Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Sok szülőnek tulajdonképpen...

Sok szülőnek tulajdonképpen miért okoz tragédiát / törést az életben, ha kiderül, hogy a gyereke homoszexuális?

Figyelt kérdés

Nem akarok provokálni.

Én melegként végiggondoltam ezt, de egyszerűen képtelen vagyok megérteni.

Eleve a gyerek szexuális magánéletéhez nemigazán van köze a szülőnek, pláne, hogy sokan 18 éves korukban, vagy afölött mondják el. A szülőnek ezek után meg nem mindegy, hogy a lányuk/fiuk kivel bújik össze az ágyban a 4 fal között? Ha a szex a heteroszexuális kapcsolatoknál sem téma, akkor miért kell ezen lovagolni, ha a gyerek meleg?

A másik, amit szoktak mondani, hogy a szülőben tudatosul, hogy nem lesz unoka. De kérdem én, azért vállal egy szülő gyereket, hogy legyen később unokája? Milyen szülő az, aki a gyerekének a szemére veti, hogy nem lesz unoka??

Ha a gyerek heteroszexuális lenne, de nem akarna gyereket, az miért elfogadhatóbb annál, minthogy meleg, ezért nem lehet gyereke?


Azért nem értem ezt a témát és gondolkodást, mert nagyon sok történetet olvastam már, és sokszor a szülők olyan tragédiát rendeztek, mintha minimum azt kéne lelkileg feldolgozni, hogy a gyerek halálos beteg, és csak pár hónapja van hátra.

A heteroszexuális kapcsolatba való kényszerítésről, kitagadásról, üvöltözésről, bántalmazásról nem is beszélve.


Most egy szülőnek miért tragédia elfogadni azt, hogy a fia egy másik fiú mellett vagy a lánya egy másik lány mellett találja/találta meg a boldogságot és boldog? És itt a féltés sem játszik szerepet mint indok, mert sok szülő ilyen hozzáállással konkrétan rosszabb, mint a társadalom.


Miért van ez? pedig a saját gyerekükről van szó.



2017. jan. 6. 12:08
1 2 3 4 5 6 7
 51/65 anonim ***** válasza:
76%
Utolsó, de az. Nézz utána te tudatlan csürhe.
2017. jan. 7. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/65 anonim ***** válasza:
86%

Nem olvastam el a válaszokat.

Én sem értem, miért ekkora tragédia ez.

Ugyanúgy eldől már a fogantatáskor az egyén szexualitása, mint a szeme színe meg a haja színe. Genetika az egész. Azért sem csesztetnek senkit a szülei, mert barna haja van meg zöld szeme.

Lány vagyok, fiút szeretek egyébként. :) De nekem semmi bajom nincs a melegekkel. Vagyis ez nem pontos megfogalmazás. Nem "semmi bajom sincs", hanem egyáltalán nem ez alapján ítélek meg egy másik embert. Semmiben sem nézek máshogy egy kézenfogva sétáló fiú párosra, mint egy fiú-lány párosra.

Szülőként, ha ilyennel kell majd szembesülnöm, akkor is ezt fogom gondolni. És remélem, leszek olyan kapcsolatban a gyerekemmel, hogy tudja, nem kell bevallani semmit erről vagy izgulnia emiatt. Szeretni fogom. A párját is. Ha azonosnemű, ha nem. :)

2017. jan. 7. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/65 anonim ***** válasza:
22%

Az csak egy feltételezés, hogy genetikailag meghatározott. Egy elmélet. Volt olyan kutatás is, ami kimutatta, hogy azok a fiúk, akiket csecsemőkorban szója alapú táppal etettek (a szójában fitoösztrogén van), jóval nagyobb arányban lettek homoszexuálisok, mint akik anyatejet kaptak. Tehát ez is lehet egy tényező, és még sokminden más is, pl. gyerekkorban, kamaszkorban ért bántalmazás, vagy (negatív/pozitív) szexuális élmény. És még ki tudja, mi. Ez egy nagyon összetett dolog, nem lehet ráhúzni, hogy ezért vagy azért van.

Az biztos, hogy hibáztatni nem szabad az ilyen embert, és nincs értelme bántani, átnevelni meg nem tudom, mi.

Úgysem lenne boldog egy ellenkező nemű valakivel, és legalább nem tesz tönkre egy másik embert meg a gyereküket egy boldogtalan kapcsolatban.

2017. jan. 7. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/65 anonim ***** válasza:
37%

15-ös okfejtése hibátlan, nem láttam okot a további válaszokon rágódni. Ezt az oldalt jellemzően a fiatalok uralják, akik csak az ő szemszögükből ismerik a szülő-gyerek kapcsolatot, így esélyük sincs megérteni a szülőség mibenlétét.

