Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Jogos anyámék követelése?

Jogos anyámék követelése?

Figyelt kérdés
Lassan 1 éve, hogy elköltöztem otthonról. Nem tetszettek az otthoni szabályok így azt mondta apám, hogy akkor el lehet költözni itthonról. Ezt meg is tettem, de miután elköltöztem rá 1 hónappal (valahogy pont akkor sikerült megtalálniuk, amikor fizetés volt) előkerültek, hogy kellene nekik kölcsön, mert éheznek. Egyik közös ismerősünk a Média Markt-ban dolgozik és elmondta, hogy most vettek (mármint a most akkor amikor azzal állított be hogy éheznek) egy új tv-t és mosógépet és egyikből sem a legolcsóbb kategóriát vették. Én megmondtam nekik, hogy akinek telik új mosógépre és 120 centis tv-re nem igazán élvezhet. Rájöttek, hogy ez nem jött be, majd eltelt 1 hónap, amikor minden áron arra akartak rávenni, hogy költözzek haza, mert milyen jó nekem otthon, mert csak annyit kell kifizetnem amennyiben megegyezünk emellé nem kell magam után főzni, mosni takarítani és rezsit meg kaját fizetni. Elmondtam, hogy mivel magamnak írom a szabályokat úgy és azt csinálok ahogy nekem tetszik így nem költözök haza, ha az az ára, hogy néhány edényt el kell mosogatni, fel kell hetente mosni meg fizetni kell a rezsit, akkor marha jó nekem itt. Eltelt megint kb 3 hónap, amikor kitalálták, hogy valahogy varázsolódott egy 50 ezer forintos vízszámla meg 250 ezer forintos villanyszámla és arra akarnak kölcsönkérni. Mivel már egyszer lepörögtük, hogy neki azért kellene kölcsön, mert éheznek közben új mosógépet és 120 centis tv-t vettek így nem adtam nekik. És elértünk a jelenbe, ahol gyakorlatilag közvetlenül pénzt követelnek rajtam, hogy én a gyerekük vagyok és kötelességem nekik pénzt adni meg hogy 18 évig ők ruháztak ők etettek joguk van ahhoz a néhány 10 ezer forinthoz amit követelnek és ha nem adom meg nekik nem érdekli őket, hogy a gyerekük vagyok, de beperelnek. (Persze ez csak üres fenyegetőzés úgysem tennék meg soha.) Szerintetek ez most jogos és adjam meg nekik a pénzt vagy jogtalan a követelésük?

2016. nov. 15. 13:28
1 2 3 4
 31/33 anonim ***** válasza:
100%

szóval 18 évesen kidobtak téged pucér seggel és most mégis van képük követelőzni,mert hát ők felneveltek... aha...

engem pl egyetem végéig támogattak mindenben és utána is segítettek lakásvásárlásnál. úgyhogy természetes,hogy én is segítek neki,most hogy nyugdíjasok. DE ha 18 évesen kidobtak volna,akkor nem biztos,hogy így állnék a dologhoz.

+ha most adsz nekik,akkor következő hónapban is mennek kérni és utána is..stb.. nem lesz vége.

és mint látható,nem is teljesen őszinték,hogy pontosan mire kell a pénz. az új mosógép és tv is véletlenül derült ki,ők mást hazudtak.

szerintem ne adj nekik semmit.

aki 18 évesen kidobja a saját gyerekét,az minden,csak nem jó szülő. nem addig tart a gyerek támogatása szerintem,amíg nagy korú nem lesz.. de mindegy

2016. nov. 16. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/33 anonim ***** válasza:
100%
körbe fogják röhögni őket, ha beperelnek.
2016. nov. 16. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/33 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. :) Eddig sem adtam nekik. Először adni akartam, de aztán mégsem adtam nekik, mert bekegondoltam, hogy nem akarok abból rendszert csinálni, hogy fizetéskor itt kocogtatják az ajtómat, hogy pénz kellene nekik.
2016. nov. 16. 17:10
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!