anonim ***** válasza:
80%
3#te nagyon bölcs ember vagy. Kérdező te pedig éld az életed továbbra is ahogy neked jó . Szánalmas az ilyen fenyegetés a szülőktől.
2016. nov. 15. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/33 anonim ***** válasza:
96%

És mégis mire fel perelne be? :D Úristen, mekkora szánalom, üres fenyegetőzés ez, amit mérgükben mondtak.


Sajnálom, hogy ilyen szüleid vannak. Bakker, nem is értem, te most kezded az életet önállóan, gondolom, ha albérletezel, nincs saját ingatlanod, most gyűjtesz, erre lehúznának pénzzel azzal a címszóval, hogy felneveltek? Mellesleg úgy, hogy közben többszázezerért vesznek tévét meg mosógépet? Pofám leszakad.


Ilyen esetben én is megtagadnám a segítséget. Nagyon nem mindegy, hogy számlát befizetni kell a pénz vagy lapostévét venni.

2016. nov. 15. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/33 A kérdező kommentje:
Legutóbb is ez történt. Miután elköltöztem a második héten jöttek a rendőrök, hogy itt lakom e stb. Érdekesnek találtam, mert azt hittem ilyenkor valamit alá kell írnom, hogy megtaláltak, önként vagyok-e itt stb. Lényegében elmondták csak hosszan hogy a szüleim kerestetnek megkérdezték, hogy tudok e róla, megkérdezték önként vagyok-e itt és hogy kiadhatják e a szüleimnek a címemet meg hogy akarok e hazamenni. Az egyik rendőr valamit írogatott, de azt hittem ilyenkor nekem is alá kell irni, de amint ezen a kb 15 perces beszélgetésen átestünk elköszöntek ès eljöttek. Ezek után valahogy megtudták hol lakom biztos nem a rendőrök mondták meg xd. Meg szerintem nem is kerestettek, hanem ezek valami jó rendőr ismerösök lehettek, akik szívesen megtettek a barátoknak egy ilyen szívességet megtenni.
2016. nov. 15. 14:50
 18/33 kovpet ***** válasza:
96%

Eszem megáll.

"joguk van ahhoz a néhány 10 ezer forinthoz amit követelnek" hát ha ennyire biztosak ebben, akkor pereljenek csak. Pereljenek. Majd jól elvesztik és fizethetik a perköltséget...


Amúgy meg szólítsd fel őket (dokumentáltan, ha lehet), hogy hagyjanak fel a zaklatásoddal, mert ezért nem polgári pert, hanem büntető feljelentést teszel ellenük és annak nem lesz jó vége számukra.

2016. nov. 15. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/33 A kérdező kommentje:
Igen albérletben lakom
2016. nov. 15. 14:53
 20/33 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy nem rendszeresen csinálják, hanem mindig várnak egy hónapot amikor valószínűsíthetően pénzem lehet. Nem szoktak 1 hónapban 2-nél többször megjelenni, de többnyire csak egyszer.
2016. nov. 15. 14:55
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!