Annyit azért hozzátennék 15-ös válaszához, hogy az élet ALAPVETŐ értelme, célja a szaporodás. A génjeink továbbörökítése. Ez vezérli a szerelembe esést, a párkeresést, a nőkért (az ő elismerésükért) való küzdelmet, az élet sava-borsát. Persze az ember megtölti az életét szebbnél szebb célokkal, értelemmel, de ezek attól még az evolúciós törvényeket nem helyezik hatályon kívül. Egy meleg gyermek esetén megszakad a lánc, és a szülő úgy érzi, elárulták, megcsalták őt. Hiába dolgozott évtizedekig, sikertelen maradt, csődöt mondott az atavisztikus törvények terén.

2017. jan. 7. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/65 anonim ***** válasza:
70%
Utolsó: Ez hülyeség, hogy a szaporodás miatt esnek szerelembe meg keresnek párt az emberek! Akkor mi van azokkal a heteró párokkal, akiknek lehetne gyereke, de mégis úgy döntenek, hogy nem szeretnének? Ők is ugyanúgy szerelmesek egymásba és párban vannak, mégsem szaporodnak. És mi van a fiatalokkal, tinédzserekkel? Amikor egy tinifiú belehabarodik egy tinilányba az utolsó dolog ami megfordul a fejében, hogy "ó de szívesen vállalnék vele egy babát!" Ha mindenki ész nélkül szaporodni akarna, nem létezne fogamzásgátlás! A heterók nagy része is csak élvezetből szexel, nem a gyerekcsinálás végett. Márpedig ezt a melegek is ugyanúgy meg tudják tenni. Szóval nincs nagy különbség.
2017. jan. 7. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/65 anonim válasza:
97%
17/ meleg F. Mindenki véleményét elfogadom, aláírom ha emberek megköveznek ezért... Nem megszokott. De nem értem. Miért ne lehetnénk boldogak? Ez miért nem természetes? A melegek is ugyanolyan természetes emberek! Nem különbözünk senkitől se, csak annyit hogy a nemünket szeretjük, ha mindenkinek jár a boldogság nekünk miért nem? Miben vagyunk mások? Ugyanúgy húsból, vérből, lélekből és érzelmekből vagyunk mint a heterok, elkezdik szidni a melegeket, de a tudatlan azt nem veszi észre, hogy a hetero "faj" az sokkal szemetebb mint a leszbikus vagy a homoszexuális. Ugyanis több hetero ember úgy váltogatja a párját mint más a zokniját, míg a melegek inkább tartós párkapcsolaton gondolkozik a többség... Persze, mindenki más és mindenki maga dönti el hogy jó ember vagy rossz ember akar-e lenni, én pl. azért vagyok szingli mert távkapcsolatban éltem és lecseréltek, pedig azt írta hogy mindig is szeretni fog engem és hogy ne felejtsem el, hát nem felejtettem el. De vissza térve a témához, azért gondolkodjanak el a homofób emberek is hogy kit neveznek groteszknek vagy betegnek, maximum csak génbeteg, de nem selejt és nem olyan beteg mint ahogyan azt ők elképzelik, az meg egy pszichológia betegség a homofób cucc. Nem kérem azt hogy 100%-ban fogadjanak el, de azt azt hiszem igenis megkövetelhetem hogy ne ítéljenek el, mert attól még hogy a nememet szeretem/szeretjük nem vagy rossz ember, vagy nem vagy selejt, vagy nem vagyok különböző a többi embertől, csak egy picikét más. Az meg hogy ki csókolózik az utcán, utálom nézni ahogy heterok csókolóznak utcán, de ha nem tetszik, elfordulok. Akkor ezt a többi másik ember miért nem tudja elfogadni ha két meleg fiú vagy lány kézen fogva sétál az utcán, netán csókolóznak ami még kevésbé valószínű? Miért mondják azt hogy "isten gyere le!" mikor meglátnak két meleg srácot? :( Pedig mindenki ugyan olyan ember mint a másik. :( Ebben igazán nincsen baj, és én még csak örülhetek mert engem a környezetem már elfogad. De fáj minden perce olvasni a kommenteket... Tudom hogy a heteroszexualitás a "normális" de ha vannak melegek az miért nem lehet az? Csupán csak kevesebben vagyunk mint a heterok ,de azért mi is vagyunk párral, ez is normális dolog, ahogy az élet is az. Azért élünk hogy boldogok legyünk, de ne más kárán... A boldogság nagy kérés, vagy ennyire nagy bűn a melegeknél? :(
2017. jan. 7. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/65 anonim ***** válasza:
21%

Mint mondtam, ezt az oldalt a fiatalok uralják. Itt is tisztán látszik ez. 55-ös válaszoló a maga 16 évének kíméletlen magabiztosságával és női, minden logikát nélkülöző sületlenségeivel elérte a 100%.os tetszési indexet. Remek! Vak vezet világtalant.

