Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Sok szülőnek tulajdonképpen...

Sok szülőnek tulajdonképpen miért okoz tragédiát / törést az életben, ha kiderül, hogy a gyereke homoszexuális?

Figyelt kérdés

Nem akarok provokálni.

Én melegként végiggondoltam ezt, de egyszerűen képtelen vagyok megérteni.

Eleve a gyerek szexuális magánéletéhez nemigazán van köze a szülőnek, pláne, hogy sokan 18 éves korukban, vagy afölött mondják el. A szülőnek ezek után meg nem mindegy, hogy a lányuk/fiuk kivel bújik össze az ágyban a 4 fal között? Ha a szex a heteroszexuális kapcsolatoknál sem téma, akkor miért kell ezen lovagolni, ha a gyerek meleg?

A másik, amit szoktak mondani, hogy a szülőben tudatosul, hogy nem lesz unoka. De kérdem én, azért vállal egy szülő gyereket, hogy legyen később unokája? Milyen szülő az, aki a gyerekének a szemére veti, hogy nem lesz unoka??

Ha a gyerek heteroszexuális lenne, de nem akarna gyereket, az miért elfogadhatóbb annál, minthogy meleg, ezért nem lehet gyereke?


Azért nem értem ezt a témát és gondolkodást, mert nagyon sok történetet olvastam már, és sokszor a szülők olyan tragédiát rendeztek, mintha minimum azt kéne lelkileg feldolgozni, hogy a gyerek halálos beteg, és csak pár hónapja van hátra.

A heteroszexuális kapcsolatba való kényszerítésről, kitagadásról, üvöltözésről, bántalmazásról nem is beszélve.


Most egy szülőnek miért tragédia elfogadni azt, hogy a fia egy másik fiú mellett vagy a lánya egy másik lány mellett találja/találta meg a boldogságot és boldog? És itt a féltés sem játszik szerepet mint indok, mert sok szülő ilyen hozzáállással konkrétan rosszabb, mint a társadalom.


Miért van ez? pedig a saját gyerekükről van szó.



2017. jan. 6. 12:08
1 2 3 4 5 6 7
 41/65 anonim ***** válasza:
87%
Teljesen egyetertek a kerdezovel.Igaz,en nem vagyok meg anyuka,de ha nekem szuletne gyerekem es kiderulne,hogy a sajat nemehez vonzodik lehet meglepodnek elsore,de semmi tobb. Elfogadnam es szeretnem ugyan ugy.
2017. jan. 6. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/65 anonim ***** válasza:
87%
Én is egyetértek a kérdezővel.
2017. jan. 6. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/65 anonim ***** válasza:
20%

előre mondom, hogy én már gondolkodtam ezen a kérdésen, és egyértelmű, hogy nem változna a gyerekemmel a kapcsolatom, ha megtudnám, hogy homoszexuális.

Viszont értem, h miért lehet nehéz ez egy szülőnek. Az unoka dolog teljesen természetes. Mármint, hogy egy ember unokát akar. Ugyanis nem csak azért vállalunk gyereket, hogy legyen kit pelenkázni, és legyen kitől kikérdezni a leckét. Hanem, mert szaporodni szeretnénk, munkál bennünk az az ősi ösztön, hogy továbbadjuk a génjeinket, és így legyünk örökéletűek. Bármennyire is szeretné sok ember letagadni ennek az ösztönnek a létezését, vagy szeretné negatívnak beállítani ezt a késztetést, mégis, ez a természet egyik legalapvetőbb törvénye, és semmi rossz sincs benne. Minden élőlény erre törekszik. Ha az embernek az egyetlen gyereke meleg, akkor az bizony elég nagy tragédia lehet egy szülőnek. Ha van még három gyereke, akkor már nem akkora.

Másrészt. Mint mindenki, én is ismerek melegeket, és a férfiak körében a promiszkuitás mondhatni, hogy nagyobb részüknél magától értetődő dolog. Még akkor is, ha van párkapcsolatuk. Tehát nem úgy kell elképzelni, mint a filmekben, hogy van egy fix meleg pár a szomszédban. Ez a valóságban igen ritka. A promiszkuitással együttjáró, életvitelként folytatott lélektelen szex pedig gondolom, hogy sok szülőnek nem szimpatikus, nem ilyennek képzelte a gyerekét.

