Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Sok szülőnek tulajdonképpen...

Sok szülőnek tulajdonképpen miért okoz tragédiát / törést az életben, ha kiderül, hogy a gyereke homoszexuális?

Figyelt kérdés

Nem akarok provokálni.

Én melegként végiggondoltam ezt, de egyszerűen képtelen vagyok megérteni.

Eleve a gyerek szexuális magánéletéhez nemigazán van köze a szülőnek, pláne, hogy sokan 18 éves korukban, vagy afölött mondják el. A szülőnek ezek után meg nem mindegy, hogy a lányuk/fiuk kivel bújik össze az ágyban a 4 fal között? Ha a szex a heteroszexuális kapcsolatoknál sem téma, akkor miért kell ezen lovagolni, ha a gyerek meleg?

A másik, amit szoktak mondani, hogy a szülőben tudatosul, hogy nem lesz unoka. De kérdem én, azért vállal egy szülő gyereket, hogy legyen később unokája? Milyen szülő az, aki a gyerekének a szemére veti, hogy nem lesz unoka??

Ha a gyerek heteroszexuális lenne, de nem akarna gyereket, az miért elfogadhatóbb annál, minthogy meleg, ezért nem lehet gyereke?


Azért nem értem ezt a témát és gondolkodást, mert nagyon sok történetet olvastam már, és sokszor a szülők olyan tragédiát rendeztek, mintha minimum azt kéne lelkileg feldolgozni, hogy a gyerek halálos beteg, és csak pár hónapja van hátra.

A heteroszexuális kapcsolatba való kényszerítésről, kitagadásról, üvöltözésről, bántalmazásról nem is beszélve.


Most egy szülőnek miért tragédia elfogadni azt, hogy a fia egy másik fiú mellett vagy a lánya egy másik lány mellett találja/találta meg a boldogságot és boldog? És itt a féltés sem játszik szerepet mint indok, mert sok szülő ilyen hozzáállással konkrétan rosszabb, mint a társadalom.


Miért van ez? pedig a saját gyerekükről van szó.



2017. jan. 6. 12:08
1 2 3 4 5 6 7
 31/65 anonim ***** válasza:
50%
2 fiam van, ha melegek lennének is szeretném és támogatnám. De nagyon remélem, hogy nem lesznek azok. Több okból is, gyerekvállalásra kevés esély van, nem miattam, de ha ők akarnának gyereket vállalni. A társadalom nem fogadja el és soha nem is fogja ezt természetesnek venni, ezért támadás fogja őket érni sokszor életükben. És most legyek én a bunkó, de pár meleg, akiket ismertem, aok szinte mind lelki betegek voltak, na ezt én nem szeretném a gyerekemnek.
2017. jan. 6. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/65 anonim ***** válasza:
76%

Igen, az utolsó hozzászólónak tökéletesen igaza van!

Ma Magyarországon pontosan emiatt az okok miatt még a liberálisabb beállítottságúak sem! örülnek, ha kiderül a gyerekről, hogy meleg.

2017. jan. 6. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/65 anonim ***** válasza:
87%

Én sem értem, a szülők miért szeretnek azon agyalni, hogy a gyerekük kivel mit csinál éjjel az ágyban, nekem pont, hogy ez tűnik betegesnek.

Ha meleg lenne a gyerekem, akkor csak félteném, de nem miatta lennék szomorú, hanem a begyöpösödött társadalom miatt, akik valószínűleg bántani fogják, így én minden erőmmel mellette állnék és támogatnám, valamint szorgalmaznám, hogy költözzön egy elfogadóbb országba nagykorában.

A szomszéd véleménye meg soha nem lesz olyan fontos, mint a saját gyermekem boldogsága. Kit izgat, hogy a Mari néni pletykál rólunk? Megér az annyit pár embernek, hogy kitagadja, vagy akár csak bántsa miatta a saját gyerekét? Elképesztő.

2017. jan. 6. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/65 anonim ***** válasza:
78%

Egyes itt kommentelőktől kérdezném:

Ami a természetben is előfordul, az hogy a halálba lehet nem természetes? De most komolyan, tisztában vagytok ti egyáltalán azokkal a fogalmakkal, amiket itt dobáltok?

A homoszexualitás rengeteg emlősfajnál előfordul, a homofóbia viszont csak az embernél. Akkor melyik a természetellenes?

