Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Jogos anyámék követelése?

Jogos anyámék követelése?

Figyelt kérdés
Lassan 1 éve, hogy elköltöztem otthonról. Nem tetszettek az otthoni szabályok így azt mondta apám, hogy akkor el lehet költözni itthonról. Ezt meg is tettem, de miután elköltöztem rá 1 hónappal (valahogy pont akkor sikerült megtalálniuk, amikor fizetés volt) előkerültek, hogy kellene nekik kölcsön, mert éheznek. Egyik közös ismerősünk a Média Markt-ban dolgozik és elmondta, hogy most vettek (mármint a most akkor amikor azzal állított be hogy éheznek) egy új tv-t és mosógépet és egyikből sem a legolcsóbb kategóriát vették. Én megmondtam nekik, hogy akinek telik új mosógépre és 120 centis tv-re nem igazán élvezhet. Rájöttek, hogy ez nem jött be, majd eltelt 1 hónap, amikor minden áron arra akartak rávenni, hogy költözzek haza, mert milyen jó nekem otthon, mert csak annyit kell kifizetnem amennyiben megegyezünk emellé nem kell magam után főzni, mosni takarítani és rezsit meg kaját fizetni. Elmondtam, hogy mivel magamnak írom a szabályokat úgy és azt csinálok ahogy nekem tetszik így nem költözök haza, ha az az ára, hogy néhány edényt el kell mosogatni, fel kell hetente mosni meg fizetni kell a rezsit, akkor marha jó nekem itt. Eltelt megint kb 3 hónap, amikor kitalálták, hogy valahogy varázsolódott egy 50 ezer forintos vízszámla meg 250 ezer forintos villanyszámla és arra akarnak kölcsönkérni. Mivel már egyszer lepörögtük, hogy neki azért kellene kölcsön, mert éheznek közben új mosógépet és 120 centis tv-t vettek így nem adtam nekik. És elértünk a jelenbe, ahol gyakorlatilag közvetlenül pénzt követelnek rajtam, hogy én a gyerekük vagyok és kötelességem nekik pénzt adni meg hogy 18 évig ők ruháztak ők etettek joguk van ahhoz a néhány 10 ezer forinthoz amit követelnek és ha nem adom meg nekik nem érdekli őket, hogy a gyerekük vagyok, de beperelnek. (Persze ez csak üres fenyegetőzés úgysem tennék meg soha.) Szerintetek ez most jogos és adjam meg nekik a pénzt vagy jogtalan a követelésük?

2016. nov. 15. 13:28
1 2 3 4
 21/33 kovpet ***** válasza:
95%

Megjelenni? Személyesen? Miért állsz szóba velük?

Én azt hittem, telefonon piszkálnak.

Ne nyisd ki az ajtót és kész. Ha ott maradnak és nem mennek el, hívj rendőrt.

2016. nov. 15. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/33 A kérdező kommentje:
Mert mindig először azt hiszem tényleg èn vagyok a lényeg és nem az hogy mennyit tudok kölcsö adni vagy mennyihez van joguk tőlem.
2016. nov. 15. 15:04
 23/33 anonim ***** válasza:
8%

Rossz hír (nem tartom jogosnak, de sajnos törvényt hoztak róla):

[link]

2016. nov. 15. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/33 anonim ***** válasza:
76%
Szerintem szakíts meg minden kapcsolatot velük ha egyszer ilyen férgek azt sem érdemlik meg hogy szólj hozzájuk. Beperel mert nem adsz neki kölcsön? Hahaha ez vicces. Te meg feljelentheted mert zsarol.
2016. nov. 15. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/33 anonim ***** válasza:
96%

23-as, ne szórakozz már, szülőtartás annak a szülőnek jár, aki rászorul.

Most vettek félmillióért háztartási felszerelést, nyilván nem szorulnak segítségre.

Nincs az a bíró, aki ne röhögné körbe őket, már ha egyáltalán eljutnak odáig.

2016. nov. 15. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/33 anonim ***** válasza:
96%

A jogi részét már leírták. Nem követelhetnek rajtad semmit sem (jelenleg).


A lelki résszel foglalkoznék egy kicsit. Soha nem értettem ezt a magatartást, hogy ők vállaltak téged, ők akarták, hogy te legyél, nem pedig te kérted. És most az ő vállalásuk miatt fizess te? Abszurd felfogás és ez nem más mint érzelmi zsarolás.


Egy dolgot kívánok neked, hogy a te életedre ez ne legyen kihatással, mert méreg.

2016. nov. 15. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/33 A kérdező kommentje:
Semmilyen alapon nem szorulnak rá. Mind a ketten munkaképesek és elég sokszor próbalkoztak, hogy érzelmi alapon adjak kölcsön, amit ugyr úgyse adjak vissza. Ha nem mellé beszél, hanem konkrétan elmondja mire kell, akkor annak ellenére hogy nincs rá szükségük elgondolkozom, hogy adjak-e nekik bár annyit úgysem tudnék adni amennyi nekik kellene.
2016. nov. 15. 20:09
 28/33 anonim ***** válasza:
95%
szerintem is inkább jegeld a kapcsolatot, mert elegge ugy tunik h a pénz miatt vagy nekik érdekelt.. csak gondolj bele.. megkérdezik toled, hogy hogy vagy, vagy mi a helyzet?mindenesetre sztem ha 1havonta fixen ott vannak akkor már az is zaklatásnak minosul mert idotartomanyanként tortenik nem?
2016. nov. 15. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/33 anonim ***** válasza:
100%
Keress egy másik albérletet, ill. költözzél messzebbre.
2016. nov. 16. 03:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/33 A kérdező kommentje:
Költöznék én, de messzebb nem találnék munkát.
2016. nov. 16. 06:20
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!