Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Western union pénz utalás (...

Western union pénz utalás ( nagy családi balhé)?

Figyelt kérdés

Szóval röviden:

Apám küldene pénzt karácsonyra hogy arra költsem amire akarom. De anyám nem hajlandó átvenni mert a gyerek tartásdíjat még nem küldte és csak januárban küldené. Az a kérdésem, hogy átvehetem e én a pénzt ha az én nevemre küldi apám. 13 éves vagyok. És ha nem vehetem át akkor csak a törvényes képviselő veheti át ha az én nevemre jött?

UI: NAGYON FONTOS! És van komolyabb baj a szülők közt és nem értelmetlen dologra akarom költeni csak anyámnak az a baja hogy apám és én azt mondtuk hogy azt a pénzzel én rendelkezem és nem ő (azaz nem költhető el ). Vannak durvább dolgok pl mire költené anyám ezt nem részletesen mert lehet hogy olvassa+ fáradt vagyok és holnap korán kell kelnem. Szóval ha tudsz/tud értelmes választ adni kérlek/kérem válaszolj/válaszoljon.


13/f (hamarosan 14)



#utalás #szülő #Western Union #Anya-apa konfliktus
2016. dec. 12. 23:08
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
48%
Durva dolgok amire költené! Ja befizetné a villanyt vagy a gázt esetleg magának is venne egy pár cipöt vagy valamit hogy embernek mitöbb nönek érezze magát. Ne csak egy háztartartási alkalmazottnak aki azon lavirozik egész hónapban hogy a hatalmas igényeid kilegyenek elégítve amit az osztálytársaid is megkapnak. Gondolom ezért kell a pénz, nem? Különben meg anyukáddal közösen vedd fel, szép hogy apád már most arra tanít hogy hazudj anyádnak.
2016. dec. 13. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
42%

Nincs itt semmi probléma. A gyerek vegye fel a pénzt, költse amire akarja, az anyja meg menjen perre a gyerektartásért, amit vagy behajtanak az apján, vagy leüli.

Ugyanis nem kedv és választás kérdése, hogy neki most van-e kedve az kifizetni, vagy nincs kedve, és még csak nem is köteles a gyerek anyja fillérre elszámolni, hogy mire költött belőle.

A bíróság sem viccből állapította meg, akármilyen hihetetlen.


Egyébként ezek után már baromira érdekel, mekkora összegről van szó, és anyuka mire akarja költeni, ami ennyire durva.

2016. dec. 13. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 A kérdező kommentje:
Apám mondta hogy küldi a gyerektartást hónap végén. És nem arról van szó. Az ajándékokra szánt pénzt költené el.( Nem ruhára, cipőre "hogy nőnek érezhessék magát.
2016. dec. 13. 07:31
 14/26 A kérdező kommentje:
És anyámnak együtt akartam átvenni a pénzt csak azt mondta hogy ha nem költhető el ő akkor nem.
2016. dec. 13. 07:34
 15/26 A kérdező kommentje:
*anyámmal
2016. dec. 13. 07:35
 16/26 anonim ***** válasza:
Mire költene el?
2016. dec. 13. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 A kérdező kommentje:
Nem szeretném leírni.
2016. dec. 13. 07:50
 18/26 anonim ***** válasza:
7%

A gyerektartás NEM arra való, hogy az anya abból fizesse ki a rezsit, mert legalább a felét a saját keresetéből kellene állnia! Sok elvált nőt ismerek, aki a saját költségeit is a gyerektartásból fedezi! Lehet, hogy az apának van igaza.

A kérdezőnek:

A Western Unionnál utaláskor meg kell adni a kedvezményezett nevét, lakcímét és a személyi igazolvány számát, és csak az veheti fel, akinek a nevére szól

Ha nincs még szem.igazolványod, akkor nem is küldheti apád a nevedre. De ha a te nevedre szól, akkor azt senki más nem veheti fel.

2016. dec. 13. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
98%

18!


Az átlag gyerektartas 25-30e, ennél magasabb csak kivételes esetekben szokott lenni. Áruld már el, hogy a pcsaba tud ebből az anya magára költeni, ha mondjuk albérletben el/lakashitelt fizet, rezsit fizet, élelmiszert és háztartási cikket vásárol. Komolyan érdekelne.


Te meg kérdező, nem értem mi akkora titok abban, hogy anya mire akár költeni, ha nem rad

2016. dec. 13. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
90%

Arra én is kíváncsi lennék...

Amúgy is, előbb a gyerektartást fizesse ki. Amúgy lehet attól tart anyukád, hogy januárban erre a pénzre hivatkozva nem fizetne kétszer. Utólag mondhatja, hogy az gyerektartás volt...

2016. dec. 13. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!