Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mennyire nornalis hogy a mai...

Mennyire nornalis hogy a mai napig el kell mondanom hova megyek?

Figyelt kérdés

23eves vagyok. Szakitasom utan hazakoltoztem a szuleimhez.

Minden rendben van koztunk, jo a kapcsolatunk.

De nem tudom megemeszteni s elfogadni hogy anyam a mai napig elszamoltat hogy este hova es kikkel megyek... Vagy ha ejjel erek haza neha akkor kerdore von hogy hol voltam mit csinaltam egesz ejjel...es kiabalva kozli h miattam nem alszik ejjel mert ideges merre jarok, pedig mindig elore szolok ha kesek.


Inkabb apam a vaskalapos, de o kerek perec megmonsta hogy nem erdekli merre vagyok felnott nokent az en dolgom, csak ejjel halkan kozlekedjek a hazban amikor megjovok.


De anyam nem tud leallni.


Ma este talalkozni szeretnek egy srac ismerosommel, beulni valahova dumalni stb.

De mar elore kattogok hogy milyen sztorival lepjeknle otthonrol..hisz az igazat megmondani nem akarom, mert anyam elkezd kombinalni es faggatni...es nem szeretnem, hogy kerdezoskodjon.

Ha meg azt mondom baratnozok akkor meg kitalalja hogy leszbikus vagyok...


Mit mondjak neki?

Mennyire normalis ez tole?


2016. dec. 1. 12:35
1 2 3
 1/24 A kérdező kommentje:

Ertem hogy az o hazuk.

De 1evig kulon laktam az akkori pasimmal.

Es nekem ennyi szabadsag kell hogy hetente estenkent pl. Baratnozzek vagy elmenjek kavezni vagy vacsizni az ismerosokkel vagy logjak veluk vagy nem tudom.

En ehhez a szamonkereshez ennyi idosen nem tudok hozzaszokni.


Meg nekem kellemetlen amikor kerdore von hogy mikor hol mit csinaltam.

Bezzeg apam (aki konzervativabb) egyaltalan nem erdeklodik hisz azt mondja az en eletem. Tudok vigyazni magamra.

2016. dec. 1. 12:38
 2/24 anonim ***** válasza:
86%

Oké, hogy felnőtt vagy, és azt csinálsz, amit akarsz. Ne úgy fogd fel, hogy kérdőre von, hanem 50 évesen is a gyereke leszel, és tudni szeretné, hogy hol keressen, ha mégsem térnél haza. Nem arról kell beszámolnod, hogy hány cigit fogsz elszívni, vagy hányszor fogod ledugni a nyelved Gazsi torkán, csak hogy mégis legyen egy kiinduló pont, ha történne valami.


Amikor visszakényszerültem egy rövid időre anyámékhoz 30! éves fejjel, alapból odamondtam, hogy "elmentem XY-hoz, ott alszok/nem alszok ott, karácsonyi vásárba megyek, hozzak valamit...stb", pedig nem volt elvárás felém, hogy közöljem.

2016. dec. 1. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
100%
2-es vagyok. Bocsi az értelmetlen mondatért. A telefon sort ugrott és bezavart a mondatba.
2016. dec. 1. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 A kérdező kommentje:

De o azt is akarja tudni hogy

Kivel voltam

Hol voltam

Mit csinaltunk addig

Miert kellett azt csinalni amit

Stb .stb.


Es ez mar szerintem igenis szamonkeres

Elhiszem hogy az anyam. De nekem ez a turkalas es elszamoltatas kellemetlen es sok is

2016. dec. 1. 12:48
 5/24 anonim ***** válasza:
62%

Szerintem nem gáz ha megkérdezi hová mész. Azért nem mindegy hogy buliba, barátnőhöz vagy csak a szomszéd boltba. Ha baj érne, de ő azt sem tudná merre vagy és mikorra kellett volna otthon lenned, akkor észre sem venné.

Elhiszem, hogy aggódik, ha gyereked lesz te is aggódni fogsz, hiszen annyi rosszat hallani. Persze mindenki úgy gondolja, hogy vele ez ugyan soha nem fog megtörténni, felesleges az aggódás, de akivel történt az is pont ezt gondolta.

Persze lehet ezt visszafogottabban is csinálni, mert azért a kiabálás, kérdőre vonás azért túlzás.

Sztorizni felesleges, közlöd a tényeket és indulsz. Nem kell továbbragozni, ha ő akarja akkor leállítod és elmész. Miért nem lehet elmondani, hogy beültök valahová egy baráttal, ismerőssel? Persze hogy kérdez majd utána, de ha ugyanezt egy barátnődnek mondanád el ő is kérdezősködne utána, hogy mi volt. Nála nem lenne fura csak anyádnál? Ez nem rosszindulat vagy elszámoltatás, csak kíváncsiság és némi anyai aggódás, mivel valóban, amíg ők élnek te gyerek vagy és nem mindegy, hogy a gyerekünkkel mi történik.

2016. dec. 1. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
53%
Mond azt neki, hogy kielégítetted azt a srácot orálisan a WC-ben. Szerintem többet nem nagyon fog kérdezősködni arról, hogy mikor, mit, kivel csinálsz.
2016. dec. 1. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
48%
Csak közöld a tényeket és kész mond meg hogy elmentél xy-hoz a ... utcába és mond meg neki ha utánad jön kémkedni akkor mond meg neki hogy ugrott a bizalmad iránta és ha nem elég neki ennyi infó annyit mondj hogy nagyon sajnálom és menj el
2016. dec. 1. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
0%
Ha jó lenne a kapcsolatotok, mert mondjuk anyád is normálisan állna a dolgokhoz, akkor egyszerűen magadtól is elmesélnéd neki, hogy hova mész, kivel és nagyjából azt is mit csináltok. Ha nagyon nem bírod anyádat, akkor elkezded visszatartani az információkat, mert nem akarod, hogy ellened fordítsa ezeket. Szerintem 2 megoldás van: ha anyád valamennyire elviselhető, vond bele az életedbe és meséld el neki, hogy mut csinálsz, gondolj bele egy ismerősnek is szívesen elmondod, hogy keddeb randid volt, szombaton meg bulizni voltál, nincs ebben semmi titkos, vagy megdöbbentő. Ha viszont anyád az a típus, aki mindenbe beleszól, akkor ne meséld el neki, de jó otthoni légkör így nem lesz, csak egy darabig ellesztek valahogy.
2016. dec. 1. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
16%

Még 23 év múlva is, ha anyád él (Isten tartsa életben!), te anyuci pici lánykája maradsz.

Pláne így, hogy velük laksz, hiszen ezzel azt bizonyítod, szükséged van rájuk, egyedül nem vagy képes magadról gondoskodni.

.

Le kéne ülnötök és nyugodtan megbeszélni, te mit szeretnél, ő hogyan gondolja.

Ha te is és ő is "felkapjátok a vizet", abból jó nem sül ki, csak veszekedés, de megbeszélés nélkül honnan kéne tudni a másiknak, hogy kinek mi a jó?

2016. dec. 1. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
25%

Próbálj természetesen, szelíden határozott lenni. Ha anyukád ilyenről el kezd faggatni, akkor pl. reagálj így:

"Bocs anyuci, ez nem tartozik rád! (Kedves hangnemben, mosolyogva, majd puszi a homlokára).


Aztán ha visszavesz egy kicsit anyukád, akkor azért pár dolgot nyugodtan mondjál el neki.

2016. dec. 1. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!