Harmadrészt pedig sok meleg férfi annyira rájátszik a dologra, pózol, magas hangon beszél, stb. ezt is nehéz lehet elviselni.

És persze ott vannak a "kedves" ismerősök, szomszédok, akik állandóan kérdéseket tesznek föl, és kéretlen tanácsokat osztogatnak. Egy idő után már menekülni kell a környezettől, hogy a szomszédok, ismerősök ne keserítsék meg az ember életét.

Hát mindezek miatt szerintem valahol érthető, ha egy szülő úgymond csalódik.

2017. jan. 6. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/65 anonim ***** válasza:
97%
2 éve van párom, egyikünk sem kúr félre:D szóval,de vannak ilyen párok, énis ismerek nem egyet.
2017. jan. 6. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/65 anonim ***** válasza:
8%
Hát, a gondolatmenetet folytatva... Legyen természetes a homoszexualitás. Mindenki mondja, hogy igen. De, ha ezt elfogadjuk, akkor minden mást is el kell, mert ilyen a liberalizmus, mindenkinek adjunk szabadságot. Vannak emberek, akik gyerekekkel szeretnek szexelni (mondanám, hogy pedofil, de már nem mondják azt sem), akkor ezt is el kell fogadni, mert hát liberalizmus van, és neki is jár az önkifejezés. Ne forgasd a szemed, mert akkor kirekesztő vagy! Vannak emberek, akik szex után/előtt, közben megölik a másikat. El kell fogadni, mert az állatvilágban is van feketeözvegy pók, és akkor az is természetes (valaki az állatvilággal érvelt). Tehát, ha egyiknek szabadságot adunk, akkor a másiknak is kell, és nem te mondod meg, hogy mit lehet, majd ők megmondják, hogy ezt is engedned kell. Mert ha a másiknak lehet, akkor neki miért nem? Ha ezeket nem fogadjátok el, akkor begyöpösödöttek vagytok. Látjátok, hülyeséget én is tudok beszélni. Amúgy mondtam már, hogy lehet programozni az embereket a védőoltással. Magatartászavart, hiperaktívitást, homoszexualitást, betegségre fogékonyságot is kap az ember gyereke árukapcsolásként az oltásokkal. Ezért nem ítélem el őket, mert nem tehetnek róla, fut bennük egy program, aztán valamikor később beindul. Nyisdkiaszemed2012blogspot-on olvashattok ilyenekről, meg máshol is. Gondolkoztam, hogy elküldjem-e a hozzászólásom, de a színesítés miatt teszem. Nem nézek ide többet, privátban elküldhettek az anyámba.
2017. jan. 6. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/65 anonim ***** válasza:
16%

Én fiatal vagyok, konkrétan 21 éves. Ha nekem gyerekem lesz mindenképp hetero gyereket szeretnék.

Ha belegondolok, hogy milyen lehet az időskor gyerek nélkül. Hát szörnyű és fájdalmas.

Úgy lenne a legjobb, ha megélném az idős kort, akkor lenne gyerekem, aki majd folytatja, amit az apja elkezd. Büszke legyek rá. Ha meg kell halni, tudjam ő ott van a világban és mintha én lennék. Ő képviseli tovább az én életem.

Én csak így tudnék szembenézni a halállal és azzal mindenki szembe fog.

Azt szeretném, hogy a gyerekem is majd nyugodt szívvel hajtsa le a fejét, amikor büszkén gondolhat a saját gyermekeire.

Így Teljes egy élet.

2017. jan. 7. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/65 anonim ***** válasza:
20%
Tényleg, ha azonos neművel szabad, akkor tesóval is, nem? Nemtől függetlenül! Hajrá, mindenki mindenkivel!
2017. jan. 7. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/65 anonim ***** válasza:
95%
Utolsó: Na ebben a hozzászólásban pont annyi logika van, mintha azt mondtad volna, hogy ha ellenkező neművel szabad, akkor tesóval is, nem? Nemtől függetlenül! Hajrá, mindenki mindenkivel!
2017. jan. 7. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/65 anonim ***** válasza:
10%

Elítélik az emberek mert ez más a megszokottnál és szégyellik is.

Jogos szerintem én is szegyelnem és elítélem őket. :(

2017. jan. 7. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/65 anonim ***** válasza:
5%
A homokosság Nem természetes,kedves kérdező!!!
2017. jan. 7. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!