Bogaraim! Az "ALAPVETŐ" szó melyik betűjét nem ismeritek?

De menjünk sorjában.

"Ez hülyeség, hogy a szaporodás miatt esnek szerelembe meg keresnek párt az emberek!"

Attól, kérdező, hogy fogalmad sincs a világ működéséről az még teszi a dolgát, és működik. Majd ha felnősz, talán te is megtapasztalod, hogy a vonzódásnak sok fokozata van. Lesz majd fiú, akit utálsz, lesz, aki semmit sem mozdít meg benned, lesz, aki tetszik egy kicsit, és lesz olyan, akinek egyetlen pillantásától megroggyan a térde. Ez azért van, mert a tudatalattid jelzi neked, hogy melyik az a férfi, akivel életképes, sikeres utódokat tudsz létrehozni. És megsúgom neked, abba fogsz beleszeretni, akit a tudatalattid a fenti szempontok alapján kijelöl neked.

"Akkor mi van azokkal a heteró párokkal, akiknek lehetne gyereke, de mégis úgy döntenek, hogy nem szeretnének? Ők is ugyanúgy szerelmesek egymásba és párban vannak, mégsem szaporodnak."

Szerinted az évmilliárdokkal zsonglőrködő Evolúció bácsi fel volt készülve arra, hogy az ember feltalálja a fogamzásgátlást? Hiszen az jószerivel csak az utolsó 100 évben működik. Az evolúció vegykonyháján 100 év smafu. Semmi. Nulla. Anyám 78 éve született egy faluban. Heten voltak testvérek. Mert akkor ez volt a trend. Nem húztak gumit, nem szedtek tabit, (nem is volt) úgy voltak vele, hogy ahol hat éhes száj jóllakik, ott a hetediknek is jut. És jutott! Én 58 éve születtem, megyeszékhelyen. Akkor és ott már elérhetőbb volt a családtervezés, éltek is vele az emberek; 2-3 gyerek volt az általános. A mai fiatalok nem akarnak gyereket. Az én gyerekeim sem. Nem azért, mert nem tehetnék meg, hiszen stabil egzisztenciával jó keresettel, és boldog párkapcsolattal rendelkeznek. Hanem azért, mert gyerekkorukban megkaptak mindent, és ezért nem tanultak meg lemondani. A gyerek pedig lemondással jár. De nem erről szól a kérdés, ebbe most ne menjünk bele.

"És mi van a fiatalokkal, tinédzserekkel? Amikor egy tinifiú belehabarodik egy tinilányba az utolsó dolog ami megfordul a fejében, hogy "ó de szívesen vállalnék vele egy babát!""

Bizony, az az utolsó. De az első gondolata meg az, hogy "hú, de megdugnám!" És ha nem létezne fogamzásgátlás, akkor is az lenne az első gondolata.

"Ha mindenki ész nélkül szaporodni akarna, nem létezne fogamzásgátlás! A heterók nagy része is csak élvezetből szexel, nem a gyerekcsinálás végett. Márpedig ezt a melegek is ugyanúgy meg tudják tenni. Szóval nincs nagy különbség."

Erre meg már fent válaszoltam. Az élet ALAPVETŐ értelme, célja a szaporodás. Nem azért, mert szaporodni akar, hiszen mint látjuk, mára már pont hogy nem akar. Hanem azért, mert az evolúció törvényei ezt diktálják, még ha ezek a törvények számodra ismeretlenek is.

2017. jan. 8. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/65 anonim ***** válasza:
96%

* megroggyan a térded.


Kedves utolsó!

Senki sem kívánja elvitatni tőled a boldogsághoz való jogot. Ez a kérdés nem is rólad szól, hanem a szülőkről. A szüleidről.

2017. jan. 8. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/65 anonim válasza:
23%
Azt a hosszú vmit nem olvasom el, amit írtál miquel, de a legutolsó rövidet viszont elolvastam, utálom ha nem lehet vmit tömören leírni, viszont annyit hozzá tennék hogy de, van aki vitatja a melegek boldogságát, elveszik jogot sokszor hozzá.
2017. jan. 8. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/65 anonim ***** válasza:
92%
De ez a kérdés nem erről szól, utolsó. Írjál ki erről egy új kérdést, ha neked ez nyomja a lelkedet.
2017. jan. 8. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!