A homofóbia a mai napig szerepel a pszichológiai betegségek listáján.

2017. jan. 6. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/65 anonim válasza:
6%
Én vagyok a 3. Valaszoló. Hihetetlen mennyi kretén válasz érkezett...i lost hope in society. Megszunt at erkölcs ? Nem I tehet róla h melegnek született? WTFFF
2017. jan. 6. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/65 A kérdező kommentje:
35-ös miért, szerinted a melegség választás kérdése?
2017. jan. 6. 15:36
 37/65 anonim ***** válasza:
89%

Le lehet pontozni, de én ezt a szülők részéről egy nagy önzőségnek tartom.

Önzőség, hogy a szülő nem tudja vagy nem akarja elfogadni, hogy a gyereke máshogy boldog, másban találta meg a boldogságot, és nem olyan életet él, mint a szülei. Ráadásul gerinctelen is a gyerek felé, ugyanis a homoszexualitás nem választás kérdése, ahogy a heteroszexualitás sem az. Engem igenis elszomorít, hogy egyesek még a szülőknek adnak igazat. Hisz a gyerek mégis kiben bízhatna, ha nem a szüleiben? Kik lehetnének a lelki támaszai? Nagyon sok az olyan ember, aki egyszerűen elfordul a gyerekétől, másképp tekint már rá, ha kiderül, hogy a gyerek a vele azonos neműeket szereti. És ez az igazi tragédia. Nem kell itt a vallásos meg erkölcsös neveléssel mosdatni az ilyeneket. Akármennyire erkölcsös valaki, a gyereke akkor is a gyereke marad!

A társadalmi szemlélet pedig mindig változik, kár erre fogni az egészet.


Mellesleg itt látszik a nagy "erkölcsös" nevelés:

Volt egy kimutatás arról, mit tennének a leendő anyák, ha megtudnák, hogy:

-Homoszexuális lesz a gyerekük

-Szívbeteg lesz a gyerekük


Az eredmény megdöbbentő, míg a szívbetegségben szenvedő magzatot 35% vetetné el, addig a homoszexuális gyereket 92%!

Tehát az ilyen szülők inkább világra hoznának egy szívbetegségben szenvedő gyereket, akinek az egész élete bizonytalanság lesz, és nem biztos, hogy túléli vagy tud megfelelő donort kapni, mint egy olyan gyereket, aki a saját nemével lenne boldog, és amúgy semmi baja sincs. Elkeserítő.

Ezen érdemes elgondolkodni.

2017. jan. 6. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/65 anonim ***** válasza:
12%
34-es, szerintem te nem érted a természetes fogalmát. A természetben pl. a mutáció is előfordul, ami épp nem a természetes. Pontozgathattok lefelé mindenkit, aki nem pisilne be a gyönyörtől, ha homoszexuális lenne a gyereke, attól még nem lesz igazatok. A "homofób" szóval éppen ti bélyegeztek meg másokat, a nagy elfogadási láz hevében. Én pl. leírtam, hogy nem az alapján ítélek meg valakit, hogy milyen nemhez vonzódik, de nem teszek úgy, még névtelenül egy fórumon sem, hogy az, hogy valaki a saját neméhez vonzódik, az természetes, azaz magától értetődő, azaz normális lenne, mert nem az.
2017. jan. 6. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/65 anonim ***** válasza:
67%

A mutáció is természetes, és nem feltétlenül rossz fogalom. A kék szem is egy mutáció, közben egyáltalán nem befolyásolja a viselőjét semmiben, csak egy genetikai variáns. De szerintem irtsuk ki az összes kék szemű embert, fúj fertő.

Manapság az is egyre gyakoribb, hogy valakinek nem jelenik meg a bölcsességfoga,akinek nincs azt is lökjük le a Kékesről.

Vannak akiknek több szempillája van (distichia), mint az átlagnak, sortűz elé velük, a végén még felszaporodnak és nem marad munkája a kozmetikusoknak...

2017. jan. 6. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/65 anonim ***** válasza:
10%
Én őszintén bevallom, hogy nem örülnék egy homár fiúnak. Egyrészt gusztustalan számomra az ilyen kapcsolat, másrészt normális ember szeretne unokákat. Egy ilyennel kevés esély lenne rá.
2017. jan. 6. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!